2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Erken dönemde ben çok sık nst ye giriyorum canım 16. Haftadan beri ama benim durumum tam tersi var olan kasılmaları engellemek amacıyla nst de çıkan sancıyı o haftalarda ilaçlarla serumlarla ya da yurt dışından gelen ilaçlarla durduruyorlar benim öyle oldu hastane ilacı etki etmediği yerde biz acil yurt dışından ilaç getirttik. Ama ileriki haftalarda yani 35 den sonra falan sancı görünce doktorlar ne yapıyor onu bilmiyorum açıkçası. Ama dediğin gibi normal doğum yapacak olsaydım çoğu sancıyı evde çekip hastaneye doğurmaya gitmek isterdim sadece öyle daha rahat oluyormuş anneler için de 🥰
Cnm senin durumun farklı biliyorum, bnde eger normal doğum yapacak olsaydım kesınlıkle evde sancımı çekerdım

Kızlar kaçıncı haftada nst ye girdirmeye başlıyorlar bilgisi olan var mı birde 27. Hafta ve ilerisinde olan hamişler bundan sonraki kontrolleriniz ne kadar sürede bir olacak

Benimde kuzum ama yapacak hiçbir şey yok bence büyümeye bağlıyorum bi iğne batırsam puf diye sönecek gibiyim öyle bir his. Kuruluk falan değil baya gerginlik. Bir de hafiften linea çizgim oluşmaya başlamış göbekten geçen koyu halka diyorlar ya kiminde var kiminde yok sanırım ten rengim koyulaşıyor belirginleşmeye başladı
O siyah çizgi 1 aydır bende çok belli gittikçe koyulaşıyor. Göbek deliği etrafımda karardı benim. Cildimde kararan yerler oldu. Koltukaltım kara değildi geçen fark ettim resmen kararmış oralarda. Gebelik sonrası geçer mi ki bu karalıklar.

• Beğen
Reactions: The
Neye inanacağımızı şaşırdık bende niftden negatif sonuçken pozitif aminosentrz çıkan görmedim ama tam tersini gördüm bu sitede inşallah kimsede bir sorun çıkmaz Rabbim herkesin gönlüne göre versin
Araştıra araştıra buldum geçen bi bayan yazmış americada nift testi gönder miş
Neye inanacağımızı şaşırdık bende niftden negatif sonuçken pozitif aminosentrz çıkan görmedim ama tam tersini gördüm bu sitede inşallah kimsede bir sorun çıkmaz Rabbim herkesin gönlüne göre versin
Farklı bir sonuca denk gelen oldu mu

Kızlar şeker yükleme sonucum çıkmış nasıl sizce açlık:75 1.tokluk: 119 2.tokluk: 112 bazen karnım patlayacakmış gibi hissediyorum.. sanki hiç yer kalmamış gibi sizde böyle hissediyor musunuz.. Böbrek taşı böbrek şişmesi yapmış onunda etkisi var galiba bende..
Bu arada mutlaka farklı doktora gidin ben gittim su gelişini netleştirmek için bu doktor kesin mantar diyo ve senin geçmeyen enfeksiyonların böbrek taşından dolayı dedi..
Smear aldı, vajinal kültür sürüntüsü aldı, antibiyotik verdi, fitil verdi, krem verdi, vajinal yıkama jeli verdi (etoıle) tamen doğalmış.. çamaşırların ütülenecek dedi.. kasılmalarım için calsiyum ve magnezyum (calcimax ve efermag) verdi haftaya şeker sonucun kültür sonuçlarınla gel bakalım değerlendirlim dedi..
Yukarda tek tek yazamadım her birinizin konusuna değinmiş oldum bu şekilde aslında özellikle eritrosit varsa ve antibiyotik kullanmanıza rağmen tekrarlıyorsa mutlaka bı üroloji doktoruna gidin böbreklerinize baktırın.. böbrek taşları baya sıkıntıymış hamilelikte erken doğuma sebep oluyormuş.. başıma gelmeyen bı bu kalmıştı buda geldi.. imtihanım.. sürekli antibiyotik kullanımı umarım bebeişlere zarar vermiyodur.. hayırlısı ile 3 ayı geçirebilsek🙏🏻
Cnm peki senin gebelikten öncede enfeksiyonun varmıydı? Hıç baktırmışmıydın, eger böbrek taşı varsa gebelikten öncede enfeksıyon olur dımı

Ben de aynaya bakmak istemiyorum ödemlerden felaket haldeyim zaten. Makyaj da yapasım gelmiyor çünkü gözlerimin her tarafı çok şiş nereye makyaj yapayım yani 😢 ben de herkesle isteksiz isteksiz konuşuyorum hiç istemiyorum telefonum çalsın, hiç istemiyorum dışarı çıkmak

