2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 105 49,5%
  • erkek

OY: 100 47,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,4%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 1,9%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    212
Ya bir anneye boyle bir sey soylenir mi benim gercekten aklim almiyor. Ne alaka ya anne bebek bagi kurulmamis, tebrik ederim 4 sene universite okuyup ogrene ogrene bunu mu ogrendin deseydin keske de insanin basireti baglaniyor. Terbiyesiz. Benimki de bas parmagini emiyor. Hatta ac olmasina falan gerek yok kendini sakinlestirmek icin emdigi zamanlar da oluyor, farkindayim. Benimki de ayni babasina bi kahkahalar gorme gitsin. Sende sakinlesmemesinin sebebi de senin gerginligini hissediyor olmasi. Babalar bu konuda hep daha rahat cunku. İnan ayni seyleri yasiyoruz. Tabii ki yetersiz degilsin ay cok sinirlerim bozuldu

Ne yazık ki insanlarımız empatiden yoksun bazen cidden toplum içine karışasım gelmiyor herkesin bi fikri var annelik ve bebek ile alakalı.

Kızlarr
Aklıma birşey takıldı hani bu 2. Ayda koldan verem aşısı mı ne yapıyorlar şu iz kalan aşıdan bakıyorumda benim kızın kolunda hiç iz yok
Yoksa aşı tutmadı mı.

Oğlum saat 8 de gece uykusuna geçti şimdiye kadar da 3 kez uyandı bu gece uyku yok gibi yine bana niye böyle oluyor ya gerçekten sütüm mu yetmiyor aceba kızlar dün gece de uyumadı sirkeli uyandı emdi uyandı emdi gündüz de sadece 1 saat uyudu sinirlerim bozuldu iyice nihe böyle oluyor

Uyku gerilemesi oluyor ya 4 aylıkken ondan olabilir. Bizim ki gece 2 de geçiyor derin uykuya, gündüz uzun uykusu yok gibi bişey. Uyuyup 10 dk sonra uyanıyor

Uyku gerilemesi oluyor ya 4 aylıkken ondan olabilir. Bizim ki gece 2 de geçiyor derin uykuya, gündüz uzun uykusu yok gibi bişey. Uyuyup 10 dk sonra uyanıyor
Ya hepsi birbirine girdi uyku gerilemesi bu alerji durumu yok gece de geçmiyor sabaha kadar böyle devam ediyor kollarım agriyo artık. Aynen bugün günduz de dediğin gibiydi

Sayıya çok takılma, huzursuz mu başka rahatsızlık oluyor mu
Biz de direkt besin reddi oluyor, uykusunda bile ne mene ne mama hiç bişey içmiyor .
Pek kilo alamadı bu yüzden. Sizin kilo alımı nasıl
Yok çok şükür huzursuz değil bazen çişini yaparken zorlanıyor onu fark ediyorum kabız gibi ama yapınca bakıyorum yok kabız değil. Sürekli emmek istiyor bizimki de gece özellikle kilo alımı da 3. Ay kontrolünde biraz az gibi dedi ama diğer aya bakarxi biz 500 gram almışsa çok takılmayız her çocuğun gelişimi farklı boyu güzel uzamış ama dedi 700 gram almıştı diğer aya göre de ama kilo olarak bakarsan yavaş ilerliyor gibi dün Dr gidince ölçüm yapıldı 5500 dü 3. Ay kontrolünde 5100 dü

Çok üzüldüm gerçekten yeni anneye böyle söylenir mi. Üstelik söylediği doğru da değil. Parmak emme gelişiminin bir parçası bu aylarda. Belki 6 yaşında bir çocuk için doğru olabilir ama 3 aylık bebek için ne alaka yani. Benim kızım da yardımcı olan biri olduğunda bana daha çok gülümsüyor. Başbaşa olduğumuzda o kadar gülmüyor. Bizdeki kaygıyı hissedebiliyorlar.

Bizim kız da 9 dan beri böyle. Yatağa bıraktıktan en geç 10 dakika sonra uyanıyor. Gündüz emmek istemiyor ama geceleri meme arayıp duruyor. Bir de çok içli ağlıyor uyanınca ya bana da dişi ağrıyor gibi geliyor

Ohoo ihmal edilmiş oluyorlarmış filan, kendimi sorguladım bu bebeğin her anında bir tek ben varım yanında nasıl ihmal etmiş olabilirim diye. Yani evet ileri yaşta bi çocuk olsa tamam da daha 3 aylık bebek insan söylemeye çekinir. Neyse aramıza mesafe koyucaz artık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…