Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Canım git lütfen yatırmalari gerekiyorsa yatırsınlar evde acı çekme bebeğin iyi mi bakılsın iste ne guzel kafan rahat ede
Her seferinde aynısını yaşadım aylarca hastanede yattım diğer ikisinde kuvez yok diye başka illere sevk ettiler yoğun bakımda kaldım vs vs ambulans sirenleri hastaneler şuan benim korkulu rüyam çok mecburi olmadıkça gitmemeyi yeğliyorum

Telefonla arayın, santrale genetik bölümüne bağlanmak istiyorum diyin, randevu için genetik sekreteri bilgi verecektir. 298 TL gibi bir ücreti vardı ben yaptırdığımda 10 hafta kadar önce yani, ücrette çok bir değişim olmamıştır ki ücret bilgisini de alabilirsiniz sekreterden
Teşekkür ediyorum bilginiz için☺️ peki yaptırmadan ne kadar süre önce aradınız çok yoğunluk oluyor mu ben daha 8. Haftadayım Şuan da

Yürürken oluyodu daha çok bı de adet sancısı cekiyodum ara ara bı yerde toplanıyordu bı de çok sık idrara çıkma lya başlamıştım
Oha aynı şeyleri ben de yaşıyorum 😱 sen sorunun sebebini muayene esnasında mı öğrendin yoksa özellikle acile veya hekimine mi gittin kuzum. Bu arada çok geçmiş olsun Rabbim şifa versin seni de bebeğini de korusun inşallah 🙏🏼🙏🏼🙏🏼

Teşekkür ediyorum bilginiz için☺️ peki yaptırmadan ne kadar süre önce aradınız çok yoğunluk oluyor mu ben daha 8. Haftadayım Şuan da
Rica ederim ne demek 🤗🤗 10. Haftaya girmeden yapmıyorlar canım zaten, 9. haftanın sonlarına doğru ararsın benim bildiğim kadarıyla en ileri 15 gün sonrasına randevu verilebiliyor sistemde. Ki yoğunluktan randevu bulamamak gibi bir sorun yaşayacağını düşünmüyorum merak etme 🤗

Rica ederim ne demek 🤗🤗 10. Haftaya girmeden yapmıyorlar canım zaten, 9. haftanın sonlarına doğru ararsın benim bildiğim kadarıyla en ileri 15 gün sonrasına randevu verilebiliyor sistemde. Ki yoğunluktan randevu bulamamak gibi bir sorun yaşayacağını düşünmüyorum merak etme 🤗
Tamam çok teşekkür ediyorum ☺️☺️🩷🩷 sizin sonuçlarınız güzel çıktı mı ☺️😻cinsiyet belli oldu birde o tahlilden sonra ☺️

Kızlar ben internette bişeye denk geldim. Aslında batıl inanç ama yinede size söyliyim dedim. Eğer erken doğum riskiniz varsa manda yoğurdu doğumu geciktiriyormuş. Artık bilimsel mi değil mi bilmiyorum ama çok gördüm yani internette.
Benim bizzat öz kuzenim bunu yaşadığını söyledi. Ben de tesadüf ertesi günü manda yoğurdundan yapılma ayran içmiş bulundum 🫣😁 baktınız 41 hafta oldu ben hala doğurmadım bilin ki gerçek olabilir 😂😂

Tamam çok teşekkür ediyorum ☺️☺️🩷🩷 sizin sonuçlarınız güzel çıktı mı ☺️😻cinsiyet belli oldu birde o tahlilden sonra ☺️
Lafı bile olmaz 🤗🤗💖 Allah'ıma çok şükür ki sonuçları güzel çıktı. Yalnız sonuçları annem almaya gitti çünkü biz Kütahya'da yaşıyoruz eşimle, doktora da bunu söyledik, 1. dereceden akrabamız da sonucu alabiliyormuş. Anneme de cinsiyeti ile alakalı bir şey dememiş doktor. Sonuçların iyi olduğunu söylemiş sadece. Biz fetal DNA çıktıktan 2 hafta kadar sonra ultrasonda öğrendik cinsiyetini 💙💙

Of bide öyle bir sorun mu var belki o bile etkilemiştir, stres yapma diyecem ama ne mümkün, en azından kendine bebeğine odaklanmaya çalış herşey olacağına varır
Boşanmak istemiyo ısrarla o hatalar yapacak ben kabul edicem ben böyle bı ailede çocuk yetiştiremem üstelik bu çocuk için 1 yıl tedavi gormusken

2.8 mm di galiba bebekte kanalda çok sıkıntılı zamandayim eşimle ayrılma kararı aldım
üzüldüm, hakkınızda hayırlısı olsun inşallah. stres bunu çok tetikliyor siz de belli ki çok stresli bir dönemdesiniz ama bebeğin gelmesine çok kalmadı cidden. 2.8 de öyle kötü bir kısalma değil, ben 10 hafta önce 2.6ya düşmüştüm şimdi hâlâ devam. sizin de ilaçlarla uzayacaktır. tek sıkıntı ayakta fazla kalırsanız bebeğin rahime olan baskısı artabilir. o yüzden imkanınız varsa dinlenin. ciğer geliştirici de iyi olacaktır, ben de bugün ilkini vuruldum.

