Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Ben atmadım ki çekip atmışlar haberim yok. Kayınvalidem bütün şehre anlattı ballandıra ballandıra şöyle doğurdu böyle doğurdu diye ben inanıyorum göze geldik çok övdüler normal doğurdum diye ah ağzımı açıp bi laf etseydim keşke ah.
Sen laf etsende dinleyen olmuyor maalesef canım benim ikincide benim kv kişisi de aynısını yaptı aman ne doğurdu ne doğurdu ishal tavuk gibi cırt diye çıkardı bile dedi ya 😱 ben neler neler dedim ama yedi düvele duyurdu...

Kızlar ben erken doğum yaptım ya.Doğum yaza denk geldi.34+2 de oldu.benim izin nasıl olacak bilen var mı içimizde acaba. Doğum sonrası8 haftalık iznin 4 haftası yanıyor mu.Yoksa erken doğum olduğu için ekstra bişeyler yapılıyor mu.
Zaten 32. Hafta sonrası çalışamıyoruz ama çalışır raporu aldıysanızda 37 ye kadar o raporun ücretini alırsınız diye biliyorum erken doğum yaptığınız için ama izinleri etkilemiyor doğum öncesi 8 doğum soneası 8 hafta oluyor. Sizin 34 olduğu içinde doğum öncesi 2 hafta kullanmış oluyosunuz kalan 6 hafta aktarılcak

Sen laf etsende dinleyen olmuyor maalesef canım benim ikincide benim kv kişisi de aynısını yaptı aman ne doğurdu ne doğurdu ishal tavuk gibi cırt diye çıkardı bile dedi ya 😱 ben neler neler dedim ama yedi düvele duyurdu...
Ay benzetmeye gelll. İshal tavuk gibi ne ya

15er dakika iki memeden nerdeyse 60 cc mama çıktı iyi mi 3. Günüm bugün ilk defa sağdım
Kimseye söyleme 20 dakikadan az sağım yapma her 2 saatte bir gece de dahil olmak kaydıyla sağıma devam et fazlaları at buzluğa. Süt poşetlerine bebeğin ismini tarih ve saati yazmayı unutma . Toplam 2 memeden mi çıkan 60 yoksa teker teker mi 60 cc çıktı 3. Güne göre gayet iyi bir rakam sütünü sağarken kimsenin yanında sağma hatta biberonların üstüne çorap geçir sen bile bakma sağım esnasında süt mahremiyet ister ne kadar mahrem o kadar bol süt sağım bittikten sonra bakabilirsin sende . Bu arada sağım yaparken baş parmak yukarda 4 parmak aşağıda memeni bastır akış hızlanır daha fazla süt sağmış olursun yanlardan ortadan heryerden sık dayanabildiğin kadar hem mastit olmazsın hem de fazla miktar sütün olur . Ay bütün ip uçlarını verdim gerisi sende tatlım

O ne demek öyle ya hey Allahım ne saçma tabirler 😤

Yarin sabah kontrolum var doktoruma soracagim bakalim. 10gundur hemoroid var ama 2 gundur dedigim ani tuvalet hissi baski sanci elektrik carpmasi oluyor makat bolgemde
Bende hamileyken basur oldum dediklerin oluyor maalesef ben 1 haftada geçirdim sıcak suya otur bol bol istersen içine batikon da damlatabilirsin suyun ani sancı iğne batması ağrı baskı hissi elektrik çarpması hepsini basur da yapıyor fındık tanesi kadar dı sıcak su çok iyi geliyor

Kızlar geçmiş olsun. Ben de bayadır bakamıyorum buralara benim de bebislerden biri sarılık oldu 2 gün yattı kan uyuşmazlığı yüzünden. Diğer bebeğimde de değer yükselmisti eşim sabaha kadar sürekli uyandı mama verdi ben emzirdim beyaz ışığın altında uyuttuk sabah da babasıyla güneşlenmişler sarılık değeri 1 günde 13ten 11 e düştü kızımın. Oğlum kuvözdeydi 15 ten 13 e düştü. Keşke evde baksaydık ona da dedim sonradan
15 olduysa düşmez di bebeğim. Hele kan uyuşmazlığından yukseldiyse inatçı olur uyuşmazlık sarılığı bak bizim tekrar yükselmiş 15 günlük olmamıza rağmen. 15 tehlikeli sayılan değerler Allah korusun daha fazla olunca kan değişimi bile gerekebiliyor karaciğere beyine vs hasar verebiliyor bu sarılık keşke hic bir bebek olmasa 😭

Bende hamileyken basur oldum dediklerin oluyor maalesef ben 1 haftada geçirdim sıcak suya otur bol bol istersen içine batikon da damlatabilirsin suyun ani sancı iğne batması ağrı baskı hissi elektrik çarpması hepsini basur da yapıyor fındık tanesi kadar dı sıcak su çok iyi geliyor
Benim de findik tanesi kadar. Doktorum travazol kullanabilirsin dedi ama hic etki etmedi. Sicak suyu deneyeyim cok tesekkur ederim kuzum

Benim de findik tanesi kadar. Doktorum travazol kullanabilirsin dedi ama hic etki etmedi. Sicak suyu deneyeyim cok tesekkur ederim kuzum
Canım bi de tuvaletini yumuşatacak gıdalar tüket o yumuşayınca zorlanmadan çıkınca o şişlik iniyor kaşıntı vs ye iyi geliyor o travazol bende de kaşıntı olmadı baskı ağrı acı elektrik çarpma hissi yürüyememe falan yaptı bende bi de burda arkadaşlar kantaron yağı önermiş lerdi ben kullanmadım ama kullananlar iyi geldiğini yazmıştı bende sormuştum

Ha bu arada kızlar beyaz akıntım çoğaldı yazanlar benimde doğumdan 3 5 gün önce beyaz akıntım çok çoğalmıştı söyliyim 😁 sonra gece 5de su gelişiyle uyandım temkinli olun 😁😁
Ben terle kalktım şuan kasılmam oldu gene karnkm yuvarlak küçülmüş gıbı duruyor beyaz akıntı bendede devam edıyor yastıgın yüzü sırf ter olmuş desem yerıdır bebegın hareketı bu akşam az mesela sendede oylemı al gene kasılıyprum 😞😞

X