Ben de aynaya bakmak istemiyorum ödemlerden felaket haldeyim zaten. Makyaj da yapasım gelmiyor çünkü gözlerimin her tarafı çok şiş nereye makyaj yapayım yani 😢 ben de herkesle isteksiz isteksiz konuşuyorum hiç istemiyorum telefonum çalsın, hiç istemiyorum dışarı çıkmak
Kuzum eminim çok güzelsindir şişlik de olsa .😊Bana da doktor dedi 2 gün önce yanakların çıkmış bayağı kilo almışsın dedi. Bugünler de geçici son 3 ayımız kaldı. Çoğu gitti azı kaldı 😊

Kızlar 28 haftaya son iki kala bildirim yapıyorum, bende mide bulantıları tekrar başladı 😣 İştahsızlık ve halsizlik var. Bir de demir ilacım etki etmediği için doktorum ferra sanol yazdı, o da çok afedersiniz dışkı rengini simsiyah yaptı ve iki gündür de ishalim var. Bu üçüncü trimester neymiş yahu 🫠🫠
Benim demir ilacım başka bişey ama o da simsiyah yapıyor.genelde hepsi öyle galiba🥲 daha önce neydi demir ilacın

Kızlar mesajları okudum ama elektrikli pompa için söylenene katılmıyorum faydasını gören hiç bir sıkıntı yaşamayan sonrasında 2 yıl boyunca emziren anneler tanıyorum bence kendimizi strese koyacak bu kadar şey öğrenmemeliyiz bana doğru gelmiyor mesela kullanmaya ihtiyacı olacak kişiler için soru işareti bırakmış oluyorsunuz bilgiyi paylaşmak evet çok güzel ama dediğim gibi strese koyacak şeyler yapmamalıyız bu konuda biraz dikkatli olabiliriz

Ben de kabızlık sorunu yaşıyorum hatta zorlamaktan hemoroid oluştu genel cerraha gittim bir tane krem verdi ve bol su içmeyi önerdi çayın da kadılığı artırdığını söyledi ama su içmekte çok zorlanıyorum nasıl artırabilirim bir öneriniz var mı?

Evet ya ama benim önceki sideferdi, bittikten sonra kullanmadım doktor da bunu yazdı daha etkiliymiş. Öbürü böyle yapmıyordu, kabızlık yapıyordu 😄
Zaten gebelik de bağırsak düzenini bozuyor. Benim gebelik öncesi de kötüydü bağırsaklarım. Gebelikle 2 gün kabız 2 gün ishal gibi değişik bişey oldu. İlaçtan mı gebelikten mi anlamadım 🥲 Ay ne b*ktan muhabbet oldu ,🥲🤣🤣

Kızlar karnım gerim gerim geriliyor sizin de öyle oluyor mu? Büyüdüğü için diye düşünüyorum tabi ki ama napsak ki bunla ilgili
Benimde öyle kuzum bu aralar agirlastigimi hissediyorum yavastan, yürürken özellikle de karnım ağırlık yapmazdi artık çekiyor sanki aşağı demin pazara çıktım bırak poşet taşımayı zor yürüdüm hatta zor nefes aldım babam saolsun eve kadar getirdi poşetleri. Karnimda büyüdü kimi sivri diyor kimi yayık diyor anlayamadım ama baya büyüdü

O siyah çizgi 1 aydır bende çok belli gittikçe koyulaşıyor. Göbek deliği etrafımda karardı benim. Cildimde kararan yerler oldu. Koltukaltım kara değildi geçen fark ettim resmen kararmış oralarda. Gebelik sonrası geçer mi ki bu karalıklar.
Gebelik sonrası geçiyormuş internette okuduğum kadarıyla kuzum geçici bir durum diyor hormonlardan dolayı koyulaşma oluyormuş 😀

Bazı şeyleri çok kurcalamamak, çok düşünmemek grektiğine inanıyorum artık, bunun böyle oldugunu, örneklerıyle yaşadım. Başımıza gelecek seyleri engelleyemıyoruz.
Mesela kasım aralık annelerıne bakıyorum. 35.haftadan sonra açılma varmı faln dıye bakılıyor, varsada zaten sancı yada su beklenılır. Doktor haftaya gel, tetıklıcem doğumu demiş. Yani bn bazı seyleri anlamıyorum. Eve gelmişler kanamaları olmuş. Agrıları olmuş, bebiş nezmn isterse ozamn gelıyor zaten.

Nst ye bukdr sık girmekte bnce endişe yaratıyor, bn ilk hamıleliğmde girdgımde her bebiş oynadıgında sancın var dediler.
Annem inanmadı hatta bebek hareketlerını sancı olarak algılıyor dedi.
Bn oyle böyle 41. Haftaya geldım.

