2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 105 49,5%
  • erkek

OY: 100 47,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,4%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 1,9%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    212
Kizlar dogru emzigi bulan var mi?? Ben philips avent almistim full kaucuk olan. Bebegim agzinda tutamiyor agir geliyor sanirim. Bi de nuk’un damakli emzigi vardi o hafif tutuyo bazen ama o da damagina gelince mi bilmiyorum oguruyo atiyo😑😑 var mi emzik tavsiyesi olan

Moni bizde 35 günlüğüz bu dedigin şekil gündüz olayı doğduğundan beri öyle sürekli emmek istiyor uyuyor yerine koyuyorum 10 dk sonea tekrar kalkıyor yine aynı tuvalete bile çok zor gidiyorum öyle olduğu günler 2-3 güne bir böyle oluyor öyle olduğu günlerle ilgili bir yazı okumuştum bu normalmis aslında aç olduğu için değil anneyi istediği için öyle oluyormuş psikolog öyle olduğu günlerde hiçbir İŞ yapmayın hatta yanınıza meyve işte yiyecek şeyler koyun emzirin yanınızda yatsın hatta sevdiğiniz bir filmi falan açın izleyin o rutinine devam etsin diyordu bende öyle yapıyorum cidden ilk zamanlar çok zorlanıyordum ama alıştim artık ya da kabullendim 🤗
Ah canım benimki gündüzleri uyurdu gecede 4 ten sonra ıkınmaya baslardı gazdan ama emzirince falan rahatlardı bugün resmen kriz gecirdim karnı tok altı temiz tuvaletini yaptı gazı cıktı nasıl aglama kıyamet ben de psikolojik olarak yoruluyorum bir haftalıktan beri kendim bakıyorum az uyudugu zamanda ev islerine koşturuyorum uykusu da var anlıyorum gözleri kapanıyor yine de uyumuyor simdi zar zor daldı insallah gecer bugünler bu hafta ekstra zorladı beni

Benim duygu durumum dalgali. Hala destekcim yok esimden baska oda calisiyor. Bazen cok sikiliyorum ozellikle is yaparken. Kendi kendine oyalanan bi bebek degil benimki
Benimde öyle canım, bazı arkadaşlarım diyor benimki çok sakindi kenarda dururdu vs anlamıyorum uyandıgında yanında olsam bile durmadıgı oluyor, uyuması şart degil bari uyanıkken oyalansın ben de o sırada dinleneyim vs istiyorum

Kizlar dogru emzigi bulan var mi?? Ben philips avent almistim full kaucuk olan. Bebegim agzinda tutamiyor agir geliyor sanirim. Bi de nuk’un damakli emzigi vardi o hafif tutuyo bazen ama o da damagina gelince mi bilmiyorum oguruyo atiyo😑😑 var mi emzik tavsiyesi olan
Emzik bence şans işi canım philips avent aldım pekte arastırmadım tuttu benim, arada bir öğürüyor ama genel olarak tutuyor

benimkide değil maalesef ve eşim vardiyalı çalışıyor yanş gündüzleri uyuyor gece işe gidiyor ama destekçide önemli benim kv de annemde geldi ama bana zehir oldu -mama ver -emzir, bu çocuk etrafa bakınmıyo eldiven giydirme yok şöyle yok böyle birde gelip tepemde nasıl emdiğini izlediler mama verdim dilinde mama kalıntısı kaldı pamukçuk mu oldu dediler sürekli bir panik halindelerdi hala daha öyle deli oldum deli onlar gittiler her gece ağladım durdum sinirden stresten o yüzden destekçinin de nasıl olcağı önemli
Boyle olacaksa hic olmasin tabi yardimci. Valla kimse olmayinca daha rahat aslinda. Benim acimdan oyle oldu sonradan anladim. (Büyük oglum 7yasindA onun davranislari duzeldi) birisi gelince simariyor hareketleniyor cocuk duzeldi boyle kafam daha rahat

Kızlar sizde de oluyo mu bilmiyorum ama kafama takılan bişey var.kizima meme verdiğimde özellikle çok dolu olduğu zamanlar boğazına süt kaçıyor.bogulacak gibi oluyor ve bu beni korkutuyor.ilk kızımda olduğunu hatirlamiyorum sizde oluyo mu yoksa doktora mi gotursem kizimi

Ben avent, bibs, nuk, mam hepsini denedim vişne dedikleri yuvarlak olanı asla istemiyor damaklı nuku ilk günler tutmuştu bıraktı, mam büyük geldi ağzına aventte kaldık 😂 ama ultra air olanı, soothie değil. Galiba emzik olayında ilk hangi tipi severse öyle gidiyor. Yuvarlak olanları tutmasını çok isterdim, avent yassı olduğu için memeyi de öyle almak istiyor sıkıştırıyor silikonu. O yüzden tavsiye eder miyim bilemedim 🤨

Kızlar sizde de oluyo mu bilmiyorum ama kafama takılan bişey var.kizima meme verdiğimde özellikle çok dolu olduğu zamanlar boğazına süt kaçıyor.bogulacak gibi oluyor ve bu beni korkutuyor.ilk kızımda olduğunu hatirlamiyorum sizde oluyo mu yoksa doktora mi gotursem kizimi
Hiperlaktasyon olabilir mi bir araştır istersen 🥺

Benimde oluyor canım öksürüyor bazen öyle olmasın diye ucunu arada cek bikac saniye sonra tekrar ver onlar frenleyemiyor kendilerini ondan öyle oluyor bence

Ben avent, bibs, nuk, mam hepsini denedim vişne dedikleri yuvarlak olanı asla istemiyor damaklı nuku ilk günler tutmuştu bıraktı, mam büyük geldi ağzına aventte kaldık 😂 ama ultra air olanı, soothie değil. Galiba emzik olayında ilk hangi tipi severse öyle gidiyor. Yuvarlak olanları tutmasını çok isterdim, avent yassı olduğu için memeyi de öyle almak istiyor sıkıştırıyor silikonu. O yüzden tavsiye eder miyim bilemedim 🤨
Bende soothie var onu cigniyo agzinda emmiyo 😑 ultra airi ben de deneyeyim bari. Bazen memede agliyo istemiyo emmek ama emzigi emiyo anlamadim sut gelsin mi istemiyo acaba 😑😑 valla anlayamiyorum yaa

Acemii
Benim kız avettin o yassı dediğin emziği kullanıyor ışıklı olan kızım ilk 20 gün emdi şimdi resmen benim göğsüme yattığında ağlıyor ve memeyi almıyor. Ama emziği biz 3. Gün verdik ondan memeyi bırakmış olamaz dimi.

Kızlarrr
Kızım bir türlü şu mememi almıyor. İlk 20 gün sorunsuz emdi beni şimdi bakıyorum sütümde var ben bu kızı nasıl memeye alıştırıcam beni emmediği gün kendimi psikolojik olarak kötü hissediyorum.

X