Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Doğum yapan arkadaşlarım bebeginizin ateşini ölçüyor musunuz bende alından temassız ölçen aletten var 37,7 cikiyor hep. Doktorum 37.5 üstü görürsen bebeği soy demişti . Yenidoganlarin boyle yuksek mi oluyor yoksa ben mi kalın giydiriyorum anlamadım
Ben kulaktan bakıyorum 37 üstüne çıkmadı hiç🧿

Kızlar 37+4 de 4 Eylül de saat 16:00 da bebekte 3 haftalık gelişim geriliği olduğundan dolayı acil olarak sezeryana alındım 2460 gram doğdu. Doğumdan önce spinal anestezi uygulandı o kısa süre tansiyonumu düşürdü daha sonra doğum başladı ve göğsümün altına bebek çıksın diye aşırı baskı yaptıklarından taşikardi geçirdim kalbim yerinden çıkacak gibi oldu nefes alamadım ilaç verdiler çok az sakinledim bebeği çıkardılar ağlama sesini duydum bir kere öptüm kokladım daha sonra beni tamamen uyuttular. Doğumdan çıkıp odama geldiğimde kızım odadaydı burnundan hava veriyorlardı boynuna iki defa kordon dolanmış ve ciğerlerine su dolmuş ondan solunum sıkıntısı vardı. Biraz yanımda durduktan sonra yoğun bakıma aldılar yanına giriyordum belirli saatlerde 24 saat boyunca serum ile beslediler burnunda da sürekli hava vardı 24 saat dolduktan sonra 5 ml mama vermeye başladık dediler dün durumu iyiydi gece saat 12 gibi yoğun bakımdan çağırdılar gittik kızımın ciğerlerine boşluk doluyormuş onu almışlar daha sonra ciğer geliştirici yapmışlar ve solunum cihazına bağlamışlar ve uyutmuşlar daha fazla yormasın diye kendini ta ki bunları duyana kadar aşırı metanetliydim ama doktor bunları anlatırken artık dayanamadım yıkıldım şu an olduğum hastanenin başka şubesine sevk ediyorlar orası daha teşekküllü olduğundan dolayı hastanenin kapısında ambulansı bekliyorum lütfen dua edin kızım bir an önce solunum cihazından kurtulsun ve kucağıma gelsin
Rabbim bir an önce şifasını versin canım, tez zamanda kavuş yavruna 💕 ben 36 günden sonra yeni kavuştum, inanıyorum inşallah sen de kucağına alacaksın sağlıkla. çok zor biliyorum hem doğum yaptın kendi sancıların var bir de üstüne evladının üzüntüsü ama geçecek hepsi inşallah. lütfen güçlü ol sen bir an önce kendini toparlamaya bak. gereken her şey yapılacaktır, günden güne daha da iyi olacak

Doğum yapan arkadaşlarım bebeginizin ateşini ölçüyor musunuz bende alından temassız ölçen aletten var 37,7 cikiyor hep. Doktorum 37.5 üstü görürsen bebeği soy demişti . Yenidoganlarin boyle yuksek mi oluyor yoksa ben mi kalın giydiriyorum anlamadım
canım o aletten ziyade koltuk altından ölmenin daha doğru olduğunu söylüyorlar istersen onu da dene bir

Bebeğim doğdu kızlar, iyiyiz şükür. 3250 dedikleri bebeğim 2850 doğdu biraz küçük oğlum ve emmeyle ilgili sıkıntıları var. Biraz hırıltılı nefes aldığı için nöbetçi çocuk doktoruna indirdiler inşallah toparlayacak bebeğim 🥹 Bense sezeryanın ağrılarını dibine kadar yaşıyorum….
Gözün Aydın canım 🌸 sağlıkla büyüt

Kızlar merhaba 22 günlük bebeğim var ve biraz gaz sancılarımız var ıkınmalar kızarmalar var. Gaz damlası kullanıyoruz sab simplex. Günde kaç defa kullanıyorsunuz. Sanki bize uyku yaptı gibi de geldi. Gaz sancı dönemlerinde neler yaptınız? Bir de gazı az çıkartsa bile hemen emmek istiyor arkasına bu hep döngü halinde sütüm mü yetmiyor acaba önceden 2 saate bir beslenme yapardık hep şimdi çok kısa sürelerde beslenme yapıyoruz
Aynı damlayı bizde kullanıyoruz günde üç defa 10 ar damla dedi doktorumuz ve evet içtiği zaman uyuyor sanırım gaz ağrıları kesiliyor o yüzden uyuyor ve dediğin gibi damladan dolayı sürekli acıkır olduk sürekli yalanıyor huysuzlanıyor az bişey gaz çıkartsın hep aç yani anlamadım bende bir haftadır burnumdan geldi diyebilirim

X