Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
Bugün işten bir arkadaş hastaydı beni aradı rapor vermiyorlar sen alıyor muydun diye dedim yok benimki zaten yasal olarak ayrı bir süreç ama bir sor falan. (Bu arkadaşta aşırı kötü kalpli sinsi hiç sevmediğim hırs küpü bir kadın) neyse şefim de duydu onunla konuşurken sana ne alaka soruyor saçmalamış falan dedi bende evet bencede dedim ne alaka farklı bir durum. Sana zaten sıkıntı yapmayız müdürümüz de yapmaz dedi bende dedim zaten yasal bir zorunluluk madde var bununla ilgili sonra konu kapandı birkaç dakika sonra sen her şeye yasal zorunluluk falanda demede yine burda çok hoş karşılanmaz kalbinde kötülük yok ama çok dillendirme dedi cidden ne alaka hani ne alakaaa. Bende ayrı bir durum olduğunu kast etmek için söyledim dedimgebe okuluna gitsem hayatta izin vermezler

Tekrar söylüyorum, çağır dövelim

İyotu kadın dogum mu verdi? dahiliye&endokrin mi? Size kim önermiş oldu?
Bende tiroid ilacı kullanıyorum, gebelikte bebek benim tiroidi kullanmaya başladıgı icin az calıstıgını söyleyip hormon ilacı başladılar. Her ayda kontrolde dozum ayarlanıyor. Ama hic iyot takviyesi söylemediler. Ben çevreme iyot takviyesi alsam mı diye sordugumda gerek olmadıgını söylemişlerdi eczacıda dahil. Şuan tekrardan kafamda bi soru işareti oluştu. Neden iyot gerekli görüldü?

Şey okumuştum ben başka bir forumda günlük 7.5 saatten fazla çalıştırılamaz maddesi var ama haftalık saatle ilgili bir madde yok haftalık çalışma süresi de 45 saat 7.5 saat çalışınca 45 saat dolmadığı için işveren cumartesi de çağırma ya da ücret kesme hakkına sahip gibi bir şey okumuştum. Benimde 7.5 saat konusu hiç geçmedi bile zaten evime uzak servisle gidip geliyorum bende konuyu açmadım yarım saat anlamlı değil zaten diye ama normalde bilmiyorum iş başı saatimiz 8.15 çıktığım saat 17.45 servise binmek için normal çıkıl saatin 18.00. Sabah 15 akşam 15 1 saat öğle arası şeklinde 1.30 saatte mola var. Bana herhangi bir şey demediler saatle ilgili ki mobbingde uyguluyorlar. Bende çok ses edemiyorum deneme ayım biter bitmez hamile kaldım diye

Ben unutmazsam gittiğimde senin ve diğer hamişler için sorarım. Ama diyorum ya ilk gün direk yanımda konusulmustu. Kız eğitim kaçta bitecek diye gergindi ebe onu rahatlattı dedi senin yasal hakkın izin vermiyorum diyemezler vs ben o arada 3-4 form doldurdum onlarla ilgilenirken cokta dinlemedim orda detaylardan bahsediyordu aslında uzun bi konusma oldu dibimde. O kız hep gelmeye devam etti bi sorun yaşamadı.

Sorarsan sevinirim evet ben de onu söyleyip gideyim ik'ya direkt. Fikirsiz gidince her türlü katakullili cümlelerle ikna ediyolar malum

Öğrencem sizin için Ben sinirleniyorum şuan işyerlerinize. Sorcam sorcam hepinizi gebe okuluna yollayacağım

benim doktorumun fikri de bu yönde, başından beri biz de sadece demir ve iyot ile ilerliyoruz. baya bir süre herkes vitamin alırken eksik mi kalıyorum acaba diye yadırgadım ama doktoruma çok güveniyorum.

Merhaba haftalık 45 saat çalışma süresi hamileler içinde geçerli günde 7.5 saat buda haftada 6 günden 45 saat yapıyor aslında. Sizin de bu zaman dilimi tuttuğu için maalesef işverene sadece mesai ve vardiya için itirazda bulunabiliyorsunuz ses edemiyorsunuz diye bozmayın moralinizi lütfen kendinize dikkat edin önemli olan o

Ben bu sene babamı kaybettim yasal hakkım 3 iş günü ve 3.günü aynı işi yaptığım çalışma arkadaşım arayıp genel müdür ne zaman döneceğini soruyor yasal hakkı da doldu ya demişti. Baktığın da çok kurumsal bir şirkette çalışıyorum ama bazen insanlar çok acımasız ölüm ve doğum kadar zor durumlarda dahi..

başın sağ olsun. Ben ekip lideriyim, elimden geldiği kadar ekibe alan tanıyorum, annesi vefat eden arkadaş 15.gün falan döndü herhalde idare ettik elden geldiği kadar, 3.gün gel demek evet kanunen olması gereken olsa da bana çok acımasız geliyor. Ya da annemi hastaneye götürücem diyene git X saat eksiğin kalıyor gel çalış demem kendileri içi rahat etmediği için, ekipte başkasına yük bindiği için gelir yine tamamlar. Ben de annemin rahatsızlığında falan herkesten çok destek gördüm aynı şekilde. Ama lider olunca arkamı toplayacak biri olmuyor direkt patronla muhatap oluyorum, ekibe arka çıkarken bana arka çıkılmıyor artık patrona hamilelik haberini verdiğim an yerine kim gelecek ayarladın mı dedi, dur hele yani 5 ay var daha

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…