İst' da kanuni sultan suleymn arastrma hastanesı var, 5 dakıkada bir doğum oluyor, yuzde 90ı normal dogum. Ben 39un sonlarında gttım, eywah dedim bni kesın doğuma alacaklar, ne sancın var ne bışeyın git evde sancını bekle dedi.
Sancıyla gel buraya dedi. Ve oraya her gelen sancıyla gelıyo, ve yarım saatte doğuruyo, sistem bu ve gunde inanırmısınız, ekran var orda isim isim 2 dakıkada bir doğurdu, doğurdu dıye yazıyo, ekran akıyo.
Yani nst ye girmek sancı gozukuyorsa ne oluyor, sunimi verılıyor, nts takıbı çok mantıklı gelmıyor bna, bnmi çok rahatım yada bılgısızım bılmıyorum
Kuzum benim doktorum tam anlattığın gibi düşünüyor kesinlikle anneyi rahatsız etmiyor ilk dogumsa 40 haftaya kadar çatı muayenesi yapmaz zaten sancin gelirse o zamana kadar açıklık kontrolü için yapılacak durduk yere ellemem der ikinci normal doğumsa bebek erken gelebilir diye 38 de çatı muayenesi yapar. Nstler 35 ten sonra çekiliyor. 42 haftaya kadar bekleme süresi veriyor. 35 hafta ile birlikte cinsel ilişki yasakliyor hayvanlar bile eşlerini doğumu yaklaştığında rahat bırakır der 😅 bayılıyorum doktoruma ya çok rahat 😂😂

Bazı şeyleri çok kurcalamamak, çok düşünmemek grektiğine inanıyorum artık, bunun böyle oldugunu, örneklerıyle yaşadım. Başımıza gelecek seyleri engelleyemıyoruz.
Mesela kasım aralık annelerıne bakıyorum. 35.haftadan sonra açılma varmı faln dıye bakılıyor, varsada zaten sancı yada su beklenılır. Doktor haftaya gel, tetıklıcem doğumu demiş. Yani bn bazı seyleri anlamıyorum. Eve gelmişler kanamaları olmuş. Agrıları olmuş, bebiş nezmn isterse ozamn gelıyor zaten.

Nst ye bukdr sık girmekte bnce endişe yaratıyor, bn ilk hamıleliğmde girdgımde her bebiş oynadıgında sancın var dediler.
Annem inanmadı hatta bebek hareketlerını sancı olarak algılıyor dedi.
Bn oyle böyle 41. Haftaya geldım.

İst' da kanuni sultan suleymn arastrma hastanesı var, 5 dakıkada bir doğum oluyor, yuzde 90ı normal dogum. Ben 39un sonlarında gttım, eywah dedim bni kesın doğuma alacaklar, ne sancın var ne bışeyın git evde sancını bekle dedi.
Sancıyla gel buraya dedi. Ve oraya her gelen sancıyla gelıyo, ve yarım saatte doğuruyo, sistem bu ve gunde inanırmısınız, ekran var orda isim isim 2 dakıkada bir doğurdu, doğurdu dıye yazıyo, ekran akıyo.
Yani nst ye girmek sancı gozukuyorsa ne oluyor, sunimi verılıyor, nts takıbı çok mantıklı gelmıyor bna, bnmi çok rahatım yada bılgısızım bılmıyorum
Keşki seninle yakın yaşasaydım her gün senin yanında biticektim pozitif sözlerinle kendim evde bile doğurmak istedim😄😄

Kızlar 28 haftaya son iki kala bildirim yapıyorum, bende mide bulantıları tekrar başladı 😣 İştahsızlık ve halsizlik var. Bir de demir ilacım etki etmediği için doktorum ferra sanol yazdı, o da çok afedersiniz dışkı rengini simsiyah yaptı ve iki gündür de ishalim var. Bu üçüncü trimester neymiş yahu 🫠🫠
Kuzum hastalanıyor da olabilirsin belki hamislikten olmayada bilir inşallah geçer hemen bulantı özellikle çok zorluyor 🥴 bende gyno kullanıyorum genelde kabızlık yapar sende tam tersi etki yapmış ☺️ magnezyum başladın mı yeni olarak oda ishal yapabiliyormus, geçmiş olsun 🤗

Kuzum eminim çok güzelsindir şişlik de olsa .😊Bana da doktor dedi 2 gün önce yanakların çıkmış bayağı kilo almışsın dedi. Bugünler de geçici son 3 ayımız kaldı. Çoğu gitti azı kaldı 😊
Bence de tüm hamileler olarak çok güzeliz de modumuz güzel değil 😂😂 Rabbim sağlıkla zamanında kavuşmak nasip etsin hepimize🙏❤️

X