2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Anladım kuzum teşekkür ederim

Kafam da çılgın sorular çözeceğiz bu işi ya bence

Evet bir kaç arkadaşım da bu şekilde söyledi peki yeni doğan ve 0-3 ay kaç tane almalıyız canım sence ?
Ben şimdilik 3 tane aldım ama bi 3 tane daha alırım, abisinden kalanlarda var yeter bize. Oğlum çok kusuyordu, çok üst baş değiştirdik biz ,bana çok lazım oldu kıyafet. Bir de ilk zamanlar her alt açtığımızda işliyordu batıyordu etraf. Acemiliği atlatana kadar çok kıyafet kullandım o yüzden bu seferde alacağım ben. Ama kuzenim 3 tane yeni doğan takımla o dönemi atlattım dedi. Bizim oğlan mı çok pisti başkaları mı çok titiz bilemedim

Merhaba canım
Ben demir ilacı olarak santafer Fort kullanıyorum içindekiler kısmını attım orada kaç mg olduğu yazıyor. Bir de vitamin olarak vinelac kullanıyorum onun içinde de 28 mg demir yazıyor
Yorumlarınız verdiğiniz bilgiler çok değerli teşekkür ederim. kafamda oturmaya başladı yavaş yavaş

Çocuğun huyu suyu önemli bu giydirme işinde. Oğlum doğdu doğalı şapka eldiven istemedi, takınca ağlardı. Çorapları eli erdiği andan itibaren çıkarmaya başladı, çok laf yedim milletten çocuğun ayağı çıplak diye ama anlatamadım ben giydiriyorum istemiyor diye. Yazları hep zıbınla gezdi. Kış oldu uyku tulumu giyince uyumadı, çıkarınca mışıl mışıl uyudu.
Çocuğun durumuna göre şekilleniyor zamanla her şey

Evet cnm, bnım evim doğalgaz sobalıydı, sıcaktı ama soba sönunce soguyor sonra yarım saat sonra yine yanıyor falan..
Oğlumda 3 ay şapka eldiven hiç çıkarmadım evde, ayy boyle konuşuyorum ama milllette beni ne sanacak

Walla bı problem olmadı çok rahat buyuttum, miss gbi uyudu terlemedi hiç.. Dediğim gbi zten bısey olsaydı çıkartırdım üstunu. Oğlumda uyku tulumuda kullandım.

Bende aşağıda zannediyordum yan duruyormuş valla bebeğin nerde olduğunu anlayanlara hala hayranlikla bakıyorum kuzum gebelik şekerin mi var yani diyete mi gireceksin
Geziniyor lar bence şuan yer geniş, 30 lu haftalarda daha net anlarız
Evet diyete gireceğim canım 1 günlük açlık tokluk baktım, doktor yüksek buldu değerleri, diyet ile devam edeceğim
Aksi gibi canım nasıl tatlı istiyor
26 +2 912gr çıktı

Bizde de aynı durum vardı kızım 40 günlükler bronşit oldu o yüzden çok pimpirikliydim ne üşümeye ne terlemeye geliyordu an küçük şeyde öksürük ilerliyordu ama millet anlamıyordu bi de millete laf anlatmaya çalışıyordum daha çok sinir oluyordm birde alerjisi de çıktı polene ilaca 2 senedir okula gidiyordu sürekli hastalıkla geçti şükür bu sene 1.sinifa başladı hasta olmadık diyordm eşim aradı midesi bulanmış karnı agiruorms hemşire hangi ilacı vereyim de arayıp sormuş

Kızlar müslim örtü hangi ölçülerde alayim 75*75 çok küçük mü olur internetten alıp kullanan var mı bilmediğin bi yerden alsam kesin kötü kumaş gelecek varsa alan link atabilir mi

Benim doktorum şekerde sıkıntı yok dedi endokrin doktoruma bir de siz bakin dedim sınırın altinda ama yakın dedi dikkat etsen diyet yapsan iyi olur ilerki aylarda şeker daha yükselir onu da takip edelim dedi yani bu yüklemeyi yaptıktan sonra da çıkma ihtimali varsa daha ne diye yapiyoruz bu kadar testi anlamıyorum o diyete de uyamadim ben şahsen dayanamam yani

Amin kuzum amin Allah hepimizin Yardımcısı olsun inşallah hepimiz sağlıkla kavuşalım bebeklerimize. Sağolun kuzum duaya çok ihtiyacım var gerçekten

Maşallah kuzum minnoşa
Şeker ölçümlerin nasıl çıkıyor mesela neye yüksek dedi doktorun? Benim hastanede hep iyi ölçüldü şimdi ben de evde ölçüyorum gerçekten iyi çıkıyor ben de yok galiba şeker ama bakalım doktor ne diyecek. O yükleme öncesi gün ben çok meyve yemiştim ondan yüksek geldi galiba

Ben microfer kullaniyorum ama yetmiyor ben de yükseltmesini isteyecegim. Hala deli gibi diş macunu çekiyor canım çünkü
Ben decavit kullanıyorum tavsiye ederim bence gayet iyi 3 vitamin değiştim bundan memnun kaldım bi tek

Reactions: The
Ben aile hekimime güvenmiyorum. Aslında aile hekimlerine güvenmiyorum. Doktorum ne derse onu yaparım. Eğer şüpheye düşersem de başka kadın doğum doktoruna gidip bu konuda danışırım. Ama aile hekimi noooo.

Benimkiler hep sınırın üstü ama çok çok değil, diyetle düzelecek, bana da zor geliyor ama mecbur, yeter ki sağlıklı olalım, ben o yüzden şeker yükleme istemedim, sordum doktoruma yüksek çıkarsa ne yapıyorsunuz, endokrin yada dahiliyeye yönlendiriyoruz dedi, benim kadın doğumcum da 10 günlük takip istedi açlık tokluk, onu hem endokrin hem kadın doğumcu ya gösterdim, ikisi de yüksek buldu, mesela dedi ki açlık 90 üzeri olmaması lazım, yoklukta 140 o geçmemesi lazım, benimkiler hep geçmiş bir liste verdi, uyacağım bakalım
Canım 10 günlük açlık tokluk yaptım evdeki cihazımla, doktor yanlış da olabilir dedi, o yüzden perşembe gidip hastanede önce açlık tokluk bakılacak, ve kendi cihazımla ölçeceğim ona göre emin olalım dedi cihazın ölçümün den de, sonrası diyet zaten ben endokrinde de takipliydim tiroidden dolayı
Kuzum benim kilo artışı biraz fazla idi, endokrin doktorum şeker çıkacağını önceden söylemişti, gebelikte açlık 90 ı geçmemeliymiş, yoklukta 140 ı, benim hep daha yüksek
Bende güvenmiyorum kuzum, aile hekimi bana idrarda enfeksiyon var deyip ilaç yazdı, kadın doğumcuma sordum, enfeksiyon falan yok, sakın kullanma boşuna dedi
Biz kontrolden çıktık 26+1 kızçem 34 cm 880 gram minik kibar bir kız olacak dedi doktorum bu haftalarda bu kadar mı oluyor kızlar
Seninle aynı haftalarımız 26+2 benimde 912 gram minnoşum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…