2024 HAZİRAN AYI TÜP BEBEK YAPTIRACAKLARIN PAYLAŞIM ALANI

Ben günde 6 estrofem, 4 duphaston, 1 prednol 1,aspirin, 1 enox, 2 progestan dex, 2 prograf kullanıyorum, haftada 1 de proluton iğne sonucum negatif oldu acaba diyorum çok mu fazla ilaç kullanıyorum vücuduma yaramıyor mu ters mi etki ediyor
Hey maşallah canım o kadar ilaç bünye kaldırır mı. Üzüldüm senin adına. Ben 4 estrofem 1 escopirin 2 progestan iğne 3 tane de filini kullanıyorum transferim iki gün sonra o zaman da bir kan sulandırıcı iğne daha ekleyecekmiş. Başka da kullanmicam. Doktorum çok fazla ilacın kötü etkileri olur demişti

Hey maşallah canım o kadar ilaç bünye kaldırır mı. Üzüldüm senin adına. Ben 4 estrofem 1 escopirin 2 progestan iğne 3 tane de filini kullanıyorum transferim iki gün sonra o zaman da bir kan sulandırıcı iğne daha ekleyecekmiş. Başka da kullanmicam. Doktorum çok fazla ilacın kötü etkileri olur demişti
Evet öyle gerçekten çok fazla ilaç var ama mecbur doktorlar ne derse o 🤷

Benimde mustafa taş ilk deneme 💜
Maşallah sağlıkla ilerlesin kucağınıza almayı nasip etsin inşallah ❤️
Memnunmuydunuz ilgi alaka nasıldı doktorla çok iletişim kurabildiniz
Benim ilk denememdi. Doktordan başkasıyla görüsmedim. Hep kendi doktorumla görüstüm. Birde ilac hemsireleriyle. Her muayenede doktorum vardı sadece onunla muhattap oldum
Sağlıkla gelsin inşallah canım ❤️

Maşallah sağlıkla ilerlesin kucağınıza almayı nasip etsin inşallah ❤️
Memnunmuydunuz ilgi alaka nasıldı doktorla çok iletişim kurabildiniz

Sağlıkla gelsin inşallah canım ❤️
Sağolasın Allah razı olsun. İnşallah sende en hayırlı zamanda güzel haberi alırsın. Ben doktorumdan memnundum. İlk instagramda karsıma cıktı sesi farklı bi huzur verdi daha tüp bebek planımızda yoktu. Sonra tatile gelince görüsmeye gittik o gün başladık tedaviye. Tabii ben sağlıksal problemler yaşadım. Havuz önerdi bana embriyo cok kalmadığı icin bende kabul etmedim. Nasıl ilerleyeceğini bilmediğim icin orda embriyolar kalmasın istedim aslında. Doktorla alakası yok bu düsüncemin. Çok şükürde ilk denemede pozitif gördüm inşallah sağlıkla ilerler

TRansfer sonrasi 5. Gunum. Dr da cok ustume dusmeyince bende hic birsey yapmadim acikcasi. Cok zorlarsa bi baktircam
Aman canım kendini tabii dinle ama sakın ihmal etme zaten tup bebek annesi olduğumuzdan daha da özenli ve dikkatli olmamız gerekiyor , dinlerken tabii benim gibi de kafana takma ben biraz çizginin ötesindeyim🫠🤪
Ben transfer hazirligindayken usuttum gunlerce balgamla griple ugrastim. Kendini gereksiz yere endilesendirme guzel dusun guzel olsun..
Güzel düşünürken forumda takılıyorum ya olumsuzluk yaşayanları okuyorum kafama takıyorum sonuç depresif hal korkular vs vs 😑😮‍💨

