2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 105 49,5%
  • erkek

OY: 100 47,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,4%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 1,9%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    212
Merhaba, grubun sessiz takipçilerindenim. Kızım 21 haziranda doğdu. Elif bir süredir emzirme ile ilgili yazdıklarını görüyorum. Eşimin ablası memeye 3 aylıkken alıştırdı bebeğini ama çok çaba sarfetti. Zaman geçtikçe bebek daha dirençli oluyor, alışkanlıklarını korumak istiyor. Dilruba Demirezer diye bir emzirme danışmanı var Instagram' da özel mesajla sorduğum birkaç soruya cevap vermişti ama emzirme danışmanlarının paylaşımları insana kendini yetersiz hissettiriyor. O yüzden günlük yaptığı paylaşımlara bakmıyorum artık Bence bir ona yaz. Ya bir de sakince kar zarar hesabı yapın, ebeveynlik ömürlük bir süreç. Mesela mamanın maddi bir karşılığı var ve emzirmek mamaya göre daha pratik. Bebeği memeye döndürmek için de emek ve para harcamanız gerekebilir. Çalışmıyorsan anne sütü daha mantıklı ama işe başlama sürecinde yine emzirme konusunda sıkıntılar olabiliyor. Çalışan bir anne olarak kısıtlı olan enerjini farklı konularda harcamak daha mantıklı olabilir. Anne ve kayınvalidenin söylediklerine de çok takılma onlar kendi çocuklarına yapamadıkları ebeveynliği torunları üzerinden telafi etmeye çalışıyorlar çoğu zaman. Emzirme görümcemin yaşadıklarından dolayı üzerine önceden düşündüğüm bir konuydu ama yine de zorlandım lohusa kafasıyla. Biraz geri çekilip mantıklı düşünmek gerekiyor ama kolay değil tabi

Merhaba, benim kızımda 22 haziranda doğdu. İlk 20 gün emdi tabi onda bile zar zor emzirdik 20 günden sonra tamamen bıraktı. Ama sorunun ben kendimde olduğunu düşünüyorum çünkü sütüm gerçekten yok ve kızım beni çektiğinde birşey gelmediği için sinir oldu bana.
Çalışıyordum bugün raporum bitti ve çıkışımı verdim yani artık işe gitmeyeceğim. Şükür evimiz kendimizin eşimin maaşıda iyi o yüzden mama masrafında Allaha şükür sıkıntımız yok zaten ailemde alıyor abim babam evin tek kızı olduğum için böyle şeylerde çekinmeden baba bebeğe kartınla birşeyler alacağım diyebiliyorum
Tabiki ama ben kızımın emmesinden yanayım
Az dayanıklı olsa çekse kızım sütüm artacak buna inanıyorum ama çok iştahlı bir çocuk sabredemiyor mamayı hazırlarken bile çığlık kıyamet resmen. Sütüm az ya ona rağmen emzirme danışmanına yazmama gerek var mı sizce.

Kuzum sanirim kar zarar hesabini soyle dusunerek soylemis: mamaya belli bir sure belli bir para vereceksin. Eger ki evde olacaksan o parayi emzirme danismanina ver bebegin memeye geri donsun. Benim gordugum emzirme danismanlariyla calisanlarin genelde sutu az veya yok zaten. Ben yerinde olsam bi sansimi denerdim anlik yol gosterici oluyorlar cunku

Doğru diyorsun Pınar anladım anladım.
Bir yazayım bakayım.
B beyazkelebek777 ücreti ile ilgili bir bilgin var mı acaba.

Bence yazabilirsiniz. Bir de bu kadını şu yüzden önerdim; benim kızımın emzikten dolayı muhtemelen emme şekli değişti. Bir garip emiyordu, hala da öyle Meme ucu yaralarım da dayanılmaz hale gelmişti. Bir de iri bir bebek olduğu için doyup doymadığını da anlayamıyordum. Bunları sordum o da sorumu okuyup cevap verdi. Para falan istemedi. Gel danışmanlık vereyim demedi. Belki sizden de istemez. Sadece kendi sitesinden bir krem önerdi yaralarım için. Onu da almadım gerek kalmadı Çocuk doktoruyla çözdük.

Evet

Doğru diyorsun Pınar anladım anladım.
Bir yazayım bakayım.
B beyazkelebek777 ücreti ile ilgili bir bilgin var mı acaba.
Ben iki kişiden fiyat aldım biri 2500 diğeri 3500 TL dedi.

Kizlar ya benim oglusum ellerini kollarini cok emiyor. Hatta bazen morartiyor kollarini. Bunu zevkle yapiyor acliktan felan degil. Bazende kendini uyandiriyor bu hareketiyle. Bizimle ayni olan varmi?? 3aylik olacak

Kizlar ya benim oglusum ellerini kollarini cok emiyor. Hatta bazen morartiyor kollarini. Bunu zevkle yapiyor acliktan felan degil. Bazende kendini uyandiriyor bu hareketiyle. Bizimle ayni olan varmi?? 3aylik olacak
Benim kızda 2 aylık 2-3 gündür ellerini ağzına götürüyor.

Benim oğlum da doğduğundan beri yapıyor. Bazen parmağını emiyor, bazen de elini kolunu. O da morartmış geçende. Ama benimki genelde sancısı varken yapıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…