Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Aynen yaa heralde bezi yukarı assagı kaydırıyo ondan oraya değiyo🫢 gerçi bugun baktım gobek içeri dogru gidiyo gibi önceki gün dısarı cıkık gibiydi
Bizim düşeli 1 hafta oldu ama hala bitmedi o damla şeklinde kanama , banyo yaptırmıcam kuruyana kadar ssnırım yumuşayıp kurumasına engel oluyor

Canım son haftalar kilo alıyorsa da ölçüm tam doğru olmadığı için anlayamıyorlar ki panik yapma hiç, son 3 hafta oğlumda 3600 dedi doktor 3900 doğdu , son haftalar doktorda kiloya takılmaz, çünkü ölçmeyiyorlar, doktorumu dedi kilo almıyor diye
Evet doktor dedi bir de benim tansiyonum 14 den aşağıya hiç düşmüyor geçen hafta da çok az kilo almıştı ama bu hafta hiç alamamış yavrum

Benim de kanadı düştükten 2 gun sonra mı neydi. Şırıl şırıl deil beze iz yapmıs. Spanç vardı ona da iz yapmıs. kaymış heralde spanç Takip edip artarsa k vit aşısı tekrarlanması lazımmış. Ama bugun doktorda baktı normal bu kadarı dedi.
Çocuk cerrahı bize düştükten sonra 10 gün kadar kırmızı ve sarı leke görmeniz normal dedi. Sağlıkocağı biraz intihaplanma var dedi kurutucu verdi duştan sonra krem sürüyoruz daha iyi olmaya başladı

Benim bebis 36 haftalık oldu. Ama ben düzenli nst çektirmiyorum. Doktorda talep etmedi. Ne sıklıkla nst cektirmemiz lazım? Benim bebek kanala yerleşmiş her an gelebilir
Ben de 36+3’teyim, 32’de de 34’te de nst istedi doktorum, 36’da da istedi. Şimdi haftada bir olacak kontrolümüz yine hepsinde isteyecekmiş

Evet doktor dedi bir de benim tansiyonum 14 den aşağıya hiç düşmüyor geçen hafta da çok az kilo almıştı ama bu hafta hiç alamamış yavrum
Tansiyon varsa sıkıntı tabi canım inşallah tez zamanda doğar benim doktorun birinci tavsiyesi ilişki son haftalar çok zor biliyorum ama hızlandırmak istiyorsan ihmal etme😑

Benim bebis 36 haftalık oldu. Ama ben düzenli nst çektirmiyorum. Doktorda talep etmedi. Ne sıklıkla nst cektirmemiz lazım? Benim bebek kanala yerleşmiş her an gelebilir
Benim doktorum 36 olduktan itibaren muayene öncesi istedi nst. Zaten kontroller de haftada 1e düştü. 38+0 bugün, totalde 3 kere çekilmiş oldu. Bu konularda doktorların uygulamaları farklı olabiliyor. ☺️

Benim doktorum 36 olduktan itibaren muayene öncesi istedi nst. Zaten kontroller de haftada 1e düştü. 38+0 bugün, totalde 3 kere çekilmiş oldu. Bu konularda doktorların uygulamaları farklı olabiliyor. ☺️

36 olduğumda haftada 1 istedi canım
Anladım teşekkür ederim kızlar. Benim bu hafta kontrol var zaten önümüzdeki hafta 37 olunca suni sancı ile doğum yapacağım. Haftalık nstye gerek kalmayabilir.

Kız o bişey mi ben sarılıktan gpturdum hastaneye bugun doktor dahil kandaki eveler hemşireler bile annesi sarı bu bebek dio. E ben nie acaba billurubin ölçtürmeye getirdim acaba cocugu bi düşğnün hele bilmeme ihtimalim var mı
Ay ne kadar duyarsızlar ya psikolojim bozuldu iyice bu sarılık muhabbetine farkettiyseniz kısa kesin bari emziriyor musun sık sık diye soruyorlar bide yok vermiyorum aç bırakıyorum diyesim geliyor bazen.