Aynı durumdayım benimde 3. Yılım olacak evleneli ilk kez pozitif gördüm ama içimde o sevinc yok tuhaf hisler var. Kalp atısına kadar rahat edemiycez sanırım. Sabah 5,6 da uyanıyorum uyuyamıyorum. İçim daralıyor. Rabbim güzelce sağlıkla ilerlemesini nasip eder inşallah
Ayniymisiz canim son 2 gündeki lekelenme dışında hafta başında beri belirti de kalmayınca iyice kafayı çizdim rabbim hayırla güzellikle bebislerimize kavuşmayı nasip etsin tez zamanda 🤲❤️🧿

Kızlar bu kadar stres yapmayın bence kendinize hobi edinin, ben örguye basladım mesela , hersey olacagına varır, bence keyfini cıkarın surecin, Allah korusun olumsuz bi durumda da vardır bir hayır, bazen kaderci olmak guzel bir savunma mekanizması oluyor 🥰🙏
Haklısın canım ben haftasonu olup da ilk usg gelince iyice çıldırdım sanırım yoksa hafta içi bu kadar olmuyorum ise gidince kafa başka şeylerle meşgul oluyor ekstra uğraş lazım hsonu hunili gezcem herhalde 😄

Kızlar transfer sürecinde günde kaç tane estrofem ve duphaston içiyorsunuz?
Ben günde 6 estrofem, 4 duphaston, 1 prednol 1,aspirin, 1 enox, 2 progestan dex, 2 prograf kullanıyorum, haftada 1 de proluton iğne sonucum negatif oldu acaba diyorum çok mu fazla ilaç kullanıyorum vücuduma yaramıyor mu ters mi etki ediyor
Canim ben ilk andan beri (adetin 3.gunu) estroferm 3 adet 1 oksoparla basladim transfere 5 gün kala 1 prednol akşam 2 progestanı dex 4 duphaston ve 1 corasprinle devam ettim şimdi prednol hariç devam ediyorum , bi de progestan dex yerine kalcadan promester kullanıyorum. negatif sebebi ilaçlar değildir embriyonun durumu ile alakalıdır her rahim kontrolünde dr hem kan aldi hemde vajinal baktı sen dr unu bir gözden geçir derim canim hormonlarına bakmadan kafadan ilac başlamak zor ilk deneme miydi?

Kızlar birşey sorucam. Daha transfer olmadım 2 gün var ama karnımda adet sancısı var hafif hafif oluyor özellikle idrar yapmama yakın mesane dolunca dünden beri böyle. Sizde de adet olacakmış gibi his oldumu transfer öncesi. Transfer sonrası yapıyormuş

Kızlar birşey sorucam. Daha transfer olmadım 2 gün var ama karnımda adet sancısı var hafif hafif oluyor özellikle idrar yapmama yakın mesane dolunca dünden beri böyle. Sizde de adet olacakmış gibi his oldumu transfer öncesi. Transfer sonrası yapıyormuş
Benim transferden bir gün önce bel ve kasık ağrım olmuştu. Ama onda da çok hareket etmiştim koşuşturdum bildiğin yorulunca öyle olmuştum.

Aman canım kendini tabii dinle ama sakın ihmal etme zaten tup bebek annesi olduğumuzdan daha da özenli ve dikkatli olmamız gerekiyor , dinlerken tabii benim gibi de kafana takma ben biraz çizginin ötesindeyim🫠🤪

Güzel düşünürken forumda takılıyorum ya olumsuzluk yaşayanları okuyorum kafama takıyorum sonuç depresif hal korkular vs vs 😑😮‍💨
Bizim bu halimiz ne olacak. Yumurta toplanirken yumurtam olacskmi yok dollenecekmi yok kactane kalacak. Transfer tutacakmi beta yukselecekmi kalp atisi kese varmi.
41 yasindayim 10 yillik evliyim hic niye cocugum olmuyor kafasinda degildim. Aman allah isterse verir diyodum. Esimin istegiyle tup bebek denedik Simdi kendimi bianda karmakarasik sacmasapan duygular icinde buldum. Ilk denememi mayista yaptim negatif hic etkilemedi adet gorur gormez 2. Denedim. Ama bunun sonucu negatif gelirse kolay kaldiramicam heralde...

X