Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 27 45,0%
  • erkek

OY: 32 53,3%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 1,7%

• Ankete Katılan
    60
İkeadakiler çok kaliteli olmadığı için ben de boydan ikea pax modelinden sipariş verdim 5 kapaklı artı şifonyer yaptırıyorum ikili .
Kız o PAX ne demek ben bilmiyorum. Anlayamadım bi türlü. PAX ı ayrı, dışını ayrı mı alıyorsun? Fiyat olarak ne kadarda geliyor dolap? İkea cahiliyim ya 😅 hiç anlamıyorum nasıl yaptırılıyor o dolaplar

Kapağı var dimi? 20-25 bin çok iyi fiyat. Eğer kapaklıysa. Bu model ne diye geçiyor acaba
pax modeli canım, içindeki çekmeceler vs komplement diye geçiyor. kapak eklemedim daha ama kapaklı olacaksa en alt çekmeceyi komplement tel sepet yapmak gerekiyormuş. bunu alınca şifonyere de gerek kalmayacak çok çekmeli zaten. ömürlük kullanır bence bebiş bunu

Haha bende cinsiyeti öğrenmeden önce rüyamda kız bebek görmüştüm onu emziriyordum 6 aylık olmuştu yüzünün en detayına kadar görmüştüm iki gün önce öğrendik kızım olacağını sana da malum olmuştur belki
Ayyyyyy 😍🥰❤️ Bende cinsiyeti öğrenmeden 3 kere yeni doğmuş emzirirken görmüştüm. Çok tatlıydı. Anneler hissedyor diyor demek gercekten bi haklılık payı var 😊

pax modeli canım, içindeki çekmeceler vs komplement diye geçiyor. kapak eklemedim daha ama kapaklı olacaksa en alt çekmeceyi komplement tel sepet yapmak gerekiyormuş. bunu alınca şifonyere de gerek kalmayacak çok çekmeli zaten. ömürlük kullanır bence bebiş bunu
Hımmm gidip görmeden anlamayacağım sanırım 😅

Hımmm gidip görmeden anlamayacağım sanırım 😅
bak böyle iskeletini ayrı çekemesini rafını ayrı almış oluyosun, yine de gidip bakmak lazım orda simülasyonla yapıyorlar daha net görünür. biraz daha enerjim gelsin ben de gidicem :)
IMG_7660.png

Ben tavana kadar dolap istiyorum canım. Hazır bulmak zor olursa diye ikea dan mı baksam acaba diyorum ama ordan hiç dolap almadım. Nasıl alınıyor bilmiyorum. Sanırım önce dışını alıp sonra içinin raflarını ayrı yaptırıyorsun. O da 50 bin oldu, onlinedan az önce hesaplattim. Belki ben beceremedim. Gidip görmek lazım 😅
Bende büyük dolap istiyorum çünkü çocuk odasından ziyade bir tık genç odası gibi olacak ikeanın büyüyen yataklarından alalım dedik biz hep hem çok şık hem her yaşta kullanabilir gibi gibi geliyor 😍 bende hesaplatmadım hiç baktım ama beğendim birkaç model bursaya gittiğimde bakacağım☺️

Çok az kaldı kuzum. Senin haftalarda ben de öyleydim. 13den sonra rahatlıyorsun, 14de daha da rahatlıyorsun. Şimdi 15 olmak üzereyim sanırım onun etkisi 🧿 sen de iyi olacaksın inşallah canım
İnşallah çiçeğim ❤️ kuzular sağlıklı olsun da gerisi önemli değil napalım, zorlanıyorum ama her belirtisi hoşuma gidiyor 🤭

