Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 27 44,3%
  • erkek

OY: 33 54,1%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 1,6%

• Ankete Katılan
    61
Bende öyleyim veeeee dondurma😂😂😂
Ben içinde şeker olan herhangi bir şeyden bir lokma koysam ağzıma tüm gün yediklerim çıkıyor gibi bir şey oluyor ve maalesef dondurma da bu grupta 🥲 Aranızda benim kadar sıfır şeker beslenen olmamıştır bence 😂😂 Tek bir paketli gıda, herhangi bir tatlı yiyemedim diyebilirim 5. Haftadan beri 😂

Bunlar da bizim bim ganimetleri 😂
Akşam 7de gidince pek bir şey kalmamıştı tabi ki 😂 Ek gıda şeyleri topladık 😂😂
Düzeltme: su bardakları bebek için değil 🤣🤣

Eklentiler

• IMG_2448.jpeg
    IMG_2448.jpeg
    144,6 KB · Görüntüleme: 71
Bunlar da bizim bim ganimetleri 😂
Akşam 7de gidince pek bir şey kalmamıştı tabi ki 😂 Ek gıda şeyleri topladık 😂😂
Düzeltme: su bardakları bebek için değil 🤣🤣
Ay ben iki bim gezdim öğlen sadece nevresim seti ile onun deseninde olan hurç takımını aldım başka hiçbir şey yoktu resmen kırıntı kalmamış ya

Yani inş ama 8 gün değil 18 gün oluyor sattan farkı
Şeker yükleme vaktine de çok kalmadı gerekli durumlarda şeker yükleme testi de erken yapılabiliyor doktoruna bi sor istersen. Belki de sadece bebeğini çok güzel besluyorsundur genetik de olabilir. Ben de bebegimin geride diye çok kafaya taktım. Gününü yakaladı ama ileride olmasını tercih ederdim😊

Ben içinde şeker olan herhangi bir şeyden bir lokma koysam ağzıma tüm gün yediklerim çıkıyor gibi bir şey oluyor ve maalesef dondurma da bu grupta 🥲 Aranızda benim kadar sıfır şeker beslenen olmamıştır bence 😂😂 Tek bir paketli gıda, herhangi bir tatlı yiyemedim diyebilirim 5. Haftadan beri 😂
aynıyız.
tatlı severdim önceden. şu an hem midemi çok bulandırıyor hem de zaten istemiyorum canım, en çok şaşırdığım şey bu oldu hamilelik konusunda.
ama meyveyi pek aramazdım, şimdi epey düşkün oldum. diyetisyenim de aşerebileceğin en iyi şeylerden biri meyve diyor, tabii şeker çıkmadığı sürece

Benim ikili tarama testim hafif riskli çıktı. Doktor alabiliriz dedi. Kabul etmedik. Fetal DNA'da yaptırmak istemedim. Sonuç ne olursa olsun doğuracağım inşallah.İcimde bir ferahlık var. Allah'a sığındım. Haftaya ayrıntılı ultrason var. İnşallah her şey yolunda olur. Ev için kalp ölçüm cihazı aldık. Allah'ım nasıl güçlü atıyor. Huzurun sesi. Bir mucize. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun.

Ay ben iki bim gezdim öğlen sadece nevresim seti ile onun deseninde olan hurç takımını aldım başka hiçbir şey yoktu resmen kırıntı kalmamış ya
Ben bir de nevresimleri gördüm de annem kayınvalidem bana onları sen alma demişti onun dışında da bulabildiklerim bunlardı canım 😕 Biberon da vardı ama sanırım onların hepsini Avent alıcam şimdilik almadım.

