2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 105 49,5%
  • erkek

OY: 100 47,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,4%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 1,9%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    212
Kızlar benim benim kaç gündür gaz yüzünden uyumuyor meme de istemiyor bu saatlerde pert ediyor beni resmen anca uyudu kızlar hava çok sıcak acaba pencere yarım şekilde perde önünde açık kalsa bebek üşür mu çünkü hava çok sıcak
Bence acma pencereyi ne kadarda olsa kucuk çocuk sonucta hasta olmasin

Selam arkadaslar benim kardeşimin düğünü var agustosda o zamana bebek 52 yada 54 gunluk falan oluyor sizce sesten etkilenirmi kimseye birakmakta istemiyorum kaynanama biraksam sut sagip ee sonra gogsum dolacak agri olacak sut akicak elbjse mahvolacak rezil olucam emzirme de cok aklimi kurcaliyo annem gil elbiseni arkasi fermuarli alirsin falan diyor internetten baktim bazi kisiler bebekler annr karninda cok sese alisik falan yazmislar dugun boyunca uyuyan bebekler olmus kafam karismiyor degil benim icin cok zor olucak pamuk tikayan olmus onu deneriz diye dusundum bu arada kizlar benim ameliyat yeri kizarmis pişik gibi ıslak surekli ve kokulu gobek uzerine geldigi icin terliyor islak kaliyor o kizariklik pişik gibi pudra sürdüm ama kokusu rahatsiz edici acaba ne yapabilirim kuru kalmiyor terliyor koku oluyor sorularim bunlar cevap verirseniz sevinirim ne olur bana bi akil verin dugun konusundada
Duğün de bebekler seste olsa uyuyolar kuzum dert etme bi zararı olmaz hopörler yanına yatırmaazsin olur biter emzirme gibi elbiseler satılıyor genelde sütyen olsa akıntın belli olmaz bence emzirme süngerli sünyenlerde sorun olmaz
BIrşey sürme sezaryen yerine benim ilk gebedede olmustu kızarıklık ben hicbirsey elletmedim sen kurulamaya devam et kokulu nasıl oluyor ben hic duymamışım onu bana hiç koku gelmemişti kendimde

Duğün de bebekler seste olsa uyuyolar kuzum dert etme bi zararı olmaz hopörler yanına yatırmaazsin olur biter emzirme gibi elbiseler satılıyor genelde sütyen olsa akıntın belli olmaz bence emzirme süngerli sünyenlerde sorun olmaz
BIrşey sürme sezaryen yerine benim ilk gebedede olmustu kızarıklık ben hicbirsey elletmedim sen kurulamaya devam et kokulu nasıl oluyor ben hic duymamışım onu bana hiç koku gelmemişti kendimde
Terliyorya ıslak gibi gobek uzerinde oldugu icin terden galiba islaklik oluyor oda koku oluyor

• Beğen
Reactions: Jou
Ne biliyim valla kizkardesim bizim gelin korkar çocuk asiri gurultuden diyorlar da
Emsirmede mecbur emdiricem cunku gogsum sut dolup agrir simdi bile agri oluyo arada

• Beğen
Reactions: Jou
Kızlar neredeyse 3 yaşına kadar tvye maruz kalmamaları gerekiyor bebişlerin peki nasıl yapıyorsunuz o odadayken hiç tv açmıyormusunuz? Uyurken açıyormusunuz mesela?
Emzirirken günde ortalama iki emzirmeyi onu izleyerek geçiriyorsam diğerlerinde ya tv ya telefon açık oluyor. Bizimle birlikte tv seslerine de maruz kalıyor yapacak bir şey yok

Kızlar günaydın annem gitti 45 gündür bizimleydi o kadar alışmışım ki bebeğimle sürekli konuşuyordu şu an bomboş ev salya sümüğüm dünden beri alışmam çok zor olacak bu duruma 😓😓😓

İnternete baktığımda benim de kafam karıştı, zaten her konuda bilgi kirliliği değil mi? Doktorumu aradım sonra, ondan aldığım bilgiye dayanarak söylüyorum ve ben çok kötü geçirdim günlerce ateşlendim. Keşke en başında arasaydım doktoru dedim. Mastit dediğimiz şey süt birikmesinden kaynaklanan iltihap durumu ve sıcak hiçbir koşulda iltihaba iyi gelmez. Normal bi şişkinlikse bilemem ama mastit farklı bi şey, ateş de oluyor zaten iltihaptan dolayı. O yüzden de antibiyotiksiz geçmiyor. O şişlik olduğu zaman da hemen soğuk kompres diyorum ki ilerleyip mastit olmasın diye. Nasıl rahat ediyorsanız öyle devam edin tabii, ben doktor tavsiyesini iletmek istedim 🥰
Çok teşekkür ederim canımm ❤️ ben de ateşim çıkacak mı diye takip ettim hep, galiba iltihaplanmadığı için sıcak iyi geldi ve emzirirken masaj. Sıkı sütyen filan giyince de oluyor o sertlik, hatta yan yatınca göğüs sıkışırsa da. Öyle bi şey benimki

Kızlar günaydın annem gitti 45 gündür bizimleydi o kadar alışmışım ki bebeğimle sürekli konuşuyordu şu an bomboş ev salya sümüğüm dünden beri alışmam çok zor olacak bu duruma 😓😓😓
Sen esittir ben🥺 yuksek sesle konusa konusa severdi giderken cok agladi😔 bi de biz yurt disindayiz😭 geceleri altini degistirirdi bazen alir benden uyumami saglardi🥹 bu gece ilk yalniz gecemizdi o kadar cok aradim ki annemi… seni cok iyi anliyorum

X