Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
İnşallah öyledir ya boşune evham yapıyorum galiba. Normalde asla pimpirik değilimdir bi de
Bende öyle afad gönüllüsüyüm . 3 kez ilk yardım eğitimi aldım. Ama konu kendi çocuklarım olunca o soğuk kanlılıktan eser kalmıyor. Sarılık için kan bile vermeye giremiyorum içeri tansiyonum oynuyor bayılacak gibi oluyorum

Bunu Doktor'un mu dedı o ıkınmaya can dayanıyomuymuş acaba ne duşunuypr acaba doğumda kafa cıkmassa kesmeyımı allahım ya doktor denılınce kafayı sıyırcak gıbj olıyorum
Sen bi sakin ol güzelim. Kafanın ordan çıkmama gibi bi olasılığı yok doğumun da kolayı yok illa ki canın yanacak ilk doğumlarda kesiyorlar zaten genelde 4. Doğumunu yaptın herşeyi en iyi bilmen lazım korkutma diğer arkadaşları da .

Bende grubun normal doğum motivasyoncusu oldum kızlar ama hem 1 kez yaptım hemde kitaplar okudum bu konuda , motive olmak inanmak çok önemli, son anda bir süprizle sezeryan olmazsam tabi, inşallah sağlıklı doğsunlarda doğum şekli tabi önemli değil sadece ben normal doğumun bu kadar annelerin korkutulmasına üzülüyorum , yapacağı olan bile korkup yapamıyor hep bilinçaltımız kirletilmiş, diziler filmler kötü doğum hikayeleriyle
Kesinlikle katılıyorum. Şuan isteğe bağlı sezaryenlerin çoğu bu kötü doğum hikayeleri eski türk filmi saçmalıkları vs yüzünden oluyor korkutuluyorlar.. Sezaryen bir seçenek değil zorunlu halde uygulanması gereken bir cerrahi işlem olmalı yurtdışında çok güzel asla zorunlu hal olmadıkça almıyorlar.3 normal doğum yapmış biri olarak söylüyorum Bebik çıktıktan sonra ne ağrı ne acı ne sancı kalmıyor ya vajinal doğumdan korkupta sezaryenden nasıl korkmuyorsunuz aksine ben sezaryenden aşırı korkuyorum ürkütücü geliyor bana .

Sen bi sakin ol güzelim. Kafanın ordan çıkmama gibi bi olasılığı yok doğumun da kolayı yok illa ki canın yanacak ilk doğumlarda kesiyorlar zaten genelde 4. Doğumunu yaptın herşeyi en iyi bilmen lazım korkutma diğer arkadaşları da .
Pıskolojım ıyı degıl ya lohusa kafasına gırdım oğlum yanasmıyor kız yanımda dıe 😞😞😞 sevmek istiyorum bagırıyor nasıl arayı yapıcam gerı ben

Kesinlikle katılıyorum. Şuan isteğe bağlı sezaryenlerin çoğu bu kötü doğum hikayeleri eski türk filmi saçmalıkları vs yüzünden oluyor korkutuluyorlar.. Sezaryen bir seçenek değil zorunlu halde uygulanması gereken bir cerrahi işlem olmalı yurtdışında çok güzel asla zorunlu hal olmadıkça almıyorlar.3 normal doğum yapmış biri olarak söylüyorum Bebik çıktıktan sonra ne ağrı ne acı ne sancı kalmıyor ya vajinal doğumdan korkupta sezaryenden nasıl korkmuyorsunuz aksine ben sezaryenden aşırı korkuyorum ürkütücü geliyor bana .
Aynı fikirdeyim canım,3 doğum sen tecrübelisindir maşallah yeni bir kitap okudum Son ıkınma kısmında ıkınma değil de nefesle çıkartın bebeği diyordu ıkınma zorlar diyordu çokta anlamadım açıkçası, wc de egzersiz yapın diyor, bilhassa son kısımla ilgili önerin var mı , sancıları ve doğumu nasıl karşılamalıyız?