Ya ben ek gida seylerini almadim bim in sattigi plastik seyler guven vermedi bana🙈 bildigimiz marka varsa ok de degilse i ih guvenemedim 😊
Kız bim satıyor diye bim üretmedi ya 😂 Aynıları ebebekte de satılıyor. Benim bildiğim hiçbir marka yok öyle bakarsak ilk çocuk olacak her şeyi yeni öğreniyoruz ya da önerilenleri alıyoruz işte. İçeriğine bakıyorum ben de bpa içermemesi, gıda silikonundan üretilmiş olması vs. Markalardan çok içeriğin niteliği önemli bana kalırsa. Mesela ben kendime de hamile kaldığımdan beri eskiden kullandığım şampuan, duş jeli, diş macunu hiç kullanmadım. Ya da birçok kozmetik ürünü. Eskiden Pantene kullanıyorsam şu an Dalan’ın zeytinyağlı şampuanını ve duş jelini kullanıyorum. İçinde sls, sles gibi birçok kimyasal içeriği barındırmayan. Ya da signal white now kullanırken şu an Eyüp Sabri Tuncer’in, İTÜ Arı Teknokent’in diş macununu kullanıyorum içeriğinde başta florür olmak üzere diğer birçok kimyasalı içermeyen. Yani markadan ziyade içerik analizi yapmak önemli bana kalırsa, marka ve fiyat aldatır.

Merhaba arkadaşlar bende inşallah burda olurum 9 buçuk yaşında kızım var 1 buçuk senedir 2.yi düşünüyorum. Dr gittim herşey normal dedi bakalım Allah ne zaman ol diyecek hayırlı zamanda sağlıklı bir şekilde nasip etsin
Bnde aynı durumdaydım kizim on yaşına girecek bir senedr istiorduk rahim filmi hormon testleri normal çıktı geçen ay çatlatma iğnesi kullandım ve rabbim o vesile ile nasip etti

Ankara'da bebek odası alacak olan varsa 😅 haber edebilir mi 😅 yeni bir baş belası konu açıyorum. Çocuk odası. Orangegreysky Orangegreysky sanırım sen oda yapmayacaktın. Bu beni üzdü, 😅 bu konuda da baya kafa patlatabilirdik. Ben de yapmayayım diyordum ama bebek için gardırop şart olacak, onu alınca yatağı da alırım sanırım. Bi de ben yüklüklü dolap istiyorum. 240 cm civarı istiyorum yüksekliğini. İnternetten falan beğendiğiniz bir mağaza varsa talibim kızlar.
Çiçeğim ben de senin gibi tavana kadar dolap istiyorum, bebek dolapları cücük kadar hiçbir işe yaramaz. Depolama alanım var ama çok takıntılıyım evim de küçük ortada eşya olmasını istemediğim için özel ölçülere göre yaptırırım tahminen. Ikea gidip görmek fikir almak için şahane ama kaliteleri eskiye göre çok düşmüştü, benim genç kızken aldığım küçük dolabım Ikea mesela çok kaliteli o malzemeden yoktu bile öyle söyleyeyim. Epeydir gitmiyorum malzeme kalitesi iyiyse çok fiyat çıkmazsa uğraşmadan orada yaptırırım diye düşünüyorum. Şifonyer vs almayacağım için dolabı ben tasarlarım ölçülerine göre, Ikea’ya gidip ölçülerini verip tasarlatıyorsun ve fiyat çıkıyor, gidip fikir alabilirsin bence ben öyle yapacağım. Sonra özel ölçüyle yapan bir yerle kıyaslarsın malzeme ve fiyatını, ona göre karar verirsin. Herkes Ikea’nın Pax modelini alıyor bebe için, ben de beğeniyorum açıkçası özel yaptırsam bile o modeli yaptırırım.

Kızlar Oioi’de acayip bir indirim var, ben geçen ay tüm seti tamamlamıştım kalitesini çoo beğendim gerçekteb. Şimdi de emzik kutusunu aldım o indirimde değildi. Hepsiburada’ya bakabilirsiniz ❤️

Kızlar Oioi’de acayip bir indirim var, ben geçen ay tüm seti tamamlamıştım kalitesini çoo beğendim gerçekteb. Şimdi de emzik kutusunu aldım o indirimde değildi. Hepsiburada’ya bakabilirsiniz ❤️
Oioi'den kim almıştı ya indirim 1 kez olur falan demişti satıcı sanki, ben ne zaman baksam indirimde 😅

Oioi'den kim almıştı ya indirim 1 kez olur falan demişti satıcı sanki, ben ne zaman baksam indirimde 😅
Bana da öyle dediler ya başlıcam bu sosyal medyaya ajfksjsk ama ben tüm seti 1000 TL’ye aldım mayıs ayında, gerçekten bayağı uyguna geldi. Şimdi de uygun ama, benim kuzenim hala bebesine kullanıyor 3.5 yaşında iyi bir yatırım bence düşünenler için.

