2024 HAZİRAN AYI TÜP BEBEK YAPTIRACAKLARIN PAYLAŞIM ALANI

3.gün de dondurulabiliyor ama 5. Gün daha ideal bir de rahime bıraktıkları yerle daha senkron gidiyor. Yani bu biraz artık ortak bir görüş olmuş yurtdışında da bu anlayış benimsenmiş. Arada youtubedan infertility tv ve natalie crawford dinliyorum onlar da öyle öneriyor. Embriyo yapısı 5.gün ciddi anlamda değişiyor.

Bu arada 3.gün embriyosuyla hamile kalan çok arkadaşımız var edahandro da öyle diye aklımda kalmış.

Öyle vallah. 1000lerce faktör var. Coğu daha bilinmiyor bile.
Benim 27 yumurtam toplandi. 14 döllendi.
Önceki transferim taze 2 embriyosuyla oldu. Sonuc negatif.
Geçen ay dört tanesi cözdürdük...sadece 2 si ilerledi ve transfer oldum. Sonuc kimyasal yani negatif.
Bu ay 4dü çözülecek bakalim elimize ne kalacak...

Bende diyorum yani doğal deneseymişim demekki 19 ay boyunca negatif görecekmişim (27-8=19).
Doktorlara göre hiçbir sorun yok ama kendi sayilarima bakarsam 27 yumurtadan şuana kadar tutunan embriyo sayisi 0...

Rahime birakma zamanini ERA testiyle ögrenebiliyor doktorlar

Benim doktorum bu testi yapmiyor (ispanyada çok yapiyorlar) ama tam rahime yerleşme zamanini denk getirmek baya zor.
Bazi kadinlarin implantasyon zaman dilimi önden veya arkadan gidiyor malasef

Canım benim de geriden geliyor diye 6. Günu beklediler. 6. Günde döndürüldü. Ve 5. Güne göre daha iyi kalite diye o transfer edildi.

Düşününce rahim daha iyileştirici bir ortam doğru söylüyosun. Doktorumu seviyorum mantıklı makul biri. Belki de ben bu aşamaya hiç yaklaşamıyordum bile..Bir kez de olsa denemek mantıklı görünüyor. Yarın görüşeceğiz bakalım.

Canım Era testini ilk kez duydum aslında mantıksız da değil gibi geldi. Ben zaten bu senkronize olma kısmını da yeni öğrendim gerçekten çok fazla detay var. Hergün bişey öğreniyorum

Canım Era testini ilk kez duydum aslında mantıksız da değil gibi geldi. Ben zaten bu senkronize olma kısmını da yeni öğrendim gerçekten çok fazla detay var. Hergün bişey öğreniyorum

Evet, her geçen gün bende yeni yeni şeyler öğreniyorum. Helede yurtdişinda (bende almanyadayim ama burda tüp bebek tedavisi cok klasik oluyor) aşira çabuk ilerleme var.

TRde ERA Testini Bahçeci kesin yapıyor. Diger merkezleri bilmiyorum.
Kişiye özel transfer zamani belirleniyormuş. Nekadar gerekli olduğu tartişilabilir ama coğu klinik olan testleri bile kullanmiyor. Zaten tonca para döküyoruz bari ellerinde olan tüm testleri başindan yapsınlarda rahatlayalim. Böyle insan acabalarda boğuluyor

benim de geçen sene negatif sonuçlanan bir tüp bebek tedavim var. şu an da 5. günde 4 embriyom donduruldu
bu ay transfer olacaktım ama son kontrolde rahim duvarın istediğimiz kadar kalınlaşmamış dedi, perşembe tekrar randevum var kalınlaştıysa transfer günü belirleyeceğiz kalınlaşmadıysa bir sonraki aya kalacak.. bu ay hiç ilaç vermedi bana oluruna bırakalım bakalım normal olarak kalınlaşıyor mu diye. belki bir sonraki ay ilaçla kalınlaşır.. kısmet

Banada doktor herşey yolunda giderse taze transfer yapabiliriz dedi ama dondurulmuş transferden yanayım dedi doktor
ben şimdi transfer için ilaç ve kontrol aşamasındayım ama 24 gündür ilaç alıyorum ve haftaya transferim 1 ay oluyor toplam süre çok uzun değilmi zaman yani adetime denk geliyor transfer adet olmayacağım muhtemelen bu ilaçlarla ama adet günü transfer hiç karşılaşmamıştım garip bir tarihlendirme oldu

Evet adete yakın bi zamana denk geliyor genelde normal bi durum dert etmeyin doktor nasıl uygun görüyorsa öyle yapıyor rahmin durumu da çok önemli tabi kalınlığı falan

Nar suyunu denediniz mi hiç ? O da rahmi kalinlastiriyor diye duymuştum

doktor sürekli muayene ettiği için uygun zamanı belirler merak etmeyin, demek ki yumurtalar yavaş büyüdü vs zaten öyle olunca adet süresi de ileri atılıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…