2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Bazı şeyleri çok kurcalamamak, çok düşünmemek grektiğine inanıyorum artık, bunun böyle oldugunu, örneklerıyle yaşadım. Başımıza gelecek seyleri engelleyemıyoruz.
Mesela kasım aralık annelerıne bakıyorum. 35.haftadan sonra açılma varmı faln dıye bakılıyor, varsada zaten sancı yada su beklenılır. Doktor haftaya gel, tetıklıcem doğumu demiş. Yani bn bazı seyleri anlamıyorum. Eve gelmişler kanamaları olmuş. Agrıları olmuş, bebiş nezmn isterse ozamn gelıyor zaten.

Nst ye bukdr sık girmekte bnce endişe yaratıyor, bn ilk hamıleliğmde girdgımde her bebiş oynadıgında sancın var dediler.
Annem inanmadı hatta bebek hareketlerını sancı olarak algılıyor dedi.
Bn oyle böyle 41. Haftaya geldım.

İst' da kanuni sultan suleymn arastrma hastanesı var, 5 dakıkada bir doğum oluyor, yuzde 90ı normal dogum. Ben 39un sonlarında gttım, eywah dedim bni kesın doğuma alacaklar, ne sancın var ne bışeyın git evde sancını bekle dedi.
Sancıyla gel buraya dedi. Ve oraya her gelen sancıyla gelıyo, ve yarım saatte doğuruyo, sistem bu ve gunde inanırmısınız, ekran var orda isim isim 2 dakıkada bir doğurdu, doğurdu dıye yazıyo, ekran akıyo.
Yani nst ye girmek sancı gozukuyorsa ne oluyor, sunimi verılıyor, nts takıbı çok mantıklı gelmıyor bna, bnmi çok rahatım yada bılgısızım bılmıyorum

Geçmiş olsun canım bi belirtin oluyor muydu ? Çok su içme çok idrara çıkma idrarda glukoz çıkması gibi internette belirtiler var acaba öyle anlaşılıyor mu onu merak ettim. İnşallah diyetle dikkat edince önüne geçilebilir

Kızlar 28 haftaya son iki kala bildirim yapıyorum, bende mide bulantıları tekrar başladı İştahsızlık ve halsizlik var. Bir de demir ilacım etki etmediği için doktorum ferra sanol yazdı, o da çok afedersiniz dışkı rengini simsiyah yaptı ve iki gündür de ishalim var. Bu üçüncü trimester neymiş yahu

Kızlar karnım gerim gerim geriliyor sizin de öyle oluyor mu? Büyüdüğü için diye düşünüyorum tabi ki ama napsak ki bunla ilgili
Benimde kuzum ama yapacak hiçbir şey yok bence büyümeye bağlıyorum bi iğne batırsam puf diye sönecek gibiyim öyle bir his. Kuruluk falan değil baya gerginlik. Bir de hafiften linea çizgim oluşmaya başlamış göbekten geçen koyu halka diyorlar ya kiminde var kiminde yok sanırım ten rengim koyulaşıyor belirginleşmeye başladı

Kuzum ben hala prillam kullanıyorum. Bak şimdi yemek yedim midem bulanıyor uzandım. Zorlaya zorlaya yiyorum hala yani

Gyno ferro sanol bende kullanıyorum aynı dediğin gibi ama kabızlık ilacı falan derken kabız olmadım şükür. Ama halsizlik bende de başladı hiçbir şey yapmak istemiyorum gün içinde sadece yatıp uyumak istiyorum uykuya doymuyorum. Mide bulantıları ve kusma bana da geldi daha 26 ya yeni girdim

Benim de oluşmaya başladı kuzum çizgi.
Evet benimki de kuruluk değil her akşam duş alıp kremleniriyorum ama kocamanmışım gibi geliyor hep

Ya ilacı biraz araştırdım herkeste ishal yapmış, mide bulantısı yapmış. Sen ne zamandır kullanıyorsun

Erken dönemde ben çok sık nst ye giriyorum canım 16. Haftadan beri ama benim durumum tam tersi var olan kasılmaları engellemek amacıyla nst de çıkan sancıyı o haftalarda ilaçlarla serumlarla ya da yurt dışından gelen ilaçlarla durduruyorlar benim öyle oldu hastane ilacı etki etmediği yerde biz acil yurt dışından ilaç getirttik. Ama ileriki haftalarda yani 35 den sonra falan sancı görünce doktorlar ne yapıyor onu bilmiyorum açıkçası. Ama dediğin gibi normal doğum yapacak olsaydım çoğu sancıyı evde çekip hastaneye doğurmaya gitmek isterdim sadece öyle daha rahat oluyormuş anneler için de

Ya ilacı biraz araştırdım herkeste ishal yapmış, mide bulantısı yapmış. Sen ne zamandır kullanıyorsun
13. Haftadan beri kullanıyorum bende kabızlık yapacak gibi oldu hemen duphalac şurup içtim sonra doktorum probiyotikli vitamin verdi ya da probiyotikle beslen dedi kefir yoğurt falan ye dedi ishal bilmiyorum ama hep yorumlarında kabızlık yapıyor diye çoğu kişi içmiyor ya da bulantı yapıyormuş bende bulantı hiç yapmadı

geçmeyen ne enfeksiyonun vardı senin canım ? şu mantardan kurtulamadım bende fitillere rağmen psikolojim bozuldu iyice.

Canım üzülme ağla n'olacak. Ben ağlamazsam daha çok içim içimi yiyor. Ağlayınca biraz rahatlıyorum . Hem hamileler hep ağlıyor hormonlardan. Bebeklere niye bişey olsun . Hamileler ağlar bu bi kuraldır eşinin de senin nasıl arkanda durduğunu hep destekçin olduğunu biliyorsun. Eşinden yana evham yapma bence Gebelik bitsin bebeklerin bikaç aylık olsun tekrar kendine zaman ayırırsınn tekrar bakımlı hissedersin. Bende de gebelik özgüvensizlik yaptı iyice eczaneden ilaç almaya bile çekindim geçen. iletişim kurasım gelmiyor kimse arasın istemiyorum telefonum çalsın istemiyorum. İçime kapandım.,

İnşallah canım Allah yardımcımız olsun gerçekten hep derler ya bunlar iyi günlerin hamilelik iyi günlerin aslında her sürecin bir zorluğu var stresi var evet özgüvensizlik oldu ya cidden dediğin gibi tel çalmasın istiyorum

Sende hiç yan etkisi oldu muu peki
Kuzum yani ben kabız olmadım hiç açıkçası. Mide bulantım başından beri geçmiyor zaten. Ama bunu söylediğimde doktor ilaca bağlamadı hiç ilacı içmeye zorla dedi. He ben ilacı bir ay içmedim mesela içtiğim gibi kusuyordum çünkü

Ben de aynaya bakmak istemiyorum ödemlerden felaket haldeyim zaten. Makyaj da yapasım gelmiyor çünkü gözlerimin her tarafı çok şiş nereye makyaj yapayım yani ben de herkesle isteksiz isteksiz konuşuyorum hiç istemiyorum telefonum çalsın, hiç istemiyorum dışarı çıkmak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…