Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 27 44,3%
  • erkek

OY: 33 54,1%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 1,6%

• Ankete Katılan
    61
Sat 18 Mart benim. Satı bana yakın olanlar bebişleriniz ne kadarlık mesela usg de.
Benim de SAT 18 Mart
14+4’üm bugün.
şimdiye kadar 3 farklı doktorda ultrasona girdim, galiba birinde 4-5 gün önde görünüyordu ama diğer ikisi tam günü ya da 1 gün önden görünmüştü

bence bunda dert edeceğiniz hiçbir şey yok. test için de imkan varsa fetal dna yaptırın, ikiliyle falan da uğraşmamış olursunuz, zaman kısıtı da yok.

14+4 itibariyle benim göbüşüm. yalan yok, göbeklerinize çok özendim🥰 ama belim cidden çok kalınlaştı.Eki Görüntüle 3445084
Maşallah 😍 hiç belli değil 🧿
Ay herkes atmış ben eksik kalmışım kilom hala aynı😂😂 61.5 ile hamile kaldım minik bir göbeğim vardı şuan 60.5 im arkadaşlsr annemde 2 hamileliğinde çok kilo almamış ve tek karnı çıkmış inş bende öyle olurum çok amin😂 16+3♥️
Tam bir topçuk 🧿 annene benzeyeceksin belli ❤.

12'de sadece ek D vitamini başladım, folik asit bırakıp yerine multivitamin aldım
Bana verdiği şeyleri hep içersem bulantıdan ölürüm 😄 vitamin kullanmak bence de gerekli çünkü yeterli beslendiğimi düşünmüyoruö 15.haftadayım prilamı hala bırakamadım ve dolu dolu herşeyden yiyemiyorum. Bakalım özeldeki doktorum ne diycek ona göre bişeyler kullanmaya başlarım ben de

eşim benim de yüzümün şiştiğini söylüyor:)
ama işte göbeğim pek büyümedi diye dertlendim biraz. zaten o kadar sabırsız bi tipim ki😀
Manken gibisin hiç üzülme 😍 önceden herkes benim de böyle olacağımı düşünürdü ama ben acayip şiştim.

Manken gibisin hiç üzülme 😍 önceden herkes benim de böyle olacağımı düşünürdü ama ben acayip şiştim.
o kadar bekledim ki bebeğimi, hemen hamile görünmek istiyorum sanırım 🥰 mide bulantısından bile şikayetim yok

aslında çok kilolu hamile kaldım. tüp bebek tedavisindeydim, 1 senede 8 kilo almışım, farkında bile değilim, sonra kendiliğinden hamile kaldım. doktorun orda tartıldığımda gözlerime inanamadım.

kilo benim için normalde çok büyük korku. epey travmam var o konuda ama şu an kilo vs dahi gözümde yok. hayırlısıyla alayım kucağıma da bebeğimi🥰

sadece ben de değil, inşallah şu topicteki her kardeşim rahatlıkla yapsın doğumunu sağlıklı, mutlu bebeklere, duacıyım🩷💙😍

o kadar bekledim ki bebeğimi, hemen hamile görünmek istiyorum sanırım 🥰 mide bulantısından bile şikayetim yok

aslında çok kilolu hamile kaldım. tüp bebek tedavisindeydim, 1 senede 8 kilo almışım, farkında bile değilim, sonra kendiliğinden hamile kaldım. doktorun orda tartıldığımda gözlerime inanamadım.

kilo benim için normalde çok büyük korku. epey travmam var o konuda ama şu an kilo vs dahi gözümde yok. hayırlısıyla alayım kucağıma da bebeğimi🥰

sadece ben de değil, inşallah şu topicteki her kardeşim rahatlıkla yapsın doğumunu sağlıklı, mutlu bebeklere, duacıyım🩷💙😍
Amin Amınn. Ben de tüp bebek tedavide tam 8 kilo aldım. Üstüne 4 kilo da şimdi aldım. 12 kilo fazlam var 😅 ama olsun. Bebişlerimiz iyi olsun da. Ne güzel kız doğal yolla hamile kalmışsın şahane 😍🧿

Amin Amınn. Ben de tüp bebek tedavide tam 8 kilo aldım. Üstüne 4 kilo da şimdi aldım. 12 kilo fazlam var 😅 ama olsun. Bebişlerimiz iyi olsun da. Ne güzel kız doğal yolla hamile kalmışsın şahane 😍🧿
ben de öncesinde 4 kilo fazlayla başlamıştım tedaviye, tam 12 toplam:) aynıyız😍😍😍

valla 2. transferim negatif oldu, zaten biliyordum; hissediyorum yani.
ertesi ay birden oluverdi. ama arada ilk kez “neden böyle işkence ediyorum kendime” diye düşünmeye başlamıştım. cidden işin yarısı psikolojik…

kaçıncı denemede oldu sizin?🤰

ben de öncesinde 4 kilo fazlayla başlamıştım tedaviye, tam 12 toplam:) aynıyız😍😍😍

valla 2. transferim negatif oldu, zaten biliyordum; hissediyorum yani.
ertesi ay birden oluverdi. ama arada ilk kez “neden böyle işkence ediyorum kendime” diye düşünmeye başlamıştım. cidden işin yarısı psikolojik…

kaçıncı denemede oldu sizin?🤰
Ay aynıyız gerçekten de 😍 benim 2. Denemede oldu canım. Ama benim embriyo sayım çok azdı. Üç kez denedik yumurta geliştirmeyi. Bir iki tane yumurtam çıkıyordu. Transfer edecek embriyo olmuyordu falan. Çok şükür ikinci transferde tuttu.

