2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 105 49,5%
  • erkek

OY: 100 47,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,4%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 1,9%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    212
Kızlar parfüm sıkıyor musunuz?? Deodorant kullanıyorum o da mecburiyetten ben hayatımda bu kadar ter koktuğumu hatırlamıyorum ya. Parfüm de kullanmak istiyorum artık alkolsüzü yok mudur bunun ☹️
Ter kokusu için Old Spice'ın stickleri çok iyi. Erkek deodorantı evet ama kokuları hafif, kıyafette iz bırakmıyor. Bearglove olanını tavsiye ederim.
Not: içinde alüminyum olmadığı için terlemeyi önlemiyor.

Kızlar rota aşısı yaptırmalı mıyız sizce ?
Büyük ogluma yaptirmistim 7yasinda şimdiye kadar sadece 2kez kusmali hastalik gecirdi ishal hic olmadi. Rota virusu hastalikli birinin diskisi ile bulasiyormus. Bilemiyorum yani su var sabun var diskiyla nasil bir temas olabilirki 🤷‍♀️ ben ikinciye kararsiz kaldim yaptirsammi diye.. net bilgisi olan aydinlatirsa sevinirim

Rota virüsü aşısı yaptırdım bence gerekli bir aşı. Sadece dışkı değil 5 yaş altı çocuklarda el ağız teması ile bulaşıyor grip gibi düşünebilirsiniz fakat bu bağırsağı etkiliyor tehlikeli bir hastalık. Özellikle hacca gidip gelenler bu virüsü çok yayarmış çocuğu hastanelik edebiliyor.

Kızlar ya bebeğime nazar değdi galiba tamam gündüz uyumuyordu ama gece güzel uyurdu bi 5-6 ya kadar 2-3 uyanır uyurdu geri iki gündür başım ağrıdı gece de uyanıyor sürekli gaz sancısından çıldırcam artık
Canım atak haftasında olabilir.benimki de melek gibiyken atak haftasında sabaha kadar uyumuyodu.suan yine atak haftasındayiz bakalım nasıl geçecek.

Rota virüsü aşısı yaptırdım bence gerekli bir aşı. Sadece dışkı değil 5 yaş altı çocuklarda el ağız teması ile bulaşıyor grip gibi düşünebilirsiniz fakat bu bağırsağı etkiliyor tehlikeli bir hastalık. Özellikle hacca gidip gelenler bu virüsü çok yayarmış çocuğu hastanelik edebiliyor.
Ben ikna oldum😄😄 3ve 5. Ayda yaptirayim küçüğüme de

Canım atak haftasında olabilir.benimki de melek gibiyken atak haftasında sabaha kadar uyumuyodu.suan yine atak haftasındayiz bakalım nasıl geçecek.
Yaa olabilir mi gerçekten böyke sebepsiz gibi Bugğn normalde dd gaz sancısı olsa bile uyurdu çünkü hangi atak haftası acaba normalde 9. Hafta bitiyor işte 10.haftadayız 8 değil miydi o

Kızlar ya bebeğime nazar değdi galiba tamam gündüz uyumuyordu ama gece güzel uyurdu bi 5-6 ya kadar 2-3 uyanır uyurdu geri iki gündür başım ağrıdı gece de uyanıyor sürekli gaz sancısından çıldırcam artık
Nazara gerçekten inanıyorum. Kızımla arkadaşıma oturmaya gittik baya baya içten sevdi kızım oma tepkiler verdi güldü felan eve geldik çocuk istisnasız aralıksız 5 saat ağladı çatlıcaktı yani resmen o ağlıyor ben birşey mi oldu diye ağlıyorum annem ordan ben üzülüyorum diye üzülüyor abim tedirgin oldu acaba hastaneye mi gitsek felan ne zor bir şeydi öyle ağlamasına çok takıldım dedim birşey olacak buna yani çatladı çatladı şükür gece uyudu sonra bu sefer anlık bir uyandım gece nefes kontrolü yapıyorum bu çocuğun sesi çıkmıyor felan analık işte delilik.
Aslında toplu ortama felan girmemiz gerekiyorda işte biz dayanamıyoruz.
Şimdi nasıl oldu bebeğiniz.

Nazara gerçekten inanıyorum. Kızımla arkadaşıma oturmaya gittik baya baya içten sevdi kızım oma tepkiler verdi güldü felan eve geldik çocuk istisnasız aralıksız 5 saat ağladı çatlıcaktı yani resmen o ağlıyor ben birşey mi oldu diye ağlıyorum annem ordan ben üzülüyorum diye üzülüyor abim tedirgin oldu acaba hastaneye mi gitsek felan ne zor bir şeydi öyle ağlamasına çok takıldım dedim birşey olacak buna yani çatladı çatladı şükür gece uyudu sonra bu sefer anlık bir uyandım gece nefes kontrolü yapıyorum bu çocuğun sesi çıkmıyor felan analık işte delilik.
Aslında toplu ortama felan girmemiz gerekiyorda işte biz dayanamıyoruz.
Şimdi nasıl oldu bebeğiniz.
Evet kesinlikle ben de inanıyorum bu gece biraz daha iyiydi diyebilirim ama eskisi gibi değil tabi aşıları da olduk bugün inşallah sıkıntısız geçer🥹

40 haftaya tamamlıyoruz hesaplarken.gecen seferki atak haftamiz 10 gün sürdü.bizde şuan 7.haftadayiz iki hafta sürecekmis.bugun birinci günüydü kızım yine uyumadı.
çok yorucu oluyor gerçekten benimkinin reflüsünden gündüz hiç uyuyamıyor reflü yatağında bile ağzına gelip duruyor sürekli şapırdatıyor ağzını öksürüyor bazen kusmuğu yukarı çıktığı için bi tek ileri geri sallanan ana kucağında uyuyor daha dik diye muhtemelen tabi o da 10-15 dk

Kızlar bi şey daha danışacağım normalde çok meme isteyen bi bebek dün ve bugün bazen almadı memeyi sonra ısrar edince aldı bi iki kez olmuştur normal mi acaba ödüm kopuyor emmezse diye çok severek isteyerek içer çünkü sakinleşir falan bi tek onunla

Kızlar bi şey daha danışacağım normalde çok meme isteyen bi bebek dün ve bugün bazen almadı memeyi sonra ısrar edince aldı bi iki kez olmuştur normal mi acaba ödüm kopuyor emmezse diye çok severek isteyerek içer çünkü sakinleşir falan bi tek onunla
Doktorum "bazen memeyi reddedebilir yılmadan devam et" dedi siz de korkmayın :) Bir de aşının huzursuzluğu vardır geçer

Benim kızımın kafası hep bı tarafa dönüyor naptiysak diğer tarafa dönmek istemiyor.sizinkiler de öyle mi yoksa doktora mi gotursem?boynunda sıkıntı mı var diye merak ediyorum

Benim kızımın kafası hep bı tarafa dönüyor naptiysak diğer tarafa dönmek istemiyor.sizinkiler de öyle mi yoksa doktora mi gotursem?boynunda sıkıntı mı var diye merak ediyorum
Benim kızım da sağ tarafa yatmak istiyordu hep. Ben de kafasını sola çevirip sağa müslinle destek yapıyordum gündüzleri. Şimdi düzeldi kafası biraz yamuktu 😂

X