Pıskolojım ıyı degıl ya lohusa kafasına gırdım oğlum yanasmıyor kız yanımda dıe 😞😞😞 sevmek istiyorum bagırıyor nasıl arayı yapıcam gerı ben
Zamanla zaman her şeyin ilacı. Bebeği severken onunla birlikte sev emzirirken onu da al yanına o da çok küçük şuan böyle davranması çok normal kardeş annesini elinden aldı sonuçta. Bebek uyurken hep onunla ol kendisini yalnız hissetmesine engel ol

Aynı fikirdeyim canım,3 doğum sen tecrübelisindir maşallah yeni bir kitap okudum Son ıkınma kısmında ıkınma değil de nefesle çıkartın bebeği diyordu ıkınma zorlar diyordu çokta anlamadım açıkçası, wc de egzersiz yapın diyor, bilhassa son kısımla ilgili önerin var mı , sancıları ve doğumu nasıl karşılamalıyız?
Nefes egzersizleri çok işe yarıyor kesinlikle . Çeneyi göğsüne dayayıp ıkınabildiğin kadar ıkındıktan sonra nefesini yavaş yavaş vererek karnı nefesle ıkınma hareketi yaparak itmeden bahsediyor kitapta sanırım. Endişe edecek durum yok doktor o an ne yapacağını ne zaman ıkınacağını ne zaman duracağını devam edeceğini söylüyor . Doktorun ne dediğini harfiyen uygularsan çoookk çabuk biter herşey

kızlar geceleri bebek uyurken rahat uyuyabişiliyor musunuz yoksa ben mi manyağım 🥲 belki daha 2 gün olduğundandır ama resmen nöbet bekliyorum çocuğun başında. babası uyanıkken uyuyorum ancak. yatarken ters dönecek bişey olacak, ağlayacak duymayacağım diye türlü endişelerim var. umarım siz böyle değilsinizdir de ben de biraz rahatlarım
Ben pek uyuyamıyorum aklım hep bebede karnı doysa da ellerini emiyo hastanede alışmış. vicdan yapıp tekrar memeye alıyorum bu döngü asla bitmiuo😅

Nefes egzersizleri çok işe yarıyor kesinlikle . Çeneyi göğsüne dayayıp ıkınabildiğin kadar ıkındıktan sonra nefesini yavaş yavaş vererek karnı nefesle ıkınma hareketi yaparak itmeden bahsediyor kitapta sanırım. Endişe edecek durum yok doktor o an ne yapacağını ne zaman ıkınacağını ne zaman duracağını devam edeceğini söylüyor . Doktorun ne dediğini harfiyen uygularsan çoookk çabuk biter herşey
Anladım canım aynen öyle haklısın, teşekkür ederim😊🌺

canım 2. geceden bildiriyorum gelişme var. ama bu kez de fazla emmek isteyip kusuyor lfkfk her gün yeni güncelleme devam ediyor. bebişi olan bir insanın hayatı monoton olamaz galiba
Bu gece bizde öyleydik emdi kustu uyumadı yine emdi dün çok güzel uyumuştu 😂 ama senin bebeğin emmesine çok sevindim

Kızlar dün nişanım geldi
Bu gece bizde öyleydik emdi kustu uyumadı yine emdi dün çok güzel uyumuştu 😂 ama senin bebeğin emmesine çok sevindim
Kızlar dün nişanım geldi gece yarısından beridir de aşırı derecede gaz çıkarıyorum arada da alt tarafıma baskı oluyor doğum yakın mıdır yarın 40. Haftala giriyorum

Kuşum bizde klima var ısıya dikkat ediyoruz bebeğiminde eli hep serin ama o normal bebeklerde oluyor ben alt üst takım giydiriyorum akşamları müslin örtü ile bol kundak yapıyorum elleri çok kıpırdak ellerini serbest bırakınca hemen uyanıyor
Bende öyle alt üst giydiriyorum müslinle yarım kundak yapıyorum öbür türlü çok yüzünü çiziyor

Sezaryen doğum yapan kızlar korse kullanmaya başladınız mı başlayan varsa ne kadar süre sonra başladınız

Ay benimde öyle cuma son saat sayıyorum resmen gitsinler diye sıcaktan bayıldım tesettürlü olunca çok zor giyinmek yanlarında 😏😏 bide kızımm niye yürümüyorsn diyor evin içinde ben odamdan çıkamıyorumm sizin yüzünzden.
Valla hava sıcak bide çocuk emzirince insan sadece sütyensiz atletle durmak istiyor bende öyle odadan çıkarken sürekli giyin çıkart giyin çıkart bunaldım bide benim kp herşeye karışıyor evde şunu şöyle yap bunu böyle yap diye zaten uykusuzum bişey yapmaya halim yok ama anlamıyor. Benim çocuk emmiyor ama sürekli belki alır diye zorla vermeye çalışıyorum ama kp varken ne yazık ki sürekli memeyi açamıyorsun olmuyor yani yarın gidecekler sabah benim kendi annem gelecek artık rahat ederim

X