Popüler Konu 2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 101 49,3%
  • erkek

OY: 97 47,3%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,5%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 2,0%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    205
Evet oldu kilo almada da sıkıntısı oldu mama verdim ben o yüzden, şimdi sağıyorum emziriyorum gerekirse yine mama da veriyorum ama günde 1 kere en fazla. Evet askom ya ben kendim de çok zor günler geçirdim bir yandan bebek iyi olsun diye çabalarken telefon aklıma bile gelmedi bu dönemde
Iyi bakalımm düzene giriyorsa öyle benimkide 15günde 12 den 9za düştü çok şükür benimde süt sarılığım var

Kızlar ya bu son 15 günde yasadıgım stresi anlatamam. 35, haftada acıklık ve incelme var erken dogum olabilir dedi. Öyle böyle 37. Haftaya geldik 37. Hafta kontrolünde karın çevresinde 1.5 2 hafta civarı gerilik var dedi diğer olcumler vs iyi takip edilmesi gerek dedi. Pazartesi gittim baska doktora mecbur randevu yoktu. O doktor agzını bıcak acmadı ben olanı söyledim yok takşpli oldugun doktora git vs. Ne boyu ne kilosu ne ilerleme ne gerileme hicbir sey söylemedi. Nst cektir dedi bi gittim 40. Sıradayım sadece 4 yatak var. Mecbur cektirmeden geldim. Bi yandan diyorum ki suyu kan akışı ya da plasenta yaslanması olsa söylerdi illaki. Söylemekle yükümlü diye kendimi motive ediyorum ama Yarın ozel kliniğe gideceğim artık bugün 39+2 oldum doguma yakın strese girdim kimse adam akıllı konusmuyor. 2000 civarı bi ücreti var detaylı ogrenecegim her seyi en azından icim rahat olur diyorum. Bakalım nasip. Bir an once sag salim ayrılmak istiyorum yavrumdan yani dua edin ya nolur her sey yolunda gitsin 🥹

Canımsın acemim çok teşekkür ederim 🥰🥹 yaaa sende de mi doğumdan sonra oldu ay ne zor oldu ya doğumu unuttum inan 🫣 biraz hafifledi ama krem falan kullanıyorum Dr yağ falan önerdi onları kullanıyorum. Çok şükür içerde yırtık olmadı kuzu sadece dışarı son anda kesik atmak zorunda kaldı tam olarak oturamiyorum ama daha iyim çok şükür inşallah 10 güne bende toparlanmış olurum 🥰
Evett berbattı zaten oturamıyorsun bir de onun ağrısı.. ay iyi çok şükür. İnşallah canım beniim 😍❤️

Nasıl oldunuz canımm bayadır giremedim iyi misinizz ☹️ biz de bi gece uyandıramadık sonraki gün ebe geldi sarılık hala var ama çok değil dedi güneşli yerde yatırmaya devam edin dedi..
2 gece hastanede kaldik🙁 degeri sinirin altina inince cikardilar. Sonra 2 kere kontrole gittik dusmeye devam etti neyse ki dustukce gozunu acti bizimki… geri zekali hastane hemsireleri yuzunden cocugum ac kaldi 3 gun. Bu da bana ders oldu ic sesimi dinlemem icin… su an her sey yolunda ama geceleri hala uyandiramiyorum biberonla besliyorum mecbur… sutumu sagip veriyorum 1 kere de mama veriyorum idare ediyoruz bi sekilde🥲 allahtan gunduz emiyor da beni depresyona sokmuyor🤣 senin pembik kuzu nasil olduu🥹

Kizlar bilginizee

Screenshot_20240626-154753_Instagram.jpg

Son düzenleme:
Kızlar bebisiniz uyanık olduğu durumlarda napiyosunuz.mesela benimki bana alışmış kucağıma alınca duruyor bırakınca mizmizlaniyor.ilk gunler çok güzel uyurdu şuan uyku süresi azaldi
Ayni aeyi sormak icin girdim foruma. Uyanik oldugu her an kucak istiyor kucaktada agliyor ustelik devamli pozisyon degistirmek gerekiyor. Daha 23gunluk bebek bu kadar aglarmi cevremden hic gormedik böylesini. Hatta bir arkadasin 3aylik bebesi dogru duzgun aglamiyormus bile. Bizimkilere ne oluyor anlamadim kolik mi acaba🥲