Kızlar ben smalı bir bebeğin gönüllüsüyüm canlı yayın yapıyordum gözlerim kapanacak gibi oldu birden eşim yayına çaktırmadan tansiyonumu ölçtü 8/5 çıktı tuzlu ayran içtim yatıyorum şuan😳🙄

Oy balımm🥹 inşallah atlatacagız. Doktor zaten oyle dediyse öyledir. İlaç bile değil demesi benide rahatlattı şimdi. cünkü tam bir bilgi bende bulamamıstım. Öğrendiğim cok iyi oldu. Zaten ilaç bile olsa kar zarar yapıp ona göre karar veriyorlarmıs. Doktor öyle karar verdiyse bence bitmiştir yani 😊 ya bi de zaten tam anlamıyla neyin zarar verdiğini açıklayan bi çalışmada yok. Yani cok agır bi ilaç bile kullansan 3 ayda bebege zarar vermeyebiliyor ilginç yani. Sadece ilişkisini bulamadıkları icin garanti olsun diye agır ilaçları içmeyin filan diyorlar önlem gibi. Zaten miden ayrı bulanıyor kokudan bagımsız. Koku ise ayrı bi durumu agırlastırıyor. Yani bulanan midemin üzerine koku agır kötü geldiysr beni tetikleyici olabiliyordu kusturmak icin. Ama hic bir koku olmadanda kustugum cok oldu. Ama koku olunca durulmuyor midem x10 bulanıyor. Umarım kokuda bir süre sonra gelir. Yanda bi tedavi bi çözüm bulunur.
Biz özeldeki doktorumuza 4+5 8+5 12+5 de gittik.
Kendi doktoruma randevu bulamadım 1 hafta hastanede yattım diye taburcu olunca o hastanede baska doktora gitmiştim 10+0 iken.
Onun dısında 4+4 16+4 şehir hastanesi.
Yani bugun doktor muayane etti detaylıyı ne zamana verdiler dedi 8 agustos diyince tamam o zamana kadar randevu alma bebek saglıklı detaylı sonrası randevu olusturabilirsin dedi. Normalde benim 16+5 bu haftasonu randevum vardı ameliyatı varmıs diye randevumu haftaya almıslardı 17+5 ikene. Simdi bu doktor oyle diyince dedim acaba haftaya gitmesem detaylı sonrası 10 agustosa mı alsam randevumu ? Bende karar veremedim. Bu süreçte ilaç değişikliği filan yaptıkları ya da ek bi ilaç verdikleri oluyor mu? Ben suan genel olanlardan multivit dvit demir kullanıyorum ekstra durumum için prilam, tiroid ve aspirin.
Tahmin edebiliyorum koku olayını kuzum eskiden koku duyum çok keskindi. Adet dönemlerim yaklaşınca mesela daha da keskinleşirdi af edersin K9 köpekleri gibi olurdum 😂 Her adet öncesi de bu bulantı olayını yaşardım ama bu kadar şiddetli değil tabi ya da devamında kusma olmuyordu 😅 İlaçlar konusunda dediğin gibi canım kar zarar hesabı önemli. Neredeyse her hastalığa uygun bir ilaç varmış gebelik döneminde de. Mesela prilam doğuma kadar zararsız sayılabilecek kategoride ama emzirme döneminde kesinlikle kullanılmaz yazmışlar. Geçen tiyokas jel kreme baktım biraz belim ağrıyordu sürsem mi diye. Gebelik sürecinde kesinlikle kullanılmaz, kategorisi X’tir yazmışlar. Bazılarının içinde çok tehlikeli şeyler var belli ki fetüse doğrudan ulaşıp zarar verebiliyor. İnşallah vermiyordur içtiğimiz hiçbir şey.
Canım ben 18’de gideceğim demire de o zaman başlayacağım mesela benim doktor da demir erken dönemde olmaz en erken 18-20de başlanır dedi üstelik çok düşük demir değerim. Ama müsaade etmedi. Nedendir bilmiyorum. Tiroid ilacı ben de kullanıyorum. Doktora gitmesen bile arada bir kez aile hekimine gidip hem tsh baktırabilirsin şekerine baktırırsın hem de aile hekimine bir sorarsın aklındaki soruları. Tetanos aşını sorarsın falan ne zaman olalım diye.

Biz de 13+5te gitmiştik 18+0da gideceğiz bir sonrakine. Ondan sonrakine de 21. Haftada detaylı ultrasona gideceğiz başka bir doktora. Kendi doktoruma tekrar 1 ay gitmem mesela bence ondan sonra. Yani 18’de gidersem tekrar 25te giderim. Nasıl olsa o arada perinatolog görecek diye. Hem de muayene haklarım azalmasın 😂

İştahım pek yok soğuk şeyler yemek istiyorumm sürekli😌😍 maşallah bize😘
Ah o soğuk şeyler yeme içme isteği bende de ilk günden beri hiç azalmıyor 🥲 Kola hiç aramam normalde ama buz gibi lıkır lıkır içebilsem içerim her gün 🥲 çok soğuk meyveler falan yiyerek bastırıyorum bu isteği ben de 😂

Ah o soğuk şeyler yeme içme isteği bende de ilk günden beri hiç azalmıyor 🥲 Kola hiç aramam normalde ama buz gibi lıkır lıkır içebilsem içerim her gün 🥲 çok soğuk meyveler falan yiyerek bastırıyorum bu isteği ben de 😂
Bende öyleyim veeeee dondurma😂😂😂

X