2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 105 49,5%
  • erkek

OY: 100 47,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,4%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 1,9%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    212
Anneler size bir sorum var. Bebeğim cok kusuyor. Doktora götürdük reflü yok birikmiş gazı var dedi. Her süt sonrası gazı çıkıyor ama ne yaptıysak kusması azalmadi. Kusunca saat başı acıkıyor, süt içince yine kusmaya devam ediyor. 2 3 aydir bu döngüdeyiz. En etkili gaz çıkarma yöntemi nedir nasıl çözebilirim bu kusma sorununu

En geç uyuyan benim kızım galiba. 22.00 da uyuyor o da daha yeni. Saat 21.00'e çekmeye çalışıyoruz. Saat 8 gibi de kalkıyoruz. Yatarak emzirince yan yana uyuyoruz 1-2 saat daha ama tedirgin oluyorum artık çok hareketli. Gün içinde de yapışık ikiz gibiyiz. Yarım saat maksimum bir saat uyuyor. Şekerlemeler halinde sık sık uyuyor 🥲🥲🥲🥲

Uyku konusunda en etkili yöntem çocuğu akşamüstü uyutmamak ve gündüz uyusun diye uğraşmamak. 3 aydır bu şekilde yapıyorum ve 20.30 gibi gece uykusuna geçiyor. Hatta hava erken kararıyor diye banyosunu 18.30 a çektim iki gündür 19.30 gibi geçiyor. 16.00 sonrası da uyutmuyorum uykusu gelse de oyunla zaman geçiriyorum. Mutfağa götürüyorum yemek yapacaksam orda beni izliyor hep konuşuyoruz. Tabi gece kesintisiz bir uyku olmuyor illa 04.30 gibi kendi uyanıyor ama o aralıkta da ben 3-4 saatte mama içiriyorum ağlamadan uyuyor o şekilde. Bugün 04.30 yerine 06.00 da uyandı 1 saat uyanık durdu az önce uyudu yine. Gündüz zorlamamak lazım bence gece uyuması daha iyi. Gündüz de onu tek zaman geçirmeye alıştırdım biraz. Odasında yatağına dönence renkli oyuncaklar falan astım. 5 dakika ile başladım onlara bakıp gülüyordu şimdi bu süre 15-20 dk oldu. Tabi bu süre boyunca yalnız değil kapısından geçiyorum sesleniyorum gelip agucuk yapıp gidiyorum mesela. Güvenli bağlanma iyi yapılınca çocuk tek durabiliyor ağladığı an gidip sarılıp şarkı söylüyorum ona hep çok neşeli yaklaşıyorum. Böylece çaresizliği öğrenmiyor burası benim odam burda oyun oynayabilirim annem istediğim an gelir duygusunu öğrensin istiyorum. Umarım yanlış yapmıyorumdur tecrübeli anneler bize yol göstersin 😂
Ya benim kızım bazen bir 5-10 dakika kendi başına duruyor ama ben görüş alanından çıktığım an ağlamaya başlıyor. Her ağladığında kucağıma alıyorum. Sadece tuvalet için gittiğimde falan mecburen biraz ağlatıyorum ama güvenli bağlanamadık galiba 😓

Kızlar bebelerinizin uyuyup uyandığı saatleri yazıyorsunuz ya, gece hiç kalkmadan deliksiz mi uyuyor sizinkiler? Benimki illa gece kalkıyor ya akşam 8-9 gibi yatıyor, 11-12 kadar uyuyor sonra 3 gibi bir daha uyanıyor emmeye sonra tekrar filan böyle olan var mı?

Kızlar bebelerinizin uyuyup uyandığı saatleri yazıyorsunuz ya, gece hiç kalkmadan deliksiz mi uyuyor sizinkiler? Benimki illa gece kalkıyor ya akşam 8-9 gibi yatıyor, 11-12 kadar uyuyor sonra 3 gibi bir daha uyanıyor emmeye sonra tekrar filan böyle olan var mı?
Uyanmaz olur mu seyyahim 🫣 iki saatte bir kesin kalkiyor emip uyuyor şeklinde

Ya benim kızım bazen bir 5-10 dakika kendi başına duruyor ama ben görüş alanından çıktığım an ağlamaya başlıyor. Her ağladığında kucağıma alıyorum. Sadece tuvalet için gittiğimde falan mecburen biraz ağlatıyorum ama güvenli bağlanamadık galiba 😓
Hayır çok normal zamanla olacak sizin bebekler daha küçük benim kızım 3 aydır yanımda ama 6 aylık :)

Yok kiiiz kesintisiz uyuyan bebekler bot bence🤣 maksimum 6 saat uyuyor o da her gece degil… mesela dun gece 20.30da uyudu. 2.30’da uyandi sonra 5’te uyandi sonra 6.30 ve 7.30da 🥲

X