2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 105 49,5%
  • erkek

OY: 100 47,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,4%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 1,9%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    212
Kızlar selam temmuz annelerinden geliyorum 37+2 oldum bugün nst de 3 adet 60-70 arası sancım çıktı siz daha tecrubelisiniz acaba doğum çok mu yaklaştı bu durumu yaşayıp doğum yapan varmı?

KIZLAR ACİL DANIŞMAM GEREKEN KONU VAR dün (perşembe) doktora gittiğimde cumartesi kontrole hazırlıklı gel büyük ihtimalle doğuma alacağım dedi. perşembe itibariyle günüm 38+3 yani cumartesi 38+5 olacak ve bebek erkek. son on gündür iki günde bir çağırıyor ve nstlerde hiç sancı çıkmadı şimdiye kadar. şu ana kadar da ağrı sancı vs hissetmedim hiç. gittiğim hastanede büyük ve pahalı bi hastane zincirinin ankara şubesi. doktorum ise kadın doğumun tek profesörü. normalde tam 40+0 a sezaryen günü vermişti yani 24 hazirana. zaten son bir haftadır bayramdan önce alalım bebeği diye sinyaller veriyordu bende ve bebekte bir sıkıntı olmamasına rağmen çünkü bayramda kendisi orada olmayacakmış. bugün kontrolde bebeğin başını hissedip hissetmediğimi sordu hissetmiyorum diyince de şaşırdı ve aa zaten kanala girmemiş dedi. bebek kanala girmemiş ama 1 cm açıklığın var zaten dedi. bu zamana kadar gebelik insülin direncinden dolayı suyu zaten fazla olan (tam sınırda) bebeğin suyunun azaldığını söyledi. bu yüzden de cumartesi doğuma almak istiyormuş. fakat ben bir de olayın şu boyutunu düşünüyorum, sonuçta ertesi gün bayram ve çok iyi bir özel hastane de olsa en genç ve tecrübesiz doktorları nöbetçi bırakıyorlar. çocuk doktoru da büyük ihtimalle öyle olacaktır. yeteri kadar ebe ve hemşire olacak mı bilmiyorum hatta işinde iyi olan tecrübelilerin olmayacağına da neredeyse eminim. ayrıca iki gece üç gün yatılan sezaryen programında son güne dahil olan hastanenin sağladığı kuaför ve fotoğrafçı olacak mı onu da bilmiyorum çünkü bayramın ikinci gününe denk geliyor. burada sadece doktorun kendisini düşündüğünü düşünüyorum bayram tatiline çıkmadan kendini garantiye alıp beni doğuma sokacak ki bayram tatilinde olası bir durumda onu çağırmasınlar veya farklı bir durum oluşmasın. ama ben ilk doğumunu yapacak olan bir anne adayı olarak saydığım şeyleri de düşünüyorum. siz ne önerirsiniz düşünceleriniz neler benimle paylaşırsanız çok sevinirim 🙏🏼

Çok şükür canım Allah analı babalı sağlıkla büyütsun darısı başımıza her gece uyudugumda açaba sabaha hastanede olacakmiyim duygusuyla uyuyorum bakalım bizim nazlilar ne zaman teşrif edecekler 😁
Sağol bebeğimm
Hahahahaha doğruu bir avazda hapşurduğun gibi doğur inşaallahh yaaa

