Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Zaten eve hemen misafir kabul etmicez en azından yarı kırk olalım öyle yavaştan kabul ederiz o zamana kadarda ev yine batacak tozlanacak o sıralarda halledilir annemde kalacak benle 1 hafta kaynanam kardeşimde gelir gider diye düşünüyorum bilmiyorum dogru mu düşünüyorum 🤣
Benimde kayınvalidem gelicek kırktan önce de gelen giden olur illa bana. Hele Bi doğsun bu minnoş yavaş yavaş yaparım işlerimi hayırlısıyla 🥰

Yok kuzum ben artık nst de sancım çıksın bebek kanala girsin istiyordum heralde ben doğurmam diyordum ama 41 de nişan geldi hızlıca oldu herşey bir anda, Allah öyle mucizeviyaratmış ki 40 a kadar gelir belki de hiç stres yapma bu anlar o kadar hızlı geçiyor ki
Doğru söylüyorsun 9 ayı bitirdik surda son 2 haftanın stresini yansıtıyorm bebeğime hiç gerek yok bı şekilde olucak herşey ve gecicek 🙏💕

Nasıl durumlar? Gittiniz mi kontrole
Simdi bitti işim geldim özeldeki doktora nst iyi çıktı , rahim ağzi uzunluğu 25 mm , magnezyum yazdi , progestan fitili 2 ye cikardı (zaten rahim agzi kısaligindan 1bucuk aydir gunde 1.tane fitil kullaniyordum) , en onemlisi de ciger.gelistirici igneleri yazdi ilk dozu acilde enjekte ettirdim ikinci dozu 24 saat sonra yapicaklar. Yani yatış yok eve gidiyorum.evde. hep uzanicam

Simdi bitti işim geldim özeldeki doktora nst iyi çıktı , rahim ağzi uzunluğu 25 mm , magnezyum yazdi , progestan fitili 2 ye cikardı (zaten rahim agzi kısaligindan 1bucuk aydir gunde 1.tane fitil kullaniyordum) , en onemlisi de ciger.gelistirici igneleri yazdi ilk dozu acilde enjekte ettirdim ikinci dozu 24 saat sonra yapicaklar. Yani yatış yok eve gidiyorum.evde. hep uzanicam
İgnenin faydasi olabilir de olmayabilir de ama zarari olmayacagi kesin dedi yapalim dedi

Kızlar ben erken doğum yaptım ya.Doğum yaza denk geldi.34+2 de oldu.benim izin nasıl olacak bilen var mı içimizde acaba. Doğum sonrası8 haftalık iznin 4 haftası yanıyor mu.Yoksa erken doğum olduğu için ekstra bişeyler yapılıyor mu.

Kızlar konu dışı ama kullandığınız telefn modelleri hangi model , kamerası ve şarjı iyi olan önerebiliceginiz telefon modeli varmı ? ☺️ iPhone hariç ona gücüm yok 😂😂

Senin telefon hallolmadı heralde 😂
Yok kuzum ya bende vazgeçtim artık bir çoğunu buldum sayılır fotoğraflarn bazı anlarn videolari falan kaldı ama ne yapalım bı ekranı zaten 1500 e yapıyorlarmiş hemde orjinal ekran değil bişey değil

Kızlar ben erken doğum yaptım ya.Doğum yaza denk geldi.34+2 de oldu.benim izin nasıl olacak bilen var mı içimizde acaba. Doğum sonrası8 haftalık iznin 4 haftası yanıyor mu.Yoksa erken doğum olduğu için ekstra bişeyler yapılıyor mu.
Doğum öncesindeki izinler de doğum sonrasına kaymış oluyor izin yanmıyor

Kızlar ben de konu dışı bir şey sorayım. Gündelikçi fiyatları nasıl ? Ben istanbulda 2+1 70 metrekare evim için 2000 vermek istemedim çok yüksek geldi bu fiyat balkon yok bir şey yok. Siz ne kadar veriyorsunuz?

Öğretmen miydiniz? 32. haftadan itibaren çalışabilir raporunuz olmadığı (yaz tatiline denk geldiği için) ihtimali ile hesaplama yapacak olursak toplam 16 haftalık izin süresinden 2 hafta 2 gün düşmek gerekir diye düşünüyorum. Yani izniniz 32. haftada başlamış şeklinde hesaplanacak, bir şey farketmiyor aslında. Konuyu yanlış anlamıyorsam eğer :)

Kızlar ben de konu dışı bir şey sorayım. Gündelikçi fiyatları nasıl ? Ben istanbulda 2+1 70 metrekare evim için 2000 vermek istemedim çok yüksek geldi bu fiyat balkon yok bir şey yok. Siz ne kadar veriyorsunuz?
Yalovada bile 2+1 1500den aşağıya bulamadım ben. İstanbul için iyi fiyat vermişler yine

Ben aralıkta 4,5 vermiştim ve aslında eksik olmustu kadınlar gelince daha fazla istediler ama bizim ev mustakil. 7,5 isteyen de olmuştu ozaman. Haftaya gene gelicekler dip köşeye fiyat sormadım bile eve bi 10 bin koydum nolur nolmaz 😂

Öğretmen miydiniz? 32. haftadan itibaren çalışabilir raporunuz olmadığı (yaz tatiline denk geldiği için) ihtimali ile hesaplama yapacak olursak toplam 16 haftalık izin süresinden 2 hafta 2 gün düşmek gerekir diye düşünüyorum. Yani izniniz 32. haftada başlamış şeklinde hesaplanacak, bir şey farketmiyor aslında. Konuyu yanlış anlamıyorsam eğer :)
Evet öğretmenim.

Bilemedim ben idarecm iz de pek bişey bilmiyor ona sormak istemedim

X