Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
Belki her doktor inanmıyor mı böyle şeylere anlamadım ki
Biz en son gittiğimizde sade bi kahvaltı yapmıştım. Uyuyodu doktor dürtükleye dürtükleye bi hal oldu. İkinci gidişimde çay içtim (kafein) çikolata yedim (kafein + tatlı) hatta belki ekşi seviyodur diye dünyanın en ekşi üzümünü bile yedim. Sonuç: Cinsiyeti görmek için bile uzun çabalar sarf etti durmuyodu çünkü dngkfk belki çok hareketli olması da iyi bişi değüldir

Ağır kaldırmayın ama şuan zaten hamilelikten ağır kaldırıyoruz aslında. Siz sağlıklı beslenin bebek alması gerekeni alır endişe etmeyin. Birde yataktan kalkarken hop diye kalkmayın ilk ayakları yataktan aşağı sallayın sonra dirseğinizle vücudunuzu kaldırın eğilirken dizlerinizi kırarak eğilin. benimde fizik tedaviden bildiklerim bu kadar :)

Medical Park'ın mimarisi falan da çok hoş ya ben yıllar önce geldiğimde de çok beğenmiştim. Şehir hastanesi zaten aşırı kalabalık canım her ikisi de. Pazar bile git otoparkta yer yok yani.

Çok teşekkür ederim ben aksine kendimi yatağa Bi atıyorum Bi kalkıyorum fena yanş unutuyorum hamile olduğumu korkuyorum bu sefer birşey oldu mu acaba bebeğe diye

Evvt bazen çok hareketli olunca da göremiyorlar hareketsiz oluncada işte benim ki normal de aç gitmeme rağmen hareketli o yüzden çikolata konusunda kararsızım daha da hareketlenir ise yine göremeyecek yanımda götürürüm belki çikolata

Yanına bi tatlı bi ekşi bi şey al, doktor önerirse hiç dışarıda aramana gerek kalmaz hemen kapıda beklerken yersin

Kızlar geçen ebebekten aldığım ürünler geldi.
Emirme sütyenini sitesinde belirttiği beden ölçülerine göre aldım, göğüs ve alt göğüsü ölçerek. 70b/75b kullanıyordum öncesinde 90b aldım denedim oldu göğüslerim gebeliğin başında 3 katına çıktı demiştim zaten.
Bebişe gelen kıyafatlerden en soldakini emin olmayarak sipariş etmiştim. Şimdide gelince yine çok emin olamadım sizce nasıl? İade etmeli miyim?

Eklentiler

• D5B7FC11-D830-4404-98D3-9DDF8C63D968.jpeg
    302,7 KB · Görüntüleme: 57
  • B476B1E1-2836-44BF-9B96-D6827B0AB4DD.jpeg
    168,1 KB · Görüntüleme: 52
Ay benim de rahmim ters yani arkada (ikisi aynı şey mi tam emin değilim ama) ekstra bir ağrı mı yapıyormuş bu durum
Bilmşyorum ektra bi ağrı mı yapıyp tıbben ama bebişin ilk aylarındayken sanki bebiş bacak sinirime bastırıyo gibiydi
Şimdi düzeldi heralde normal gayatıma döndüm öyle bi sitatik ağrısı yok artık

Gebelik okulunda ne anlatıyolar ya, benimkiler doktor kontrolünde bile rapor al diyorlar buna asla izin vermezler bence iş kanununda da bulamadım zorunlu izin vereceklerine dair bi şey. Çok mu zaruri
Benim gebelik okulumun haftaya son dersleri artık bitiyor.
İzin vermek zorundalar demişti ilk gittiğimde. Haftaya izin kısmının nasıl halledildiğini sorayım istersen ama iş yerin izin vermiyoruz diyemez senin yasal hakkın git. Ordan bi evrak mı ayarlıyorlar napıyorlarsa bi prosedürü vardır sorarım haftaya senin için.
Gidersen iyi olur cok zaruri diyemem. Eğitim içeri aynı tüm şehirlerde. istersen internetten pdfini alıp bakabilirsin. Ama bana kalırsa etkin katılman daha iyi olur.
1.ders teorik (gebelikle ilgili) GİTMEYEBİLİRSİN
2.ders teorik (bakım gebelikte hangi durumda doktora gidilmesi gerek acil durumlar dogum teknik saglık bilgileri) GİT
3.ders teorik+uygulama (doğum öncesi sancı ağrı doğum nasıl gerceklesir GİT
4.ders uygulama agırlıklı ( dogum öncesi sancıları karşılamak icin egzersizler teknikler hareketler pilates topuyla uygulamalar vs hastane ve ameliyathane gezileri yapıldı sürecin nasıl gececeği basında kimlerin olacagı ne yalnan gerekiyor süreci nasıl yonetmelisin nelere dikkat etmelisin gibi önemli detaylar vardı.
+diyetisyon+psikolog ayrıca gelip anlatıyor sorularını cevaplıyor. GİT
5.ders 6.ders doğum UYGULAMA AGIRLIKLI sonrası süreç emzirme bakım vs anlatılacak dedi

Mesela bugunkü dersten bi kesit; doguma giderken herkese haber vermeyin. Hastaneye gelip bekliyorlar sizin dogum sürecinizi uzatabiliyor. Oksitosin salgısıyla siz sancılarınızla dogumu yönetiyorsunuz. Oksitosin mahremiyet isteyen utangac bir hormon. Kp kapıda beklerken süreciniz olumsuza dönebilir sancılarınız yeteri kadar olmayabilir süreç uzadıgı icin sezaryana dönmek zorunda kalabiliriz. Herkese haber vermeden gelin, sadece yanınızda kimin oömasını istiyorsanız onlara soyleyin. Dogurduktan sonra haber edin lohusa odasında ziyarete gelsinler dedi.

İşte yasal hak kısmını bulamadım iş kanununda, periyodik kontrole mi sokuyolar acaba bunu? Güzel şeyler de anlatıyolarmış

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…