Of mahvoldum bu akşam oğlan memeden inmek istemedi kucağımda uykuya dalıyo bıraktığım an etini kesiyolar gibi bağırıyo. Uykuya dalsın diye banyo yaptırdım daha beter sinirlendi yer cücesi. En son beyaz gürültü geldi aklıma onunla uyudu şükürler olsun🙏 40ı çıksın da bi rutin oluşturmam lazım bu böyle olmaz

Kızlar canım çok sıkkın. İki gündür bebiş huzursuzdu, gaz sancısı başlıyor sandım ona yormuştum hep. Ama sütümün azaldığını farkettim. Normalde birini emerken diğerinden akardı ya da 2 saate yaklaşınca sertleşirdi göğüslerim ama şimdi hem yumuşak hem kapaklara süt de gelmemiş. Şüphelendim sağdım, nerdeyse yarı yarıya az çıktı. Öyle olunca mama verdim, çocuk da rahatladı uyudu. Doymuyormuş meğerse. Ama azaltacak ne yaptım bilmiyorum, çok da güzel emiyordu normalde. Çok modum düşüyor böyle olunca. Tam bişey tutturdum diyorum bozuluyor. Evimize gelen giden de oluyor maalesef aileden hayır diyemediğim kişiler. Nazar mı değiyor bilmiyorum, çünkü herkesin maşallah ilk sorusu sütün var mı emiyor mu. Çok şükür diyordum ama bugün anneannem de dedi, söylenmezmiş herkese eh işte filan de dedi. Yani inanmayayım diyorum ama böyle olunca da nazar değiyor gibi geliyor. Napacağımı şaşırdım gerçekten. Durup dururken neden azalır süt bi fikri olan var mı 😣 Tavsiyenize ya da sakin ol denmesine bile çok ihtiyacım var. Çok üzülüyorum bebeğime yetemiyor muyum diye düşündükçe..

Kızlar canım çok sıkkın. İki gündür bebiş huzursuzdu, gaz sancısı başlıyor sandım ona yormuştum hep. Ama sütümün azaldığını farkettim. Normalde birini emerken diğerinden akardı ya da 2 saate yaklaşınca sertleşirdi göğüslerim ama şimdi hem yumuşak hem kapaklara süt de gelmemiş. Şüphelendim sağdım, nerdeyse yarı yarıya az çıktı. Öyle olunca mama verdim, çocuk da rahatladı uyudu. Doymuyormuş meğerse. Ama azaltacak ne yaptım bilmiyorum, çok da güzel emiyordu normalde. Çok modum düşüyor böyle olunca. Tam bişey tutturdum diyorum bozuluyor. Evimize gelen giden de oluyor maalesef aileden hayır diyemediğim kişiler. Nazar mı değiyor bilmiyorum, çünkü herkesin maşallah ilk sorusu sütün var mı emiyor mu. Çok şükür diyordum ama bugün anneannem de dedi, söylenmezmiş herkese eh işte filan de dedi. Yani inanmayayım diyorum ama böyle olunca da nazar değiyor gibi geliyor. Napacağımı şaşırdım gerçekten. Durup dururken neden azalır süt bi fikri olan var mı 😣 Tavsiyenize ya da sakin ol denmesine bile çok ihtiyacım var. Çok üzülüyorum bebeğime yetemiyor muyum diye düşündükçe..
Anneannen doğru söylemiş kuşum ben de bu kadar inanmazdım ama insanların gözü değiyor kesinlikle yaşandı onaylandı. Sütüm azalıyo diye üzülme çoğaltmanın bir sürü yolu var en başta stres yapmaman lazım beslenmeyle hemencecik çözülebilir. Süt arttırıcı kürler çaylar damlalar var bir sürü

X