Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Evet orası öyle bilemem. Ama normal olmayan durumlara verilen normal olmayan tepkilerde normaldir. 😂. Yani belkide mecbursundur öyle yapmaya 🤷‍♀️
Ben yapmazsam insanı çileden çıkarana kadar konuşur. Oğlu bile annesi için kanser hücresi gibi her konuştuğu mu yanlış olur bir insanın girdiği yeri hasta edip öyle çıkıyor diyorsa demek ki bende bir sorun yoktur .

aa hiç gözümde canlanmadı nasıl oluyor ki öyle. ben de emzirme yastığı koyuyorum ama yastık kolumu destekliyor sadece, bebeği yine kolumla tutuyorum. ben de daha rahat bi emzirme pozisyonu bulsam iyi olacak ya böyle elim kolum bağlanıyo
Baya bi foto arattım en benzeri bu bak sol memeyi veriyosam sol elimle memeyi tutuyorum burnu kapanmasın diye. Genelde sağ elim boşta kalıyo emzirme yastığını bebeği tutmaya gerek kalmayacak şekilde ayarlıyorum. Beni böyle emzirirken gören herkes garipsiyo ama ben çok rahat ettim bu pozisyonda 🤷‍♀️

Eklentiler

• Screenshot_20240908-123835_Chrome.jpg
    Screenshot_20240908-123835_Chrome.jpg
    36 KB · Görüntüleme: 64
aa hiç gözümde canlanmadı nasıl oluyor ki öyle. ben de emzirme yastığı koyuyorum ama yastık kolumu destekliyor sadece, bebeği yine kolumla tutuyorum. ben de daha rahat bi emzirme pozisyonu bulsam iyi olacak ya böyle elim kolum bağlanıyo
Bi de benim memeler biraz büyük çocuğu yukarı kaldırmaya gerek kalmıyo😄

Kızlar doğumdan şimdiye kadar hastanedeyiz dün anne oteline yattık. Bebekte idrar yolu enfeksiyonu var. Onun için antibiyotik tedavisine başlandı. O kadar çok uykusuz kaldım ki vücut direncim çok düştü ağlamak istiyorum dikişlerim çok acıyor dün bebeğe sonda takmaya çalıştılar iki saat ağladım. Ne zamana kadar kalıcaz ne olacak hiç bilmiyorum. Hep böyle mi kalacağız yemin ederim bunalıma girdim hep kaçıp gitme isteği var içimde. Bir saat uykuya hasretim ama bebekten de gözümü ayıramıyorum

bana da reflü gibi geldi ya boğazı da yanıyor belli sürekli bi temizlemeye çalışıyor. fışkırarak sadece bir kere oldu gerçi ama bilemedim. çocuk doktoruyla da önceki gün randevumuz vardı o zaman hiçbir şikayetimiz yoktu ne olduysa dün geceden beri oldu :KK43:
Sen bebeğin kusmalarını takip et bi de her emzirmeden sonra omzuna alıp gazını çıkarırsan rahatlar bayağı canım

Kızlar yaa 9. Gun benim lohusalık aglamalarım basladı cok duygulanıp aglıyorum sürekli. Bi başladı mı da herşeye aglayasım geliyor. Mesela şimdi gruba bakıyorum bebeğin kakasını kusmugunu mememizin buyuklugunu sütünü kınusuyoruz. Daha dün tekme hisseden var mı diyorduk sonra bebegim bugun az cok hareket etti ay kasılıyormuyum ay doguruyormuyum derken nerelerden nerelere geldik. 😢😢😢. Geceleri uyuyamazdım tekme ateın die dürtüklerdim şimdi de emsin die uyuyamıyorummm

Bebişin çok güzel doyuyor demekki kaka bollaşmış her bezinin kakalı olması sorun değil bizim yoğun bakımda da her bezi kakalı oluyordu ishal değil yani . Ama kusma da fazla geliyordur süt ya da reflü vardır reflü yatağı artı yan yatırma ile azaltabilirsin en azından kontrol gününe kadar
öyle mi diyorsun ya, rahatladım. doyuyor mu bilmiyorum çünkü sürekli emmek istiyor. birdenbire başladı bu. ilk günler 4 saatte bi zor emziriyordum uyanmıyordu. şimdi de sadece kucağımda gaz çıkarma pozisyonunda rahatça uyuyor ama yatırdığım an huzursuzlanıp ağlıyor. bir de kusuyor işte. reflü yatağında yatırdım geldiğinden beri ama fayda etmedi ya. doktora gidelim birazdan diye düşündük ama gereksiz mi panikliyorum diyorum bi yandan