Bana da öyle dediler ya başlıcam bu sosyal medyaya ajfksjsk ama ben tüm seti 1000 TL’ye aldım mayıs ayında, gerçekten bayağı uyguna geldi. Şimdi de uygun ama, benim kuzenim hala bebesine kullanıyor 3.5 yaşında iyi bir yatırım bence düşünenler için.
Ben neye heh desem kayınvalidem kullanmıyolar onu diyor ya. Eltimin bebe kolikti. 2.5 yaşında hala odasına geçemedi mesela o yüzden çok zorluk yaşadılar. Ama her bebek böyle mi olcak 🥲

Ben neye heh desem kayınvalidem kullanmıyolar onu diyor ya. Eltimin bebe kolikti. 2.5 yaşında hala odasına geçemedi mesela o yüzden çok zorluk yaşadılar. Ama her bebek böyle mi olcak 🥲
Djflsjfkdkd ben kayınvalidemle bu kadar diyaloğa girsem baygınlık geçiririm aşko allah muhabbetinizi artırsın yav. Güncel çocul bakmadıysa bilmez ki çok normal, bir de çoğuna göre her şey çok gereksiz masraf ama hayatımı kolaylaştıran her şeye okeyim ben. Bir de kolik max 9 aya kadar falan sürüyor o kolik değildir başka bir şeydir muhtemelen, isteyerek 5-6 yaşına kadar aynı odada yatıran da var zaten. Kötü şeyleri duymamaya çalışıyorum ben, bünyemde de kabul etmek diye bir şey yok zaten çözene kadar ömrümü yerim muhtemelen. Ben 7 yıldır çocuklarla çalışıyorum umarım ekmeğini yerim ahfksks

Djflsjfkdkd ben kayınvalidemle bu kadar diyaloğa girsem baygınlık geçiririm aşko allah muhabbetinizi artırsın yav. Güncel çocul bakmadıysa bilmez ki çok normal, bir de çoğuna göre her şey çok gereksiz masraf ama hayatımı kolaylaştıran her şeye okeyim ben. Bir de kolik max 9 aya kadar falan sürüyor o kolik değildir başka bir şeydir muhtemelen, isteyerek 5-6 yaşına kadar aynı odada yatıran da var zaten. Kötü şeyleri duymamaya çalışıyorum ben, bünyemde de kabul etmek diye bir şey yok zaten çözene kadar ömrümü yerim muhtemelen. Ben 7 yıldır çocuklarla çalışıyorum umarım ekmeğini yerim ahfksks
Biri 2.5 yaşında biri 7 aylık ikisine de o bakıyor ya güncel bakıyor dkglf bilmiyorum valla da 2 yaşına kadar çektiler 36 saat ne bebek ne anası ne babası ne kayınvalidem uyuduydu bi ara, ben en son birkaç ay önce gördüm orda bile sabah 4e kadar uyumadı oturdu uyutamadılar uyku sevmiyo çocuk

Biri 2.5 yaşında biri 7 aylık ikisine de o bakıyor ya güncel bakıyor dkglf bilmiyorum valla da 2 yaşına kadar çektiler 36 saat ne bebek ne anası ne babası ne kayınvalidem uyuduydu bi ara, ben en son birkaç ay önce gördüm orda bile sabah 4e kadar uyumadı oturdu uyutamadılar uyku sevmiyo çocuk
Haa devamlı o bakıyorsa evet güncel bilgiler işine yarar mutlaka. Ya çocukta mutlaka bir şey vardır, duyusal problem vs. Durup dururken olmaz yani, bizimkilerde olmayacak tabi ki tövbeler olsun. Olursa da buluruz çaresini napalım sjfkdkd

X