2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 105 49,5%
  • erkek

OY: 100 47,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,4%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 1,9%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    212
Yap yap ağlat ağlat sonra sen üzülme sütün kesilir de.. hadiyaaa ben bilmiyordum.. hem insanın canını sıkmak için her şeyi yapıyorlar hem de üzüldün diye seni suçluyorlar yeterince yokmuş gibi bir vicdan azabı daha ekliyorlar. Dün ebe geldi kilosuna bakmak için, 1 haftada 25 gr vermiş. O kadar üzüldüm ki neyse teselli ettiler toparladım. Sonra kv’nin oğlu saçma sapan konulardan beni azarlamaya kalkıyor sinir olucağımı bildiği şeyler yapıyor ben de artık patladım zaten sabahtan canım sıkkın sinir krizi geçirdim resmen. Kv geldi noluyor diye ben haykırarak ağlıyorum, baktı baktı mutfağa geri döndü hiçbir şey demeden… ben daha da delirdim, sonra gelmiş ama böyle yapma ağlama sütün kesilir diyor….. ya sen bana gelmeden önce oğluna gidip kızı üzme sütü kesilir desene!!! Sinirle saydırırken kendimi yalnız hissediyorum demişim çok gücenmiş… ben özür dileyecek pozisyona geldim bir de 😂😂 evin işini yaptı tamam sağolsun ama kendi annem olsa onu da yapar manevi olarak da destek olurdu moralimi yüksek tutmaya çalışırdı bunu söyleyemiyorsun işte nankör oluyorsun. Bu da hamilelikte ve lohusalıkta yaşanan unutulmayacaklar listesine eklendi..

Emzirirken günde ortalama iki emzirmeyi onu izleyerek geçiriyorsam diğerlerinde ya tv ya telefon açık oluyor. Bizimle birlikte tv seslerine de maruz kalıyor yapacak bir şey yok
Düşünüyorum diğer türlü hiç tv açık kalmamalı zaten ki bu çok zor

Sen esittir ben🥺 yuksek sesle konusa konusa severdi giderken cok agladi😔 bi de biz yurt disindayiz😭 geceleri altini degistirirdi bazen alir benden uyumami saglardi🥹 bu gece ilk yalniz gecemizdi o kadar cok aradim ki annemi… seni cok iyi anliyorum
Evet anne olunca anlarsın dedikleri çok doğruymuş 45 gün kahvaltı yemek hazırlatmadı bana bebeğimle ilgilendi hep kahvaltı hazırlarken bile ağladım

Yap yap ağlat ağlat sonra sen üzülme sütün kesilir de.. hadiyaaa ben bilmiyordum.. hem insanın canını sıkmak için her şeyi yapıyorlar hem de üzüldün diye seni suçluyorlar yeterince yokmuş gibi bir vicdan azabı daha ekliyorlar. Dün ebe geldi kilosuna bakmak için, 1 haftada 25 gr vermiş. O kadar üzüldüm ki neyse teselli ettiler toparladım. Sonra kv’nin oğlu saçma sapan konulardan beni azarlamaya kalkıyor sinir olucağımı bildiği şeyler yapıyor ben de artık patladım zaten sabahtan canım sıkkın sinir krizi geçirdim resmen. Kv geldi noluyor diye ben haykırarak ağlıyorum, baktı baktı mutfağa geri döndü hiçbir şey demeden… ben daha da delirdim, sonra gelmiş ama böyle yapma ağlama sütün kesilir diyor….. ya sen bana gelmeden önce oğluna gidip kızı üzme sütü kesilir desene!!! Sinirle saydırırken kendimi yalnız hissediyorum demişim çok gücenmiş… ben özür dileyecek pozisyona geldim bir de 😂😂 evin işini yaptı tamam sağolsun ama kendi annem olsa onu da yapar manevi olarak da destek olurdu moralimi yüksek tutmaya çalışırdı bunu söyleyemiyorsun işte nankör oluyorsun. Bu da hamilelikte ve lohusalıkta yaşanan unutulmayacaklar listesine eklendi..
Bende dün eşimle kavga ettim kv deden konu geldi dünden beri konuşmuyoruz. Sabah bile işe giderken duymamışım biz mi lohusayız onlar mı. Sende kendini üzme ağlama ya kv ne zaman gidiyor Allah aşkına.