Ayni aeyi sormak icin girdim foruma. Uyanik oldugu her an kucak istiyor kucaktada agliyor ustelik devamli pozisyon degistirmek gerekiyor. Daha 23gunluk bebek bu kadar aglarmi cevremden hic gormedik böylesini. Hatta bir arkadasin 3aylik bebesi dogru duzgun aglamiyormus bile. Bizimkilere ne oluyor anlamadim kolik mi acaba🥲
Benimki kucaktayken aglamiyo ama indirince ağlıyor.ilk günler çok akilliydi iki gündür zorluyor beni.kolik değildir bence sadece eskisi gibi çok uyumuyorlar.uyanik oluncada ister istemez mizmizlaniyorlar

2 gece hastanede kaldik🙁 degeri sinirin altina inince cikardilar. Sonra 2 kere kontrole gittik dusmeye devam etti neyse ki dustukce gozunu acti bizimki… geri zekali hastane hemsireleri yuzunden cocugum ac kaldi 3 gun. Bu da bana ders oldu ic sesimi dinlemem icin… su an her sey yolunda ama geceleri hala uyandiramiyorum biberonla besliyorum mecbur… sutumu sagip veriyorum 1 kere de mama veriyorum idare ediyoruz bi sekilde🥲 allahtan gunduz emiyor da beni depresyona sokmuyor🤣 senin pembik kuzu nasil olduu🥹
Of ya neden doğru düzgün yönlendirmemişler bizimkiler açık büfe gibi istediğinde mamayı ısıtıp gönderiyorlardı valla süt denen bi şey yok zaten meme uçlarına kan oturmuş nasıl mamasız aç kalmadan sarılık olmadan atlatacaklar ilk günleri.. neyse çok şükür ağır kısmı atlatmışsınız gece uyanma problemi bizde de var malesef oda çok sıcak oluyor acaba ondan mı diyorum ben de 🙄 ay benimki de emiyor ama kalkanla emziriyorum (yaralarım iyileşene kadar çok rahat ettim şimdi alıştı tabi boş memeyi almıyor..) ondan mıdır nedir sanki emmeye kıyasla biberonla verince çok doymuş gibi geliyor bana daha tatmin olmuş gibi. Biberondan hızlı hızlı akıyor hemen doyuyor emerek en az yarım saat 🙄 o yüzden ben de gece beslemesini biberonla yapıyorum en mantıklısı.. biz de iyiyiz çok şükür yanaklarımız kabardı akne oldu biraz 🥹 göbek bağımız düşeli çok oluyor ama yara gibi oldu göbek deliği onla uğraşıyoruz 🙄 bizim 11 haziran sizin 12 dimii 😬😬

Kızlar ben bebeğime bağımlı oldum, ayrı kalıcam diye tuvalete bile gitmek istemiyorum. Kv ile bebek kapmaca oynuyoruz resmen, her fırsatta almak ve geri vermemek istiyor. Ben fıttırıyorum.. yapacağım bir şeyler varsa ben zaten bi şu işlerimi halledeyim diyip veriyorum, boşsam yapıcağım bir şey yoksa bebeğim bende durmalı dimi?? Veya babasında. Bir de (sakın kimse bunu okuyup da cesaret almasın) biz bebişkoyla birlikte uyuyoruz bırakamıyorum beşiğine 🥺 ilk günler kundak istemedi sonra üstüne örttüğüm örtülerle kendini boğacak diye ben uyuyamamaya başladım sonra babynesti yatağıma koydum şimdi onu da attım 😂😂 sarılıp uyuyoruz o kadar güzel ki 🥹🧿 ama asla önerilmiyor unutmayın, benim yatağım müsait kendim de hareketli uyumam yattığım gibi kalkarım o yüzden