KIZLAR ACİL DANIŞMAM GEREKEN KONU VAR dün (perşembe) doktora gittiğimde cumartesi kontrole hazırlıklı gel büyük ihtimalle doğuma alacağım dedi. perşembe itibariyle günüm 38+3 yani cumartesi 38+5 olacak ve bebek erkek. son on gündür iki günde bir çağırıyor ve nstlerde hiç sancı çıkmadı şimdiye kadar. şu ana kadar da ağrı sancı vs hissetmedim hiç. gittiğim hastanede büyük ve pahalı bi hastane zincirinin ankara şubesi. doktorum ise kadın doğumun tek profesörü. normalde tam 40+0 a sezaryen günü vermişti yani 24 hazirana. zaten son bir haftadır bayramdan önce alalım bebeği diye sinyaller veriyordu bende ve bebekte bir sıkıntı olmamasına rağmen çünkü bayramda kendisi orada olmayacakmış. bugün kontrolde bebeğin başını hissedip hissetmediğimi sordu hissetmiyorum diyince de şaşırdı ve aa zaten kanala girmemiş dedi. bebek kanala girmemiş ama 1 cm açıklığın var zaten dedi. bu zamana kadar gebelik insülin direncinden dolayı suyu zaten fazla olan (tam sınırda) bebeğin suyunun azaldığını söyledi. bu yüzden de cumartesi doğuma almak istiyormuş. fakat ben bir de olayın şu boyutunu düşünüyorum, sonuçta ertesi gün bayram ve çok iyi bir özel hastane de olsa en genç ve tecrübesiz doktorları nöbetçi bırakıyorlar. çocuk doktoru da büyük ihtimalle öyle olacaktır. yeteri kadar ebe ve hemşire olacak mı bilmiyorum hatta işinde iyi olan tecrübelilerin olmayacağına da neredeyse eminim. ayrıca iki gece üç gün yatılan sezaryen programında son güne dahil olan hastanenin sağladığı kuaför ve fotoğrafçı olacak mı onu da bilmiyorum çünkü bayramın ikinci gününe denk geliyor. burada sadece doktorun kendisini düşündüğünü düşünüyorum bayram tatiline çıkmadan kendini garantiye alıp beni doğuma sokacak ki bayram tatilinde olası bir durumda onu çağırmasınlar veya farklı bir durum oluşmasın. ama ben ilk doğumunu yapacak olan bir anne adayı olarak saydığım şeyleri de düşünüyorum. siz ne önerirsiniz düşünceleriniz neler benimle paylaşırsanız çok sevinirim 🙏🏼
Doktorun size açıklamadığı bir risk olabilir mi acaba. Bazen doktorlar stres yapmayalım diye olumsuz şeyleri söylemeyebiliyor. Eğer bir problem yoksa bu kadar ecele etmesini keyfi buldum. Belki de tatile gidecek ve bu nedenle öne çekmek istiyor. İçinize sinmiyorsa doktorunuzla açıkça konuşun ya da başka doktordan da görüş alın. Ben doktoruma hangi günler olup olmadığı sordum. Bayramın ilk 2 günü dışında hastanede olacakmış. Doğum o iki gün denk gelirse de zaten şehir dışına çıkmayacağı için gelebilirmiş. Size tavsiyem siz de izinlerini mutlaka konuşun, sorun, sorgulayın. Sonuçta en başından beri takiplisiniz ve bu saatten sonra doktor değiştirmek istemezsiniz.

Doktor tatile çıkarsa ,senin de sancın gelirse ne olacak? Bizimki de öyle demişti bana, 38 de alacaktı. Ben de bayramdan bi hafta önce olması işime geldi, en azından annem ablalarım bakar diye. Ama planlar uymadı daha da erken gelmek istedi bebeğim.
37+4 de sancım geldi ,2 kere nst ye girdim baya sık ve düzenliydi, hissediyorum da..
Geçen cuma sezaryen oldum, memnunum çok şükür.
Doktorları bayram tatilinde çağırmazlar nöbetçi gelir, aslında cuma sezaryen olup, cumartesi doktor kontrol etse daha iyi gibi.

• Beğen
Reactions: Jou
Ben de bayramın 2.günü operasyon olacağım ve büyük ihtimal bahsettiğiniz hastanenin istanbul şubelerinden birinde :)
Ebe ve doktorlar konusunda endişelenmeyin sonuçta o gün hastanede bir sürü doğum olabilir en kötüsü kalacak veya dışarıdan gelecek diye bir şey yok. Akışına bırakmak lazım biraz da. Ben sordum hepsi var merak etme dedi.
kuaför hizmeti bende de olmayacak bayramdan dolayı. En kötü para verip dışarıdan ayarlarsınız doktorunuz ikinci gün yıkanmaya izin verirse. Ben doğumdan önceki gün fön çektireceğim. Doğumun ertesi günü yıkanmaya izin vermezse de kendim düzelteceğim üstünden. Verirse dışarıdan ayarlayacağım :)

Sayılı gün çabuk geçiyormuş kızlar benimki gün belli olmadığı üçin geçmiyor daha 37+4 ya 😁😁

Günaydın kızlar sezaryenden 11 gün sonrayım, ağrılarım büyük ölçüde bitti sayılır yan yatmaya başladım artık, kendi ve evin işlerini halletmeye calısıyorum, kanama akıntı şeklinde geliyor çok az, bebiş bazen huysuzlanıyor uyumak istemiyor böyle zamanlarda göğsüme yatırıp uyutup öyle yatırıyorum beşiğine, tuvaletteki kramplarım da geçti gibi, iyiyiz çok şükür darısı başınıza 🙏🏻

Kızlar merhaba bende daha yeni yazabiliyorum 6 gün önce 40+3 te normal doğum yaptım ama o kadar zordu ki anlatamam. Doktorum zaten kemiğimin basık olduğunu biraz zor olabileceğini söylemişti. Sabah 4 gibi sancılarım başladı hastaneye 7 ye doğru gittik 2-3 cm açıklık varmış yatışımı yaptılar. Kendi doktorum gelince suni sancıyla destekleyelim açılman az dedi. O suni sancı beni mahvetti açıklığım oldu 8–9 cm ama bebek kemikten geçmedi bir türlü. Doktorum kendi kendime ıkınmamı söyledi sancı gelince. Artık bütün gücümle yapabildiğimi yaptım sonra öğlen 1 de doğuma aldılar yarım saat sonra doğdu kızım :) çok zordu ama o çıktığı an bütün acılarım dindi çok garip bir şeymiş. Şimdi yanımda uyuyor çok şükür sağlıklıyız. Alttan dikişlerim dışında bir ağrım yok. Darısı kolaylıkla tüm bekleyenlerin başına. 🙏🏼
Gözün aydın canım çok geçmiş olsun en kısa zamanda dikişlerin de toparlar inşallah hayırla sağlıkla büyüt bebeğini 💐🥰

