2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 105 49,5%
  • erkek

OY: 100 47,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,4%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 1,9%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    212
Kizlar bebeginiz gunduz uyku duzeni var mi bizimki kesik kesik 5 10 dk anca uyuyor bugun toplamda bir saat anca uyumustur tum gunum uyutmaya calismakla geciyor benim ya bizde bi gariplik mi var acaba
Gündüz uyku düzeni olmaz ki küçük daha. Geçen hafta da yazmıştın sen bu mesajı o zaman da aynı şeyi söylüyorum uyumaya zorlamayın çocukları. Gündüz uyumasınlar gece uyusunlar. Gündüz 1 saat yoruyorum ben. Yüz üstü tutuyorum ayaklarını kollarını oynatıyorum balkonda gezdiriyorum. Şarkı dinliyoruz bu rutin 1 saati geçiyor. Sonra 10-15 dk yuvarlıyorum onu dönmesini desteklesin diye. Sonra mama içiyor 1 saat uyuyor. Yani en uzun 1 saat bazen 7-8dk sonra uyanıyor

Kızlar bebişlerimiz artık iki ya da iki buçuk aylık oldular elhamdülillah. Peki bebeklerinize hangi oyuncakları aldınız, ne gibi etkinlikler yapıyorsunuz? Gününüz nasıl geçiyor?
Oyun minderi aldım ama hiç umursamadı.genelde şarkı falan söylüyorum hoplayıp ziplatiyorum.gecen gün ilk defa kahkaha attı mesela çok şaşırdım bu ayda kahkaha atmasina

Kızlar bebegim sol göğsümu emmeyi bıraktı,naptiysam asla emmiyor.ilk kızımda birinci aydan sonra bırakmıştı.bebegimim kilosu gayet iyi ama ilerde tek göğüs yeter mi bilmiyorum.

Benim kızım da sürekli kendini geri atıyor emmiyor zorladığım zaman çok ağlıyor bıraktım o yüzden mama veriyorum daha çok
Benimkide ayni ya birakacakmi acaba memeyi. Yada acikmadan mi emziriyorum bilmiyorum ki. Gece uykuda cok guzel emiyor mesela. Ama gunduz 2cekip aglayarak birakiyor resmen kiziyor bana

Benim kızım da sürekli kendini geri atıyor emmiyor zorladığım zaman çok ağlıyor bıraktım o yüzden mama veriyorum daha çok
Hangi mamayı veriyorsunuz ,kilo aldırıyor mu
Kızlar bebegim sol göğsümu emmeyi bıraktı,naptiysam asla emmiyor.ilk kızımda birinci aydan sonra bırakmıştı.bebegimim kilosu gayet iyi ama ilerde tek göğüs yeter mi bilmiyorum.
Benim ilk kızım 29 ay sağı emdi, yetiyor.
Keşke şuan benimki de öyle yapsa, ikisini de istemiyor

Kizlar bebelerinizi her gun disari cikariyor musunuz? Ben cok istiyorum, kendim icin de, ama hava cok sicak… 30-32 derecede nefes alinmiyor yine de cikmali mi? Bi de biliyorum benimki arabasinda durmayacak kucak isteyecek o yuzden cikarsam da kanguruyla cikmam gerekecek. Bu durumda bebek icin daha da sicak olacak. Sicaklar gecsin diye beklesem onumuzdeki 10 gun hava serinlemeyecek sonrasinda da yagmur baslayacak. Ne yapmali

Kizlar ya benim oglusum ellerini kollarini cok emiyor. Hatta bazen morartiyor kollarini. Bunu zevkle yapiyor acliktan felan degil. Bazende kendini uyandiriyor bu hareketiyle. Bizimle ayni olan varmi?? 3aylik olacak
Ay vallahi benim oğlum da aynen öyle çok şükür gece bıraktı artık ama gündüz hala yapıyo

İlk bir ay bende cikamazdim,kızım arabadayken başardı çığlığı.sonrasinda ağlasa da bindirdim yavaş yavaş alıştı.suan 2.5 aylık her gun mutlaka çıkarıyorum hem bana hem ona iyi geliyor.aksam üstü yada gece çıkarıyorum uyku saatine denk getiriyorum ki arabada uyusun.

Etkinlikleriniz baya hoşuma gitti. Piyano bilmeniz de harika. Aklıma gelmemişti hiç benim de darbukam var onunla çocuk şarkıları söyleyeceğim yarından itibaren. Oyun halısı ben de alacağım. Sizin oyun halınız hangisi? Memnun musunuz

Yok çıkamıyorum hergün maalesef. Ev işi yemek yetişmiyor ki

Kızlar meme reddinin doruğundayız , zaten rn baştan beri memeyi boşaltan kadar etmemiştir, kilo alımı azdı. Sağıp verdim biberonu zor tutturdum , temelli memeyi bıraktı sanırım
Tam meme reddi icin girmistim bende siteye.. uzun zamandir ozellikle gunduzleri agliyor memede 2 cekiyor birakiyor dolayisiyla sutumun azaldigini dusunuyorum. Sadece gece mamasi veriyorum dogdudundan beri. Ne olacak bilmem
Kızlar gündüz meme istemeyip ağlarsa mutlaka uykusu oluyor. Hemen ayağa kalkıp gezerek emzirmeye başlıyorum ya da pilates topunun üstünde. Sonra tutuyor memeyi, uyuyor. Eğer yine tutmazsa gazı oluyor. Elimizde 360 derece döndürüp hangi pozisyonda rahatsa öyle kalıp sallıyoruz rahatlayana kadar. Yani meme reddinin mutlaka anlık çözülebilen bir sebebi oluyor pes etmeyin. Mama veren annelerde zaten fazla fazla süt olmuyor. Ben ilk zamanlar günde bir ya da iki mama verirdim şuan 3 veriyorum kilosu yeni yeni toparlıyor. Ama memede kalma süresi azaldıkça sütüm de azalıyor. İki ucu … anladınız siz.

Ya gündüz bebiş kucakta değil yatakta uyuyuncaa ne yapıyorsunuz?? ben ne yapacağımı şaşırıyorum ev işi mi yapsam süt mü sağsam yatıp dinlensem mi.. en son ben hiçbirini yapamadan uyanmış oluyor

Benimki kanguruda da durmuyor illa öne bakacak etrafı izleyecek akşamları sivrisinek olur bence sabah 10 gibi çıkarsanız en iyisi şuann. Ilık oluyor nispeten

Ben yurtdisindayim burada bi marketin kendi markasini almistik ama bence farketmiyor. Biz ekstra cingirak falan da bagladik su an sadece bakiyor arada ayagiyla cingiraga vuruyor mutlu oluyor

Ay yat dinlen ne ev isi yapicam kocam evden gitmeden cocugu ona satip yapiyorum yapacaklarimi bebisle tekken yatistayiz hep maksimumda kahve icerim yani

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…