Kızlar bebeğimi mesela sağ memeden emzirirken sol mememden çok süt akıyor sizde böyle şeyler oluyor mu ne yapıyorsunuz bunun için

öyle mi diyorsun ya, rahatladım. doyuyor mu bilmiyorum çünkü sürekli emmek istiyor. birdenbire başladı bu. ilk günler 4 saatte bi zor emziriyordum uyanmıyordu. şimdi de sadece kucağımda gaz çıkarma pozisyonunda rahatça uyuyor ama yatırdığım an huzursuzlanıp ağlıyor. bir de kusuyor işte. reflü yatağında yatırdım geldiğinden beri ama fayda etmedi ya. doktora gidelim birazdan diye düşündük ama gereksiz mi panikliyorum diyorum bi yandan
Kusması fazla emdiginden oluyor. Bide dedikleri gibi reflude de oluyor. Gazı oldıgunda da agzından sütle cıkabiliyor. Ama yenidoganda henüz baska seneple kusmuyordur🤷

Kızlar bebeğimi mesela sağ memeden emzirirken sol mememden çok süt akıyor sizde böyle şeyler oluyor mu ne yapıyorsunuz bunun için
Benim de su sıra cok karsılastıgım bişey gumus kapak kullanıyorum içi doluyor. Hatta aventin kalkanı var onu mu kullansam diyorum. En azından akanı kullanabilirim. Emzirdim tek meme. Sonra bişeyelr yiyip dier memeye veririm dedim mesela kapaklar süt dolmus bu arada. Bizimkilerde birini emerken digeri ni sagalım dediler ama pozisyon olarak imkan bulamadım. Ya cocuk durmuyo ya ortam musait olmuyo cünkü pompayı tutmam lazım

Benim bebeğimde de idrar yolu enfeksiyonu oldu 1 hafta ilaç tedavisiyle düzeldi korkma sen sadece süt ver ve uyu sen uyurken başkası izlesin bebeği. Dinlenmezsen sütün azalır ruh halin bozulur bebişin sana ihtiyacı var
Kızlar doğumdan şimdiye kadar hastanedeyiz dün anne oteline yattık. Bebekte idrar yolu enfeksiyonu var. Onun için antibiyotik tedavisine başlandı. O kadar çok uykusuz kaldım ki vücut direncim çok düştü ağlamak istiyorum dikişlerim çok acıyor dün bebeğe sonda takmaya çalıştılar iki saat ağladım. Ne zamana kadar kalıcaz ne olacak hiç bilmiyorum. Hep böyle mi kalacağız yemin ederim bunalıma girdim hep kaçıp gitme isteği var içimde. Bir saat uykuya hasretim ama bebekten de gözümü ayıramıyorum

Kızlar yaa 9. Gun benim lohusalık aglamalarım basladı cok duygulanıp aglıyorum sürekli. Bi başladı mı da herşeye aglayasım geliyor. Mesela şimdi gruba bakıyorum bebeğin kakasını kusmugunu mememizin buyuklugunu sütünü kınusuyoruz. Daha dün tekme hisseden var mı diyorduk sonra bebegim bugun az cok hareket etti ay kasılıyormuyum ay doguruyormuyum derken nerelerden nerelere geldik. 😢😢😢. Geceleri uyuyamazdım tekme ateın die dürtüklerdim şimdi de emsin die uyuyamıyorummm
Bendede aynı durum var 😥😥hıc moralım yok bu konuda neşe desen oda yok yüzüm nıeyse hep düşük daha varya kendı annem teyzemın yanına gitmişti hala gelmedı bır kere bıle arayı sormadı benı bır tek eşim yanımda oldu herşeyle o ılgılenıyor doğum yaptıgımdan beri aılemin böyle yapma sı aklıma geldıkce aglıyorum neden dıe 😥😥😥

Bugün de göz akması başladı ya üşüttü yada göz pınarı tıkanıklığı oluyormuş 😞 Ne zor şeymiş sorumluluk aklım gidiyor birşey olucak diye

Bendede aynı durum var 😥😥hıc moralım yok bu konuda neşe desen oda yok yüzüm nıeyse hep düşük daha varya kendı annem teyzemın yanına gitmişti hala gelmedı bır kere bıle arayı sormadı benı bır tek eşim yanımda oldu herşeyle o ılgılenıyor doğum yaptıgımdan beri aılemin böyle yapma sı aklıma geldıkce aglıyorum neden dıe 😥😥😥
Kuzu senin 4. Ya. Ondandır artık kolay basettigüni dusunmuslerdir

X