2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 105 49,5%
  • erkek

OY: 100 47,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,4%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 1,9%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    212
Erkeklerin genel sikintisi bu yonlendirmeden birsey yapmak akillarina gelmiyor canim guzellikle yonlendir sen zamanla oturacak hersey. İlk cocukta bizde oyleydik simdi esim benden daha dikkatli dusenceli benden once fark ediyor bazi seyleri sagolsun. Yonlendirmeyle oluyoe hepsi
Evet ama bu kadar yorgunken bi de anlasılmamak kötü, neyse iyi niyetli en azından 😄

Ben zaten yataktan kalkarken iki büklüm kalkıyorum basarken falan ayaklarım bileklerim agrıo geçer mi acaba 😄
Monii benimde öyle oluyor yataktan kalkınca resmen bileklerim ayaklarım acıyor yalpalaya yalpalaya yürüyorum kilom var ondan dolayu düşünüyorum ben vücudum hayatında ilk defa bu kadar kilo gördüde.

Monii benimde öyle oluyor yataktan kalkınca resmen bileklerim ayaklarım acıyor yalpalaya yalpalaya yürüyorum kilom var ondan dolayu düşünüyorum ben vücudum hayatında ilk defa bu kadar kilo gördüde.
Elif bende ayniyim. Kilomda var ama yataktan kalkinca (bazen gun icinde de) ayaklarim tabanlarim aciyor bu bebeler gecti ustumuzden vallahi

Yok canım bence kiloyla alakası yok, benim kilom da hamilelikten önceki gibi tamamen yorgunlukla alakalı

Ahahahahah ben de öyleydim kız. Diyetisyene gidince bi kendime geldim. Yine yiyorum ama abartmadan bi de atıştırmayı bıraktım rahatladım. İnsanın yedikçe yiyesi geliyor emzirme iştahı hamilelik iştahıyla kapışır valla 😂😂
Bunun bir de hamilelikte iştahı olmayıp hiç bir şey yiyemeyen emzirme iştahında ne bulduysa yiyip o açığı kapatanı var mesela ben🤣

Kızlar çevrenin saçma sapan konuşmasına kulaklarımızı kapayalım diyoruz ama olmuyor, dün bir cenaze evindeydik benim oğlum baş parmağını emmeye başladı genelde uykusu gelince veya acıkınca yapar ki zaten normal diye biliyorum bu ayda. Çocuk gelişimci bir abla aaa parmak mı emiyor anne bebek bağı kurulmadığında oluyor o dedi. Tam tanıyı koydu yani . Cenaze onların cenazesi, ben daha 3,5 aylık anneyim hiç bir şey diyemedim sadece moralim bozuldu ordaki diğer kişiler biraz bana destek olur şekilde konuştu ama ben çok kafama taktım. Yani zaten ilk annelik tecrübem üzerine bir de zaten her şey yarım yamalak ilerliyor kendimi sorguluyorum hep. Bir de anne sütü yanında bazen mama veriyorum mama verdiğimi görenlere de bir ton açıklama yapmak zorunda kalıyorum. Bugün de bebeğim sol memeyi yarım yamalak emiyor sağı emmiyor kafasını geri itiyor ilgisi hep başka şeylerde emmediği için huzursuz oluyor durmadan ağlıyor bazen bende sakinleşmiyor babası gelince gülücükler neşeler aguular filan, yetersizlik hissi oluştu bende çok moralim bozuk.

Hee anladım canım biberona mı alışık öyleyse silikon uçla mı versen yani o da iyi değil ama hiç yoktan memede durmaya alışır sonra bıraktırırsın 🙄
Ah neler denemedim ki.. silikon uç ememedi, biberon bi dönem verdim 2.5 aylık felandı iyice bırakınca memeyi, biberonu emziği hayatımızdan çıkardık.
En son üzerime yatırıp yatarak zıpladım öyle biraz emdi. Tüm vaktimi bunu emzirmeye çalışmakla harcıyorum .
Emme pozisyonuna geçince çıldırıyor, işkence yapıyorum gibi davranıyor

X