Oha aynı şeyleri ben de yaşıyorum 😱 sen sorunun sebebini muayene esnasında mı öğrendin yoksa özellikle acile veya hekimine mi gittin kuzum. Bu arada çok geçmiş olsun Rabbim şifa versin seni de bebeğini de korusun inşallah 🙏🏼🙏🏼🙏🏼
İnşallah canım kontrole gittiğimde öğrendim baya sorunlarım var 2 buçuk ay sonra gittim en son muayeneden öyle ortaya çıktı vajinal de ölçtü

üzüldüm, hakkınızda hayırlısı olsun inşallah. stres bunu çok tetikliyor siz de belli ki çok stresli bir dönemdesiniz ama bebeğin gelmesine çok kalmadı cidden. 2.8 de öyle kötü bir kısalma değil, ben 10 hafta önce 2.6ya düşmüştüm şimdi hâlâ devam. sizin de ilaçlarla uzayacaktır. tek sıkıntı ayakta fazla kalırsanız bebeğin rahime olan baskısı artabilir. o yüzden imkanınız varsa dinlenin. ciğer geliştirici de iyi olacaktır, ben de bugün ilkini vuruldum.
Böyle bı evde oturmak bile mucize ki benimle köle olmam için evlenmiş resmen yine de dikkat etmeye çalışiyorum bakalım herşey düzene girecek inanıyorum

Böyle bı evde oturmak bile mucize ki benimle köle olmam için evlenmiş resmen yine de dikkat etmeye çalışiyorum bakalım herşey düzene girecek inanıyorum
yaşadıklarınızı bilmiyorum, siz en iyisini bilirsiniz elbette her şeyi yaşayan sizsiniz ama hamilelik her yönden yoğun duyguların yaşandığı bir süreç. eğer biraz olsun konuşulma, uzlaşılma imkanı varsa hem bebeğin hem de sizin daha güvenli bir ruh halinde kalması için belki sorunları ve kararları ertelemek iyi olabilir. çok uzun bir zamanı kastetmiyorum tabii ki, sadece doğum sonrasında daha sağlıklı karar verilebilir diye düşündüm. tekrar hakkınızda hayırlısı olsun. şu an en önemlisi sizin ve bebeğinizin sağlığı ❤️

İnşallah canım kontrole gittiğimde öğrendim baya sorunlarım var 2 buçuk ay sonra gittim en son muayeneden öyle ortaya çıktı vajinal de ölçtü
Yaa anladım canım benim. Benim kontrolüme daha 21 gün var. Son muayenem 14 hazirandaydı, en son o zaman servikal uzunluğu ölçtü 43 mm çıktı iyi dedi. Sonraki randevum 28 indeydi enfeksiyon çıktı diye erken gittik onda ölçmedi servikal uzunluğu ama senin dediğin sorunlar bende de var, yürürken kitlenip kalıyorum çocuk çok büyük taklalar atıyor gibi kimi zaman da alt tarafım parçalanır gibi aşağıda baskı oluyor, regl olurkenki gibi belimde kalçamda kasıklarımda ağrı oluyor, çok sık tuvalete gitmeyi saymıyorum bile 25-30 dakikada bir afedersin. Ben bunlar normal zannediyorum 😔 iyi bari siz önlem almışsınız Allah korumuş 🙏🏼🙏🏼

Boşanmak istemiyo ısrarla o hatalar yapacak ben kabul edicem ben böyle bı ailede çocuk yetiştiremem üstelik bu çocuk için 1 yıl tedavi gormusken
Nasil hatalar yapıyor canım. Bebegini babasız bırakmaya degecek hatalardansa bisey diyemem Ama kayınvalidenle yasamanın etkisiyle , hormonlar vs. ile boyle bir karar verdiysen birdaha düşün derim

Sinirlerimi bozmuştu o gün sankı ona kalmıs napıyım elımde olan planlı degıldı ıkı pes peşe ıkı senede ıkı doğum kolay degıl neymıs efendım devamlı neden hamıleyım sanane demı baş hekımı bulamamıştım o gün yerınde yoktu
Hayır planlı da olabilir. Belki ben yaş araları olsun istemiyorum 2 ay sonra planlı hamile kalanlar var 1 yaş olsun aralarında diye bu kimseyi ilgilendiren bir durum değil hele ki hekimi asla. Ancak sağlık açısından sorun varsa ilgilendirir oda uyarmak maksadıyla konuşabilir bu üslub yine değil yani. İnsanlar ne kadar hadsizleşti ya

Konu ne bilmiyorum ama rabbim yardımcın olsun. Az biraz okudum yorumları bir anne hele ki hamileyken böyle bir kararı kolay vermez diye düşünüyorum. Rabbim hakkında en hayırlısını nasib etsin aldığın kararlarda pişmansız olmayı nasib etsin sana inşaallah amin 🤲🏻

Yaa çok üzüldüm gerçekten bizim duygu durumumuz çocuklara geçiyor Allahm sana evlat nasip etmiş yalnız bırakmamış eşin için bir şey diyemiycem ama çocuğun için kendini üzmemeye çalış benimde erken doğum riskim var eşimle en ufak ses yükselmemizde tartışmamızda hemen ağrı hissediyorum belkide psikolojikdir diyorum ama çocuklar çok hissediyor. Umarım senin ve çocuğun için en hayırlısı neyse o olur ayılmak ayrılmamak sana kalmış ona bişey diyemem ama inşallah çocuğunla mutlu olursun bahtı güzel olur bi süre kendi ailenin yanında kalsan belki bişeyler hallolur

X