Popüler Konu 2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 103 49,5%
  • erkek

OY: 98 47,1%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,4%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 1,9%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    208
Merhabalar kızlar
Bugün doğum yapalı 3 hafta oldu. Anne sütü sarılığım var ilk bebeğimde de vardı bu kızımda da var, hala düşmedi. En son 11 di, yarın yeniden kontrol var bakalım son gidisimiz diye düşünüyorum.
11 kilo almıştım hepsi gitti, korse takabilirsin ama gerek yok bence şuan dedi doktorum takmıyorum. Kanama alani var demişti hala adetin son günü gibi geliyor kanamam.
Birinci haftada nüfus cüzdanımiz geldi, doğum sonrası devlet tarafından çalışmayan anneler için verilecek bir ücret var mıydı, basvurmadigim. Bilen var mı?
Bulunduğum belediyenin hoşgeldin bebek paketine başvurdum. Gelmedi henüz.
Demir ilacini ve doğum sonrası folilasitini almaya devam ediyorum, bir ay kontrolü sonrası yeniden güncellerim yorumları ❤️

Aayyy elifcim bende o son sezeryan olayından son anda kurtuldum Rabbime binlerce kez şükürler olsun 🤲🏻 sen saat kaçta yaptın doğum aynı anlarda sancı cekmisiz 🙈 gözün aydın hayirla sağlıkla büyüt bebeğini iyisiniz dimi şimdi 🥰🩷
Amin İnşallah dikiş yerlerim acıyor tek sıkıntım o şuan. Eve geldik evdeyiz artık.
Ben 13:45 geçe felan doğuma girdim 10-15 dk sonra bebeğim doğdu zaten🙏
Bebeğimi başkası yardımı ile emzirebiliyorum o ağlarken felan müdahale edemiyorum çok zoruma gidiyor bir ara ağladım hatta gizli gizli. Sonra wcye oturamıyorum felan ay ne bileyim çok zormuş.

Çok guzel kuzumm hiç sandığımiz gibi korkulacak birsey yokmuş ciddenn kızım kendi halinde uykusu geldimi yatağina gidiyo sallıyorum okadar onun dışında iyi kardeşini seviyo
Of bizde çok sıkıntı var. Hiç benimsemedi arada öpüyor ama genelde başına tekme atmak istiyor yüzünü örtü ile kapatıyor. Yapma acır ağlar dediğimizde daha çok yapıyor. Ne yapcağımı şaşırdım

• Beğen
Reactions: Jou
Devletten özele gecicem demiştin ya
Kan degeri yuksekliginden bahsediyorsaniz eger onun icin gitmedik yarin normal muane icin gidicem dua edin lutfen 38 haftalik olduk bugun eşyalarımı aldim ihtiyaclarimi sadece annem gilde olfugum icin çantada hazir bir yerde degiller eger yarin yatis falan verilirse imza atip cikip hazirlarim hepsini ALLAH korusun acil durum olursada hemen alinirsamda kiz kardeşim le gidiyorum zaten artik o esyalari toplayip getirir umarim gun verirlerde kendim esyalarimi duzenlerim bu arada sabahta aç karnına gidicem ne olur ne olmaz zaten erken saatte birsey yiyemem geceden beridir de birsey yemedim hakkimizda hayirlisi umarim geç kalmamisimdir günümü verirler bendr gider evimi toplar cocuklarimin kendi esyalarimi toplarim
Devletten özele gecicem demiştin ya

Grip gibiydim suan iyi gibi sürekli hapsurmam yok ama boğazım gelmis sanki yutkununca belli oluyor sikinti olmaz demi kızlar dahada artar diye korkuyorum çünkü malum sezeryan hapsuruk oksuruk bunlar ışkence olur 😏

Acaba gazımı veremiyor birşeye rahatsız oluyodurr günsüzleri saatte bir uyandır geceleri uyur ama ışıksız uyutmayı dene eğer ışıkta oturuyorsan
Saat iki de uyandı bu saatt oldu hâlâ dalmadi en son blki actr dedim mams yaptm içmedi onuda gazi var sanki varmi bir önerin🤲

• Beğen
Reactions: Jou
Cok stres oldum ya beşten beridir uyanığım sansa bugun oglumda daha sık öksürük nedeniyle uyaniyor arada benimde burnumun 1 tarafi kapali umarim bu bir sıkıntı olmaz arkadaslar dua bekliyorum sizden ne olur 3 cocugum var bu 4.gebeligim umarim hersey cok iyi gecer cabuk toplar cocuklarimla ilgilenirim cunku küçügum 2 yasinda daha gerci daha 2 olmamis agustosda 2 yaşına girecek dualarinizi bekliyorum

Saat iki de uyandı bu saatt oldu hâlâ dalmadi en son blki actr dedim mams yaptm içmedi onuda gazi var sanki varmi bir önerin🤲
Gaz damlası al kuzum atmıştım buraya

Drum verdi çok rahat veriyor

tok karna günde 1kez 5 damla
Masajda yap

1719208974464.png

Son düzenleme:
Of bizde çok sıkıntı var. Hiç benimsemedi arada öpüyor ama genelde başına tekme atmak istiyor yüzünü örtü ile kapatıyor. Yapma acır ağlar dediğimizde daha çok yapıyor. Ne yapcağımı şaşırdım
Yaaa oyuncak ebbek zannediyodur şimdi ondan benimkide bazen sapıtıyor tabii yanımdan ayırmıyorum

Arkadaslar bana gun verdiler doktor bi sikinti yok haftasiyla uyumlu aç gittigim icin ameliyat icin konusuyum yatisin yapilsin dedi ameliyathaneyi aradi gun ver demişlerdi carsamba saat 9 a yatiş vwrdiler ayın 26sında yani cok sukur bi sikinti yoktu bebiş bugun neredeyse geliyordu😀boyle olmasi iyi oldu esyalarimi hazirlarim bende evimi toplarim kac gundur annem gideyim aksama eve gecicem insallah yarınada cocuklarjn esyalari benim eşyalar anca hazirlanirim

X