2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Kesinlikle öyle araştırınca kendinde bulabiliyorsun aslında o kadar fazla bebis sahibi olmak isteyen ama durumu el vermeyen insan varki yada varını yoğunu harcayıp elinde bişey kalmayınca tedavisi yarım kalan insan benim danışanlarımdan vardı çok üzülüyor insan Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah kimsenin kucağını boş bırakmasın Rabbim hiçbir anne babayı evlat yokluğuyla sınamasın 🙏
Çok var canım ilk kendimi söyleyim doğal hamile kalmasaydım birde tüp bebek yapamazdım görümcem 10 senedi çocuk hasretinde Allah her kese anne olmayı nasip etsin🙌🏻🙌🏻

Haklısın kuzum gerçekten Allah isteyen herkese tatmayı nasip etsin inşallah 🙏🏻

Valla şaşkınım 🙄🥺
Tabi kız ben 1. Tüp bebek denemem de geçen sene buradan birinden buldum da 2 kayı fiyatına ilacı aldım hiç unutmam o an 5000 tl dese verecek durumdaydım çünkü parasını geçtim ilaç piyasa da yok ve ilacı bulmam lazım yani yumurtalarımın çatlamaması için çatlarsa bütün tüp bebek iptal olacaktı yani ne zamanlardı o yüzden dedim bir gün Allah nasip eder doğurursam ücretsiz elimde ilaç kalırsa ihtiyacı olanlara vereceğim Allahın izniyle 🙏🏻

Bende genelde kasıklarda hissediyorum ama bugün daha da aşağıda sanki, pozisyon değiştirdi belki de yarın belli olur, sağlıklı olsun da

Evet evet sezeryan dikişinin de aşağısı, ilk defa bu kadar aşağıda hissettim, benimde en son rahim uzunluğu iyiydi 37,5 ölmüştü, inşallah yarın güzel haberlerle gelirim 🤲
İnşallah canım haberdar et bizi de güzel haberlerle

Ben 20. haftada başladım kan testlerim benim de normal geliyordu ama 20. haftadan sonra düşmeye başladı o şekilde başladım ilk verdiği demir ilacı bulantı ve kusma yaptı sonra söyledim değiştirdi şu an kullandığım öyle yan etki yapmadı o yüzden devam ediyorum
Aslında benim son kan sayımım yapılalı da bir ay geçmiştir. Şuan rahat kullandığınız ne öğrenebilir miyim?

Kızlar size bir fikir sormak istiyorum. Şimdi ben de robot süpürge ve kablosuz süpürge var. Ben attık temizlik yapamıyorum çok hareket de tansiyonumu yükseltiyor çünkü. Minimum hareket ediyorum. Eve temizlikçi vs almam için kablolu bir süpürge lazım bana. Ama sırf bunun için olacağı için de minimum fiyatlı olsun istiyorum. Yani çok ucuz önerebileceğiniz süpürge önerisi istiyorum
Şuan fiyati nasıldır bilmiyorum ama ben yıllar önce alırken ortalamaya göre uygun fiyatlıydi. Memnunda kaldım tabi zamanla robot vs eklenince biarada kullanıyorum. Rowentanin sarı cam hazneli bir süpürgesiydi

Tabi kız ben 1. Tüp bebek denemem de geçen sene buradan birinden buldum da 2 kayı fiyatına ilacı aldım hiç unutmam o an 5000 tl dese verecek durumdaydım çünkü parasını geçtim ilaç piyasa da yok ve ilacı bulmam lazım yani yumurtalarımın çatlamaması için çatlarsa bütün tüp bebek iptal olacaktı yani ne zamanlardı o yüzden dedim bir gün Allah nasip eder doğurursam ücretsiz elimde ilaç kalırsa ihtiyacı olanlara vereceğim Allahın izniyle 🙏🏻
2 katı fiyatına bu durumu yaşamış ilacın bulunma zorluğunu bilen biri mi sattı ya gerçekten ne kadar yozlaştık biz ne kadar üzücü minnoş kalbim bugün gerçekten kaçıncı kez hayrete düştü 🙄🥺 Allah niyetini kabul etsin kuzum inşallah bebişleri kucağına alınca bir başkasının mutluluğuna vesile olursun ❤️

Aa bunu ben bir okuluma sorayım en iyisi

Sonraya aktarılamıyor diye biliyorum canım. Benim 15 şubata kadar çalışmam gerekiyor o da iki hafta oluyor sömestrdan sonra en kötü ihtimalle doktorumdan rapor isterim diye düşünüyorum. Branşim rehberlik grup çalışmalarımız oluyor ders olarak onları da bir haftaya bölerek yaparsam sıkıntı olmaz gibi geliyor. Bireysel görüşmelerde zaten bir sıkıntı yaratmaz sadece son haftalar doğum riski olabilir çok ağırlaşirsam rapor isterim doktor da verir diye düşünüyorum. Senin branşın neydi canım?
Bireysel görüşme de olsa öğrenci ile birebir ilgilenmek gerekiyor her türlü 32 den sonra zor bence. Okulda tuvalete gitmek bile zor geliyor artık alaturka hiç bana göre değil. Benim branşım kimya canım sağ olsun zümrelerim ağırlığı aldı benden baya ders saati olarak ama sayısalcı olduğumuz için tahtada aktif olduğumuz dersler olabiliyor konuya göre sırtım belim ağrıyor hemen. Keşke doğum sonrası annelik izni daha uzun olsaymış yetmiyor :KK43:

2 katı fiyatına bu durumu yaşamış ilacın bulunma zorluğunu bilen biri mi sattı ya gerçekten ne kadar yozlaştık biz ne kadar üzücü minnoş kalbim bugün gerçekten kaçıncı kez hayrete düştü 🙄🥺 Allah niyetini kabul etsin kuzum inşallah bebişleri kucağına alınca bir başkasının mutluluğuna vesile olursun ❤️
Maalesef kuzum ama insan o an tabiki yeter ki ilaç olsun diyor 😟 aminnn inşallah ❤️

Bireysel görüşme de olsa öğrenci ile birebir ilgilenmek gerekiyor her türlü 32 den sonra zor bence. Okulda tuvalete gitmek bile zor geliyor artık alaturka hiç bana göre değil. Benim branşım kimya canım sağ olsun zümrelerim ağırlığı aldı benden baya ders saati olarak ama sayısalcı olduğumuz için tahtada aktif olduğumuz dersler olabiliyor konuya göre sırtım belim ağrıyor hemen. Keşke doğum sonrası annelik izni daha uzun olsaymış yetmiyor :KK43:
Zorluğu konusunda katılıyorum kesinlikle. Haftanın her günü erkenden kalkıp gitmek bile yoruyor ki öğleden sonra pilim bitiyor ve şimdiden zorlanıyorum. Tuvalet konusunda henüz bir sıkıntı yaşamadım ama planım 33 ile sömestra girip kalan 9 iş gününün bir kısmına rapor almak. Böyle olunca dönem sonuna seminer haftası hariç 6 iş günü kalmış oluyor. O yüzden çok mantıklı geliyor. Gerçekten bunları hesaplamak zorunda kalmak ne kadar üzücü. Annelik izni aşırı az. Neyse ki yaz tatiliyle biraz büyütmüş olacağız inşallah. Ben belki ilk dönemde ücretsiz izne ayrılırım diye düşünüyorum.

X