2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 105 49,5%
  • erkek

OY: 100 47,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,4%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 1,9%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    212
Bak hele baak sinsirelllaaa anlat bakalim neler yapiyorsun ben bir turlu baslayamiyorum. Sabah baslayip ogleden sonra elim ayagim titiryor abur cubura sariyorumm
Vayy vayy vayy
Anlat bakalım neler yapıyorsun😂
Kizlar hiçbirsey etmiyorum karbonhidrat kizartmadan açmadan uzak kalıyorum
Kahvaltım sağlam ediyorum bol su içiyorumm aburcubur yemem asla o bile gaz yapıyor akşam protein yiyorum et veya ağirlıklı sebzeler tüketiyorum akşam 6dan sonra hicbirşey yemiyorum günde 2 3 litre su içiyorum

Kızlar dün sağlık ocağında 4 ay aşımız vardı. Benim kızımın doğduğu tarih Mart olduğu için aşıları ona göre yapıyorlar. Biz taburcu olalı da 1,5 ay oldu hastaneden 2600 ile çıkmıştık dün tartıldı 3800 olmuş. Oradaki hemşire ay çok az kilo almış ya dedi moralim bozuldu. Sütüm yetmediği için mamayla beraber gidiyoruz hatta bu ara mama daha fazla veriyorum diyebilirim. Boyu 8cm uzamış. Sizce de çok mu kötü bakamıyor muyum acaba anlayamadım 😕
Of gerçekten bi de sağlıkçı olacaklar ya bazı doktorlara hemşirelere anlam veremiyorum ben

Canım hiç kafana takma günlük bebişler 20 30 gram arası kilo alıyorsa ve 1 ayda 5 santim uzadıysa eğer doyuyor ve gelişimi güzel demektir. Bu bütün doktorlar bütün kaynaklar bütün kitaplar için böyle. Senin bebiş 45 günde 1200 kilo almış, yani günlük 26 gram almış ve boyu 8 santim uzamış. Gelişimi çooooooook iyi beslenmede herhangi bir değişikliğe gerek yok. Bazıları bebekler obez olsun istiyor heralde neye göre az almış diyor anlam veremiyorum, boş yere keyfini kaçırmış

Kızlar dün sağlık ocağında 4 ay aşımız vardı. Benim kızımın doğduğu tarih Mart olduğu için aşıları ona göre yapıyorlar. Biz taburcu olalı da 1,5 ay oldu hastaneden 2600 ile çıkmıştık dün tartıldı 3800 olmuş. Oradaki hemşire ay çok az kilo almış ya dedi moralim bozuldu. Sütüm yetmediği için mamayla beraber gidiyoruz hatta bu ara mama daha fazla veriyorum diyebilirim. Boyu 8cm uzamış. Sizce de çok mu kötü bakamıyor muyum acaba anlayamadım 😕
Sormadın ama naçizane söylemek isterim. Süt azlığı için de bol bol emzirmeni ve günlük 3 litre su içmeni tavsiye ederim canım. Karpuz gibi sulu şeyler de yiyebilirsin. Meme boş da olsa bırak çeksin beyine memeden ne kadar uyaran giderse o kadar süt üretiliyor. Eğer boş meme çekmek istemiyorsa da 2 3 saatte bir 15 20 dakika her 2 memeni de sağ, ve benim sütüm bebeğime yetiyor diye kendine sürekli telkin ver. Sütün artacaktır inşallah
Mamayı EDS ile de verebilirsin, o şekilde de sütün artacak canım hem de biberon verip ileride meme reddi yaşamanı engeller

Eday Eds Emzirme Destek Sistemi 60 ml

Eğer pahalı gelirse direkt beslenme sondası alıp hortumun bi ucunu memene bantlayıp diğer ucunu biberonun içine koyabilirsin. Ama biberon bebeğin ağzından daha yukarıda olmalı ki mama ağzına akabilsin. Tek elinde hafif yukarıda tutabileceksen o da olur

Kocmed Emzirme Destek Sistemi Beslenme Sondası No 6 Renk Açık Yeşil 10 Adet

Of gerçekten bi de sağlıkçı olacaklar ya bazı doktorlara hemşirelere anlam veremiyorum ben

Canım hiç kafana takma günlük bebişler 20 30 gram arası kilo alıyorsa ve 1 ayda 5 santim uzadıysa eğer doyuyor ve gelişimi güzel demektir. Bu bütün doktorlar bütün kaynaklar bütün kitaplar için böyle. Senin bebiş 45 günde 1200 kilo almış, yani günlük 26 gram almış ve boyu 8 santim uzamış. Gelişimi çooooooook iyi beslenmede herhangi bir değişikliğe gerek yok. Bazıları bebekler obez olsun istiyor heralde neye göre az almış diyor anlam veremiyorum, boş yere keyfini kaçırmış
He bi de bazı bebekler boya verir az kilo alır, bazıları genetik olarak kısa olur daha fazla kilo alır. Bu yazdıklarım ortalama değerler. Önemli olan çişli bez sayısı. Bebeğinin çişli bezi yeterliyse ve açlıktan katılarak ağlamıyorsa sorun yok. Aç olan bebek ağlar. İçgüdülerine güven canım boşver milleti