Ben geldiiimmm canolllaarrrrr
Şimdi sabah 6.30da yerleştim hastaneye serum merum derken iyi sabah 8.30 mu ne ameliyata alındım 08.45 te oğlum geldi dünyaya okadar güzel okadar gül kokuluydukii anlatamamm canım oglum diye seviyorumm kızımın yanında çok şey etmedim ama kızıma yetemiceğimden korktum çok korktum sarılıp öpemedim kızımı ağrılarım vardı bunları yazdıkça bile gözlerim dolu dolu yazıyorum ne zor muş arkanda kızın onünde oğlun çok degişik ama çok şükür kızım kardeşini sevdi gel gel dedi hep sevmek istedi kardeşini çok mutlu oldum emzirirkende gördü kıskanmadı 🤩 bendeki durumlar böyle tabii karnıma bastırdılar kanı iyice temizlensin diye yaptılar sabah beri anca toparlandım çok sükür oğlumu emziriyorum sütümde geliiyor az az yetiyor zaten işemesi bile yeter

Ultrasonda 3haziran da 3600 52 cm gösteriyordu doğdu 50 cm ve 4kg doğdu çok şaşırdık resmen herşey yolunda çok şükür yürüyüşümüde yapıyorum ara ara yarın sabah ola hayrola evimize 🥰
Maşallah joumm gözün aydın çok şükür kavuştun bebeğine darısı biz bekleyenlere 🤲🏻 herşeyin yolunda olmasına çok sevindim evinize de geçince daha rahat olursun artık kaygıyı attın hadi yine iyisin 🥰😅sağlıklı sıhhatli hayırla büyüt bebeğini benim yerime de öp kizinida tabi bir an önce toparlaman dileğimle 🌷😘

Kızlar selam temmuz annelerinden geliyorum 37+2 oldum bugün nst de 3 adet 60-70 arası sancım çıktı siz daha tecrubelisiniz acaba doğum çok mu yaklaştı bu durumu yaşayıp doğum yapan varmı?
Selam canım sen hissediyor musun sancı falan böyle küçük sancilari hissetsen bile son ayin cilvesi bu zaten artık son zamanlardayiz doğum çok yakın ya da değil diyemeyiz her doğum kendine özel mesela benim 35. Haftadan beri bariz hissettiğim sancılar kramplar var 38. Hafta da nst de de sancı çıktı kaç kere şuan 39. Haftadayim hala var ama doğum sancısı değil bunlar o yüzden bekliyoruz sancı şiddetinin artması lazım ve düzenli olması lazım yani 37. Haftada olan birinin ortalma 2-3 hafta gibi bir süresi oluyor zaten doğuma yani bebek ne zaman isterse o zaman gelcek hiç sancısı olmadan birden doğum yapan da var son ay hep sancı çekip son zamana kadar doğum yapan da var 💐

Kilo güncellemesi olarakta 74 le doguma gittim üc gün sonra 71 dim şaşırdım bebek ztn 3300 dogmustu meger ödemden vermemişim ödemlerim büyük ölçüde bitti bugün 67 kiloyum hamile kaldığım kiloya 3 kilo kaldı

Selam canım sen hissediyor musun sancı falan böyle küçük sancilari hissetsen bile son ayin cilvesi bu zaten artık son zamanlardayiz doğum çok yakın ya da değil diyemeyiz her doğum kendine özel mesela benim 35. Haftadan beri bariz hissettiğim sancılar kramplar var 38. Hafta da nst de de sancı çıktı kaç kere şuan 39. Haftadayim hala var ama doğum sancısı değil bunlar o yüzden bekliyoruz sancı şiddetinin artması lazım ve düzenli olması lazım yani 37. Haftada olan birinin ortalma 2-3 hafta gibi bir süresi oluyor zaten doğuma yani bebek ne zaman isterse o zaman gelcek hiç sancısı olmadan birden doğum yapan da var son ay hep sancı çekip son zamana kadar doğum yapan da var 💐
Sancı değilde kasılma hissediyorum o an karnım toplanıyor ve nefesim kesiliyor gibi oluyor bir acı yok sadece rahatsızlık hissi. 24. Haftadan bu yana bebek gelmesin diye uğraşıyoruz rahim ağzı kisaligindan dolayı şimdide gelsin diye bakıyorum 😂

X