Silikon ucu bırakamıyoruzzzzzz delircem. Silikon uçla emdiği için çok yoruluyo ve 40-45 dk emmesine rağmen doymuyo ağlıyo mecburen mama da veriyorum. Nasıl bırakıcam ben bu ucu lütfen bilen yardım etsinn :KK43:
Canımm çok haklısın ama panik olma, ben de aynı durumdayım biberon emzik silikon uç derken meme yumuşak geliyor tutmuyor. Biraz araştırdım ben de nasıl yaparız diye, her zaman çok kolay olmuyormuş maalesef ama bunu tek yaşayan biz değiliz üzme kendini ❤️
Şöyle bir yöntem varmış meme bebeğin ağzındayken kenardan şırıngayla süt verip emme refleksini harekete geçirmesine sağlayabilirmişiz. Deneye deneye bulucaz bir yol pes etmek yokk

Gözün aydın canımm 😍 her acıyı da çeksek dünyanın en mutlu insanı oluyoruz sonunda 🥹 çok şükürr 🙏🏻 Allah analı babalı sağlıklı sıhhatli bol şanslı büyümeyi nasip etsin 🫶🏻🩵
Hiç bir şeye değişmem o acıyı çünkü sonunda evladıma kavuştum çook şükür 🥰🐣 amin acemii çok teşekkür ederim hepimize inşallah ♥️

Silikon ucu bırakamıyoruzzzzzz delircem. Silikon uçla emdiği için çok yoruluyo ve 40-45 dk emmesine rağmen doymuyo ağlıyo mecburen mama da veriyorum. Nasıl bırakıcam ben bu ucu lütfen bilen yardım etsinn :KK43:
Merhaba aynı durumdayız çok emince doymuyor diye korkuyorum bu sefer fazla mı oldu mama diye korkuyorum mama verince de çok zor bir durumdayım keşke çözebilsem benim ilk bebeğim yeterli gelmediğimi düşünüyorum çok zorlanıyorum. Bebeğim küçük doğduğu için sürekli emzirmeye çalışıyorum her ağladığında meme veriyorum memede ağlıyor bu sefer de sütüm yetmiyor diye düşünüyorum mama yapıyorum 😔 neden bu kadar uzun emiyor diye düşünüyordum çok aç sütüm yetmiyor diyordum silikon meme ucundanmış sanırım

Of ya neden doğru düzgün yönlendirmemişler bizimkiler açık büfe gibi istediğinde mamayı ısıtıp gönderiyorlardı valla süt denen bi şey yok zaten meme uçlarına kan oturmuş nasıl mamasız aç kalmadan sarılık olmadan atlatacaklar ilk günleri.. neyse çok şükür ağır kısmı atlatmışsınız gece uyanma problemi bizde de var malesef oda çok sıcak oluyor acaba ondan mı diyorum ben de 🙄 ay benimki de emiyor ama kalkanla emziriyorum (yaralarım iyileşene kadar çok rahat ettim şimdi alıştı tabi boş memeyi almıyor..) ondan mıdır nedir sanki emmeye kıyasla biberonla verince çok doymuş gibi geliyor bana daha tatmin olmuş gibi. Biberondan hızlı hızlı akıyor hemen doyuyor emerek en az yarım saat 🙄 o yüzden ben de gece beslemesini biberonla yapıyorum en mantıklısı.. biz de iyiyiz çok şükür yanaklarımız kabardı akne oldu biraz 🥹 göbek bağımız düşeli çok oluyor ama yara gibi oldu göbek deliği onla uğraşıyoruz 🙄 bizim 11 haziran sizin 12 dimii 😬😬
Hastanede anne bebek servisindeki hemsireler gercekten korkunctu. Surekli sanki tembellik yapip emzirmek istemiyormusum gibi konusup “emzirmelisinnn emzirmelisinnn” deyip durdu geri zekalilar. Cok mu optunuz yanaklarindan🥹😍 Evet bizim de 12🥹 gobegimiz hala dusmedii bi dusse cocugu yikayacagiz bi rahata erecek ama dusmedi gitti… ben de biberonla verince daha cok doydugunu hissediyorum ama sadece uykusunda biberon vermeye calisiyorum anlam veremiyor oyle olunca😬 kayinvalide iyi bakiyor mu size🥹

Kolik olabilir yaa 😔 benimkide böyle pek ağlamıyor aslında ama hep konuşun ses istiyor olabilir gözleri görmuyolar kendini yabancı hissediyorlar çünkü doğal olarak

X