Kızlar benim kızım 52 günlük oldu üç gündür güzdüz uyuma denen bir şey yok geçen haftalar güzel uyurdu, sürekli uyanık ya aglıyor ya emmek istiyor gece 2 saatte bir emmek icin kalkıyor kurulu saat gibi ama gündüz fena yoruluyorum üc gündür zaten dogumdan bi hafta sonra gitti annemler o zamandan beri tekim eşim akşamları yardım ediyor sagolsun ama tuvalete gitmek bile lüks oldu bikac gündür
Moni bizde 35 günlüğüz bu dedigin şekil gündüz olayı doğduğundan beri öyle sürekli emmek istiyor uyuyor yerine koyuyorum 10 dk sonea tekrar kalkıyor yine aynı tuvalete bile çok zor gidiyorum öyle olduğu günler 2-3 güne bir böyle oluyor öyle olduğu günlerle ilgili bir yazı okumuştum bu normalmis aslında aç olduğu için değil anneyi istediği için öyle oluyormuş psikolog öyle olduğu günlerde hiçbir İŞ yapmayın hatta yanınıza meyve işte yiyecek şeyler koyun emzirin yanınızda yatsın hatta sevdiğiniz bir filmi falan açın izleyin o rutinine devam etsin diyordu bende öyle yapıyorum cidden ilk zamanlar çok zorlanıyordum ama alıştim artık ya da kabullendim 🤗

kizlar kilo verme durumlariniz nasil? Ben fena taktim. İstahim cok acik engel olamiyorum ama mutsuzum da. Dogum sonrasi 91e dusmustum simdi 94 olmusum. Birlikte diyet yapmak isteyen varmi?
Ben doğumdan önceki kiloma geri döndüm 51 🤭biraccik göbeğim var ama gider mi ya sıcaktan daraldigimdan korse çok kullananamadim

He bi de bazı bebekler boya verir az kilo alır, bazıları genetik olarak kısa olur daha fazla kilo alır. Bu yazdıklarım ortalama değerler. Önemli olan çişli bez sayısı. Bebeğinin çişli bezi yeterliyse ve açlıktan katılarak ağlamıyorsa sorun yok. Aç olan bebek ağlar. İçgüdülerine güven canım boşver milleti
Gerçekten kızım aslında yüzde %5 yaşama şansı olup da yaşayan bi bebek. Bunu hatırladığım zaman asla böyle şeyler için üzülmemem gerektiğini biliyorum ama işte anne yüreği bi kaygı oluyor

Moni bizde 35 günlüğüz bu dedigin şekil gündüz olayı doğduğundan beri öyle sürekli emmek istiyor uyuyor yerine koyuyorum 10 dk sonea tekrar kalkıyor yine aynı tuvalete bile çok zor gidiyorum öyle olduğu günler 2-3 güne bir böyle oluyor öyle olduğu günlerle ilgili bir yazı okumuştum bu normalmis aslında aç olduğu için değil anneyi istediği için öyle oluyormuş psikolog öyle olduğu günlerde hiçbir İŞ yapmayın hatta yanınıza meyve işte yiyecek şeyler koyun emzirin yanınızda yatsın hatta sevdiğiniz bir filmi falan açın izleyin o rutinine devam etsin diyordu bende öyle yapıyorum cidden ilk zamanlar çok zorlanıyordum ama alıştim artık ya da kabullendim 🤗
Evet haftada 2-3 gün böyle oluyor benim kız da. Tuvalete gidiyorum katılır gibi ağlıyor. Acaba onu bırakıp gittim mi zannediyor ya 😕

Kizlar hiçbirsey etmiyorum karbonhidrat kizartmadan açmadan uzak kalıyorum
Kahvaltım sağlam ediyorum bol su içiyorumm aburcubur yemem asla o bile gaz yapıyor akşam protein yiyorum et veya ağirlıklı sebzeler tüketiyorum akşam 6dan sonra hicbirşey yemiyorum günde 2 3 litre su içiyorum
Aslinda sadece bu kadarini yapmak kilo verdirir emzirme doneminde. Cunku emzirdigiimiz icin 700kalori civari extra gidiyormus.

• Beğen
Reactions: Jou
Kizlar uyku ve gaz durumlarına bana iyi gelen 3sey var yazayim denemek isteyen denesin. Aktardan rezene ve anason aldim gun icinde ikisini karisik 1er tatli kasigi demleyip iciyorum. Birde esila marka anne sutu arttirici küplerden aldim bence en cok uykuya o iyi geldi akşamları iciyorum. Ben aktardan 170₺ye almistim trendyolda 80₺ bilginize
sütünüz arttı mı bende süt artırıcı arıyorum

Gerçekten kızım aslında yüzde %5 yaşama şansı olup da yaşayan bi bebek. Bunu hatırladığım zaman asla böyle şeyler için üzülmemem gerektiğini biliyorum ama işte anne yüreği bi kaygı oluyor
Evet hepimiz kaygılanıyoruz ama yapmamak lazım bebişlerimiz hissediyor. Bi de sen ne kadar zorlu yollardan geçtin canım bebişin çok güçlü çok sağlıklı maşallah. Zaten boş boş konuşanlar bi fikirlerini kendine saklasa hepimiz rahatlıcaz da 😂

Benim duygu durumum dalgali. Hala destekcim yok esimden baska oda calisiyor. Bazen cok sikiliyorum ozellikle is yaparken. Kendi kendine oyalanan bi bebek degil benimki
benimkide değil maalesef ve eşim vardiyalı çalışıyor yanş gündüzleri uyuyor gece işe gidiyor ama destekçide önemli benim kv de annemde geldi ama bana zehir oldu -mama ver -emzir, bu çocuk etrafa bakınmıyo eldiven giydirme yok şöyle yok böyle birde gelip tepemde nasıl emdiğini izlediler mama verdim dilinde mama kalıntısı kaldı pamukçuk mu oldu dediler sürekli bir panik halindelerdi hala daha öyle deli oldum deli onlar gittiler her gece ağladım durdum sinirden stresten o yüzden destekçinin de nasıl olcağı önemli

X