2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 105 49,5%
  • erkek

OY: 100 47,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,4%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 1,9%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    212
Tabii benimki gece uykusuna 20.30 gibi geciyor. Saat 18.30dan sonra hicbir kosulda uyutmamaya calisiyorum. Bi de gece uykusu rutinleri yaparsijiz farkina varir uyumasi gerektiginin
Sizinki sabah kaçta uyanıyor?aslında sabah geç uyanması işime geliyor ama gece geç uyumamasi lazımbana kalsa hep uyusun oh mis

Haklısınız çok geç uyuyo son uykusunu 9 gibi yapiyo acaba o zaman hiç uykusunu bozmadan gece uykusuna mi geçiş yapsak.
Dedim ya hani 8-9 gibi uykuya geçiyor diye 12 de felan mama verceksem uyandırmadan odadan çıkarmadan yattığı yerde veriyorum mamayı gazını çıkarıyoruz eğer altı çok çişle dolduysa alıyorum yoksa bırakıyorum 3-5 pişş uyuyor. Ama bazen bak uyumuyorda sabaha kadar ıhh mıhh ediyor gündüz uykularında sürekli uyanıyorlar ya gecede bazen öyle yapıyor.

Uyku konusunda en etkili yöntem çocuğu akşamüstü uyutmamak ve gündüz uyusun diye uğraşmamak. 3 aydır bu şekilde yapıyorum ve 20.30 gibi gece uykusuna geçiyor. Hatta hava erken kararıyor diye banyosunu 18.30 a çektim iki gündür 19.30 gibi geçiyor. 16.00 sonrası da uyutmuyorum uykusu gelse de oyunla zaman geçiriyorum. Mutfağa götürüyorum yemek yapacaksam orda beni izliyor hep konuşuyoruz. Tabi gece kesintisiz bir uyku olmuyor illa 04.30 gibi kendi uyanıyor ama o aralıkta da ben 3-4 saatte mama içiriyorum ağlamadan uyuyor o şekilde. Bugün 04.30 yerine 06.00 da uyandı 1 saat uyanık durdu az önce uyudu yine. Gündüz zorlamamak lazım bence gece uyuması daha iyi. Gündüz de onu tek zaman geçirmeye alıştırdım biraz. Odasında yatağına dönence renkli oyuncaklar falan astım. 5 dakika ile başladım onlara bakıp gülüyordu şimdi bu süre 15-20 dk oldu. Tabi bu süre boyunca yalnız değil kapısından geçiyorum sesleniyorum gelip agucuk yapıp gidiyorum mesela. Güvenli bağlanma iyi yapılınca çocuk tek durabiliyor ağladığı an gidip sarılıp şarkı söylüyorum ona hep çok neşeli yaklaşıyorum. Böylece çaresizliği öğrenmiyor burası benim odam burda oyun oynayabilirim annem istediğim an gelir duygusunu öğrensin istiyorum. Umarım yanlış yapmıyorumdur tecrübeli anneler bize yol göstersin

Bestecim sen bebisi ne zaman ek gidaya gecireceksin doktorun bir sey dedi mi?

Kizlar biraz da bu isin iyi yanlarindan bahsedelim mi siz de benim gibi tum gun boyunca mincirip opmelere doyamadiginiz oluyor mu bi de surekli bana gulmeye basladi o kadar hosuma gidiyor ki o guldugu zaman sacma sapan gozlerim doluyor emzirirken de laf atmaya basladi hii diyo bakip guluyor benden tepki bekliyor kisin kar yagacak birlikte karda dolasmaya cikacagiz, ilk defa kar gorecek diye heyecanlanmam normal mi insanin sonraki gune uyanmasi icin sebebinin olmasi cok farkli bir duyguymus gercekten…

Benim ikinci çocuğum olmasına rağmen sanki ilk defa anne olmuşum gibi seviyorum.ilk kızım çok yaramazdi onunla uğraşmaktan sevmeye vakit kalmazdı pek.simdi öyle çok seviyorum ki deliriyorum resmen.

Benim ikinci çocuğum olmasına rağmen sanki ilk defa anne olmuşum gibi seviyorum.ilk kızım çok yaramazdi onunla uğraşmaktan sevmeye vakit kalmazdı pek.simdi öyle çok seviyorum ki deliriyorum resmen.
Sanki bi daha hicbir seyi boyle sevemezmisim geliyor. Halbuki ikinci cocuk da boyle seviliyor dimi bi de uyuyunca fotograflarina bakip bakip sevmek var

Sanki bi daha hicbir seyi boyle sevemezmisim geliyor. Halbuki ikinci cocuk da boyle seviliyor dimi bi de uyuyunca fotograflarina bakip bakip sevmek var
Doğumdan önce eşime hep derdim ikinci çocuğumuza üzülüyorum onu çok sevemem.doğduğu an sanki ilk bebegimmis gibi heyecanlandım.suan sana da öyle geliyor canım nasıl başka birini bu kadar sevebilirim.

Çağla anniiii diyo bazen ve dediğinde ağlıyorum gülücükleri o heyecanlı el kol hareketleri o kadar kalbimi eritiyor ki. Eşimle çok aşığızdır ikimiz de su grubu burcuyuz zaten duygusalızdır hep o yaşadığım duygulara teşekkür ederdim. Ama bu çok çok başka bakışı gülüşü böyle kalbimin çok içinde bi mutluluk yaratıyor uyuyunca çok özlüyorum

Yaa dimi ben de hep kocama cok asigim der dururdum ama bu ask bambaska bir ask uyusun diye gozunun icine bakmak uyudugunda da ozlemek

Biz sabah 7 de uyanıyoruz 8 bucuk 9 gibi 45 dk ya da 1 saat uyuyor öğleyin 2 saat kadar uyuyor genellikle 12 buçuk 1 arası 3 gibi kalkıyor akşamüzeri bazen 1 saat uyuyor sonra 8 buçukta gece uykusunda geçiyoruz sabah a kadar da 12 den sonra genellikle iki saatte bir kalkıyor şimdilik böyle gidiyor

Bu gece 10.30 ta yatirdim sabah 10 da uyandı.gece ben uyandırmadan deliksiz uyuyor.bu uyku düzeni iyi ama hata mı ediyorum böyle geç yatirmakla.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…