Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
ben de 52 ile hamile kaldım şu an 57yim. bir türlü kilo almıyorum ve bebek de 10 gün geriden gelince kendimi baya kötü hissediyordum. ben yemediğim için mi kilo almıyor diye. ama yalnız değilmişim sevindim 🥲 benim kilomla alakalı değil demek ki. yarın 32+2de kontrole gideceğim kaç kilo oldu aşırı merak ediyorum
Benim haftasıyla uyumlu dedi kilomla ilgili olsa benim de geriden çıkardı hatta ilk haftalar önde cikiyodu doktor son aylar son adet tarihini yakalar dedi seninki de düzelmiştir bence bunu da kafana takma 10 gün geriden gelmesi normal yakalar doğuma kadar

Evet canım 27+3 haftalıkken doğum yaptım. Tam 1 aydır oğlum küvezde. Şuan çok şükür iyi. Yavaş yavaş kilo alıyor. Dua edin de sağlıklıca çıksın hastaneden. Çok fazla böyle erken doğum yapan varmış. Başta çok korkmuştuk.😢 heelp sendromu şiddetli preklamlisiden dolayı doğum yaptım. Allahım kimseye yaşatmasın. 13 gün yattım hastanede. Kan değerlerim ve tansiyonum daha yeni yeni düzeliyor. Ama en zoru bebeğimi küvezde görmek. Minik savaşçım çıkacak ordan sağlıklı bir şekilde alacağım kucağıma🙏🏻🙏🏻🙏🏻🧿
Çok geçmiş olsun kuzum biran önce sağlıkla kavulum inşallah

Ben çalışabilir raporu aldığım için mi görünmüyor anlamadım ki eskiden aldığım raporlar görünüyor bu görünmüyor
Bak bu şekilde benimki
Yeni Bit Eşlem Resmi (4).jpeg

Canım sen çalışabilir mi aldın çalışamaz mı aldın? Tam olarak neyi soruyorsun?
Ben çalışabilir aldım 32+2deyken ama zorlanıyor gibiyim. 35+0 da çalışamaz almayı düşünüyorum. İş yerinin bildiri yapması gerekiyormus sanırım demi ? Çalışabilir raporunda böyle bişey yoktu cunku.

Ben çalışabilir aldım 32+2deyken ama zorlanıyor gibiyim. 35+0 da çalışamaz almayı düşünüyorum. İş yerinin bildiri yapması gerekiyormus sanırım demi ? Çalışabilir raporunda böyle bişey yoktu cunku.
Şöyle canım sen raporu alacaksın muhasebeciye vereceksin işten ayrıldığın günün 7 gün sonrasına kadar onu sgkya işleyecek. İşlerken de sana şeyi soracak doğum parasını kaç taksitte istiyorsun diye. Sormazsa sen mutlaka söyle çünkü bildirmezlerse hepsini toplu doğum sonu yatırabiliyorlar elin daralmasın durduk yere. Bir de çalışamaz aldın muhasebeciye verdin ara ara hatırlat tanımlama süresi 7 gün çünkü. Çalışabilirde de işten çıktığın tarihte muhasebeci yine sisteme işlemesi gerekiyor. Yani işten ayrıldığın tarihte giriliyor sisteme işin kısası. E-devlette de üstte paylaştım ya o şekilde gözükmesi lazım eğer raporun sgkdan onaylatılmışsa.

Evet güzelmiş ama uzun kollu bı şeyler istiyorum ben

Ben de bunu aldım yumuşacık çok beğendim. Hem uzun kollu sabahlığı var hem içi kısa. Yani tesettürlüysen bu çok mantıklı yanında biri yokken kısa kolluya geçersin rahatça. Ben tesettürlü değilim ama sezeryan sonrası üşüme oluyor diye sabahlığı da olsun istedim.

Şöyle canım sen raporu alacaksın muhasebeciye vereceksin işten ayrıldığın günün 7 gün sonrasına kadar onu sgkya işleyecek. İşlerken de sana şeyi soracak doğum parasını kaç taksitte istiyorsun diye. Sormazsa sen mutlaka söyle çünkü bildirmezlerse hepsini toplu doğum sonu yatırabiliyorlar elin daralmasın durduk yere. Bir de çalışamaz aldın muhasebeciye verdin ara ara hatırlat tanımlama süresi 7 gün çünkü. Çalışabilirde de işten çıktığın tarihte muhasebeci yine sisteme işlemesi gerekiyor. Yani işten ayrıldığın tarihte giriliyor sisteme işin kısası. E-devlette de üstte paylaştım ya o şekilde gözükmesi lazım eğer raporun sgkdan onaylatılmışsa.
IMG_0109.png

Ben 17 temmuzda çalışabilir raporu aldım. İş yerime verdim. Onlar bildirmiş mi bildirmemiş mi bilmiyorum. E devlette yukarıda attıgım gibi görünüyor suan. Simdilik bir şey yapılmasına gerek var mı ? 17sinde bildirilmiş mi yani benim çalışabilir raporum

Bir de çalışabilir de işten çıkmıyoruz ki ? Cünkü çalışıyorum hala henüz izne ayrılmadım. O kısımda anlamadım ne demek istediğini ? Neyi bildirim yapması gerekiyor muhasebecinin

Arkadaşlar bu konu canınızı sıkmış olabilir ama 32. Haftada çalışamaz raporu almaya gerek var mı otomatik mi düşüyor sisteme 🙂‍↔

X