Kızlar ben çok bunaldım ya 🫠 instagrama bakınca herkes bir yerde tatilde gezmede görmek beni yıpratıyor 😞 ne yapıyorsunuz siz gidebildiniz mi tatile falan bebekle ?
Yok kuzumm ben kızimdada gidememistim boyle oğlumdada aynı şekilde bu yaz böyle idare edicez seneye giderizz bende bunaldım ama günler cabuk geçiyor şimdi gitsek birşey anlamayız hep güneşten korunmamız lazım falan zaten güneş çarpıyor bi hasta eder pir hasta olur baş etmek çok zor olur salgınlarda çok fena

Yaaa kv araya girmek istememiştir benimkide böyle yapar karışmak istemez ama anlıyorumki kv burdayken kocam şımardı bi gitsin benden çok fena çekeceği var zaten sabrediyorum hiç etmezdi boş yere yokyere kızıyo bana birşeye sinirleniyo falan elbet gidecek evine kv cok fena edicem

Çok teşekkür ederim canımm ❤️ ben de ateşim çıkacak mı diye takip ettim hep, galiba iltihaplanmadığı için sıcak iyi geldi ve emzirirken masaj. Sıkı sütyen filan giyince de oluyor o sertlik, hatta yan yatınca göğüs sıkışırsa da. Öyle bi şey benimki
Evet doktorum mümkünse iç çamaşırı bile giyme rahat bi t-shirt giy sadece dedi ama sütüm çok akıyor o yüzden mecbur giyiyorum. Zaten memelerimde açık yara var göğüs kalkanı kullanıyorum mecburen, hiçbişey değiremiyorum. Şu 2-3 ayı atlatırsak her şey daha keyifli bi hal alacak, ha gayret ☺️

Bazen yaptıkları yardımdan öte zarar oluyor. Niye bu kadar zorlaştırıyorlar bu süreci annelere yaa 😔

Benim bebe de 3-4 günde bir yapıyor. Sadece sıvı besleniyorlar ve kilo almaya çalışıyorlar bence normal ya. 10 güne kadar yapmayabilir dedi doktorumuz normal dedi.
Benim annem sigara kullanıyor fazla miktarda. O yüzden gelip bizle kalmıyor bebeğe zararlı olduğu için. Eşim de başlarda iyi destek oluyordu saldı iyice.
Temmuz ilk haftasında kaynımın düğünü vardı bebekle katıldım ben. Seste de uyudu hiç sorun yaşamadık. Bence farklı ortamlara alıştırmak daha iyi ama kendi tercihiniz elbette.
İşte orda bi 5-6 gün kaynanama maruz kaldım hayattan soğuttu beni. Asla bebeği olan bir kadını anlamıyor sadece kendini düşünüyor. Bebeği emzirip biraz dinlenmem bile battı sürekli iş buyurdu. Allahtan hemen gönderdi eşim. Kendisi de 3 tane doğurmuş nasıl anlamaz aklım ermiyor.

Ya eşim çok küçük rahat olmaz diyor sürekli.

Evden çıkıyorum da sahile falan gidip dönüyoruz bir iki saat. Ne biliyim herkes havuz deniz kum güneş biz gazı çıksın diye kendimizi parçaladık 😂
Ben suan tatildeyim kizlar villa tarzi cok rahat ettim. 40imizi burada ucurduk iyi de geldi. İlk oglumdada 2aylikken gitmistik simdi daha
Selam arkadaslar benim kardeşimin düğünü var agustosda o zamana bebek 52 yada 54 gunluk falan oluyor sizce sesten etkilenirmi kimseye birakmakta istemiyorum kaynanama biraksam sut sagip ee sonra gogsum dolacak agri olacak sut akicak elbjse mahvolacak rezil olucam emzirme de cok aklimi kurcaliyo annem gil elbiseni arkasi fermuarli alirsin falan diyor internetten baktim bazi kisiler bebekler annr karninda cok sese alisik falan yazmislar dugun boyunca uyuyan bebekler olmus kafam karismiyor degil benim icin cok zor olucak pamuk tikayan olmus onu deneriz diye dusundum bu arada kizlar benim ameliyat yeri kizarmis pişik gibi ıslak surekli ve kokulu gobek uzerine geldigi icin terliyor islak kaliyor o kizariklik pişik gibi pudra sürdüm ama kokusu rahatsiz edici acaba ne yapabilirim kuru kalmiyor terliyor koku oluyor sorularim bunlar cevap verirseniz sevinirim ne olur bana bi akil verin dugun konusundada
1-)e bebek veya eczaneden gogus pedi al canim sut tasma sorunun ortadan kalkar.
2-) ameliyat yerine batikon sur pamukla gunde 2kez. Veya eczaneden vucut temizleme kiti (gobek bagi temizleme kiti diyede geciyor) al hergun sur terlemesin pamuklu camasir giyin. Ses konusuna gelirsek evet alisir ama kapali alansa ses kulaklarina zarar verebilir uzun surede

Ya biz hiç villa kiralamadık. Hangi taraftasınız biraz bilgi verebilir misiniz sanırım artık çocukla anca öyle yerlere gideriz 😂
Bestee yeni goruyorum. Tam villa denemez. Sana ait ev ama mutfak yok.kahvalti dahil aksam yemegini yine ordan ucretli yedik. İzmir urla tarafinda turnabogazi ciftlik evleri. 2. Gidisim ortam guzeldi👍

X