Popüler Konu 2025 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Ben 15+1 bugun, mide bulantım var :KK43: En buyuk umudum 16. hafta bitince bulantının da bitmesi...Eger bitmez ise hareketleri hissetmeye baslayınca gecer heralde diye dusunuyorum...Ben ilk gebeligimde boyle şiddetli bişi yaşamadım cidden, yaşamış olsam unutulacak gibi değil bu bulantılar.

İlk gebeligimde de uzun surmustu bulantılarım ama bu kadar siddetli degildi, ara ara kokulardan tiksiniyordum sadece.
Cok iyi hatırlıyorum 18. hafta hareketlerini hissetmiştim ve mide bulantım koku hassasiyetim olmamıştı bi daha.

Bence bu donemde bulanmasının sebebi yine hormonal degisiklikler, betahcg bu sefer de düşüyor ya ondan olabilir :/ Geçecek inşallah hepsi <3 Valla dua mı edelim napalım bilmiyorum kimsenin elinden bişi de gelmiyor...Annem soruyor geleyim mi kızım diye, gelsen napacaksın diyorum. Doktora soruyorum, yapacak bişi yok diyor gel serum takalım diyor. Kimsenin yapabilecek hiçbir şeyi yok bu duruma ne kadar ilginç...

Erkekler bu durumu yaşasaydı, size şöyle söyleyeyim bütün tıp ayaklanırdı ve buna çözüm bulunurdu kesin. Bir yazı okumuştum, kadın bedeni tıpta yeteri kadar çalışılmadığı için kadın bedeni hakkında aslında çok az şey biliniyormuş, bu da bilinmeyenlerden bir tanesi işte.
Ay benim ilk gebelik de böyle değildi gerçekten o zaman bir de köyde çalışıyordum karşımızda da ahır vardı lojmanın bahçesi sürekli tezek dolu olurdu. Bir de maske takardik korona donemleriydi. Bu kadar kustuğumu hatırlamıyorum 🙁 çözüm yok resmen prilam kullanmaktan başka. Hele baş dönmesi aman Allahım...
Maalesef tıp da erkek egemen bir bilim dalı. Adet sancısına bile çözüm bulunamadı bunlar ne ki..

Kızlar folik asit bırakan oldu mu? birkaç yerde okudum belli bir aydan sonra bırak diyormuş doktorlar da ben ilk gebeliğimde son aya kadar kullandım. Oğlum o yüzden mi kuduruk bu kadar yoksa 😄

Kızlar folik asit bırakan oldu mu? birkaç yerde okudum belli bir aydan sonra bırak diyormuş doktorlar da ben ilk gebeliğimde son aya kadar kullandım. Oğlum o yüzden mi kuduruk bu kadar yoksa 😄
Elenetal 2 kullanıyorum ek vitamin kullanmıyorum. İçinde folik asitte var buna devam edelim son aya kadar kullanabilirsin dedi

BEN TAKVİYELİ HAMİLELİK + DİYE DEVAM EDİYORUM İÇİNDE VARMIŞ AMA FOLİKASİT BIRAKTIM FOLBİOL KULLANIYORDUM.YETER DEDİ ONA

kızlar hamburger kesin mi yasak yoksa emin olduğumuz güzel yapan bir yerden bir kere yesek zincir restoranlardan bahsetmiyorum onların köftesi donmuş ve katkı maddeli ama köftesi falan güzel olan bi yerden sorun olur mu çok canım çekiyor ama yemedim artık dayanamıyorum

kızlar hamburger kesin mi yasak yoksa emin olduğumuz güzel yapan bir yerden bir kere yesek zincir restoranlardan bahsetmiyorum onların köftesi donmuş ve katkı maddeli ama köftesi falan güzel olan bi yerden sorun olur mu çok canım çekiyor ama yemedim artık dayanamıyorum
Ben burger kingde yemistim bir kere sonra evde kendim yaptim. Bence caniniz cok istiyorsa yiyin asiriya kacilmadigi surece bir sorun olacagini sanmiyorum. Gecen instagramda gezerken birinin reels videosuna denk geldim gebeliginin 17.haftasinda doktor bira icmesine izin vermis ve bir bardak bira icmis. Bunlarin yaninda bizim dusunduklerimiz masum kaliyor. Afiyet olsun simdiden 🥰💖

Evde yapmayı deneyebilirsin canım.
Benim haftasonu deli gibi canım pizza istedi.
eşimle evde yapalım dedik ve yaptık
malum sosis sucuk yasak...
çok da güzel oldu
siz de hamburgeri deneyebilirsiniz
hatta aklıma düşürdünüz şimdi de onu mu denesek?

Hicbiseycik olmaz, mis gibi yapip yiyiin. Ben cigkofte de yiyorum etsiz, pismis sucuk sosis de yiyorum canim cok isteyince. Amerikadakilere bakiyorum hamisler herseyi yiyo, dana bacon bile yiyolar pisirmeden, benim gecen gun canim cekti korkudan pisirip yedim.

Anneme soruyorum canim cok nutella istiyor bu aralar gidip gelip mutfakta kasikliyorum, ya da cips vs. yiyorum canim cekince diye, annem bebek istiyodur bisey olmaz her gun yemiyosun ya diyo icimi rahatlatiyo onun oyle demesi :)

Kizlarr bu arada benim bebe yagi ve lierac yetmemeye basladi, lierac suruyorum bi saat sonra gobegimin oralar kasiniyor ozellikle gobusun ciktigi yerin kenarlari kasiga inen kisim gibi, actigimda kupkuru goruyorum, evde coconut yagi var bebe yagi bitince ona baslicam bol bol yaglicam yoksa yetmiyo tek basina lierac :KK43:

Bende yedim burger king canım cok istemişti cocuk menüsü almıştım küçük bir sey oluyor bende bir sakoncası yoktur her zaman yemiyoruz ki

Bir de kizlar, iki uc gundur demir hapi ve multivitamine ara verdim, ozellikle demiri sabah aliyorum gentle olanindan ben de icinde folik asit ve c vitamini de var. Ama sabah aldigimda midemi sanki deliyor, kalbim agriyor resmen o yuzden biraktim bir sureligine :KK43:

Bence onu yeme bunu yeme diye yasak koyulmamalı benim doktorum koymadı abartmadığım müddetçe. Ki zaten hiç yemedim diyorsunuz yiyin tabi hiç bir şey olmaz. Doktorum gün içinde yaptığın 10 taneden 8 i doğru olsun yeterli dedi. Hamburgerden ne olacakmış canım 😂 sanki her gün yiyoruz

X