aynıyız.
tatlı severdim önceden. şu an hem midemi çok bulandırıyor hem de zaten istemiyorum canım, en çok şaşırdığım şey bu oldu hamilelik konusunda.
ama meyveyi pek aramazdım, şimdi epey düşkün oldum. diyetisyenim de aşerebileceğin en iyi şeylerden biri meyve diyor, tabii şeker çıkmadığı sürece
Aaaa süpermiş ben de hiç meyve yiyebilen biri değildim ömrümde yemediğim meyveyi 3 ayda yedim 😂 Tatlıya da bayılırdım her türlü tatlı, pasta, çikolata bakamadım bile bulantıdan bırak yemeyi 😂 Ama şeker önemli canım bak ben bugün öğle yemeğinden sonra çok az bir dilim karpuz yedim 169 çıktı aslında olması gerekenin üzerinde bir değer. Şimdi o yüzden onu da çok çok sınırlandırdım sen de çok dikkat et vücudumuzdaki insülin yeterli gelmiyormuş artık şekeri düşürmeye. Belki de bundan çok kustum diyorum yani hep şeker vardı ama kusarak mı düşürüyordum acaba. Çünkü değer yüksek çıkıp kustuysam bir süre sonra çabucak düşüyor denk geldim birkaç kere.

Yaaa bak bu üzücü ama🙄 benimde canım çikolata istemiyor mesela ama dondurmaya hayır diyemiyorum hiç şuan😬

Tahmin edebiliyorum koku olayını kuzum eskiden koku duyum çok keskindi. Adet dönemlerim yaklaşınca mesela daha da keskinleşirdi af edersin K9 köpekleri gibi olurdum 😂 Her adet öncesi de bu bulantı olayını yaşardım ama bu kadar şiddetli değil tabi ya da devamında kusma olmuyordu 😅 İlaçlar konusunda dediğin gibi canım kar zarar hesabı önemli. Neredeyse her hastalığa uygun bir ilaç varmış gebelik döneminde de. Mesela prilam doğuma kadar zararsız sayılabilecek kategoride ama emzirme döneminde kesinlikle kullanılmaz yazmışlar. Geçen tiyokas jel kreme baktım biraz belim ağrıyordu sürsem mi diye. Gebelik sürecinde kesinlikle kullanılmaz, kategorisi X’tir yazmışlar. Bazılarının içinde çok tehlikeli şeyler var belli ki fetüse doğrudan ulaşıp zarar verebiliyor. İnşallah vermiyordur içtiğimiz hiçbir şey.
Canım ben 18’de gideceğim demire de o zaman başlayacağım mesela benim doktor da demir erken dönemde olmaz en erken 18-20de başlanır dedi üstelik çok düşük demir değerim. Ama müsaade etmedi. Nedendir bilmiyorum. Tiroid ilacı ben de kullanıyorum. Doktora gitmesen bile arada bir kez aile hekimine gidip hem tsh baktırabilirsin şekerine baktırırsın hem de aile hekimine bir sorarsın aklındaki soruları. Tetanos aşını sorarsın falan ne zaman olalım diye.

Biz de 13+5te gitmiştik 18+0da gideceğiz bir sonrakine. Ondan sonrakine de 21. Haftada detaylı ultrasona gideceğiz başka bir doktora. Kendi doktoruma tekrar 1 ay gitmem mesela bence ondan sonra. Yani 18’de gidersem tekrar 25te giderim. Nasıl olsa o arada perinatolog görecek diye. Hem de muayene haklarım azalmasın 😂
Benimde bir ara sırtım ciğerim ağrıyordu doktor test yaotı ciğer pıhtısı mı var diye herşey temiz cıktı. dedi jel krem var yazmayayım ve kullanma. Cünkü az da olsa emilim olur ve kana gecer ordanda bebege önermiyorum dedi. Bende siz önermiyorsanız tamam dedim. Yani önermeyincede önermiyorlar. Bulantı ilacını emzirenlere vermediklerini de simdi duydum. Emzirirkende mi bulanıyor acabа aman allahım 😵‍💫
Tsh için özele gidip her ay baktırıyorum. Rahat oluyor. Gitmişken şekerede baktırayım arada 😊
Kayınvalidemin şeker cihazı var onunlada ölçüm yapmaya mı başlasam şeker yüklemesi yaklasırken. Aşı için ben seni arayıp haber edecepim demişti saglık ocagımdaki evem umarım haber eder😂 cünkü herşeyi geç öğreniyor her hafta seni arıcam dedi hic aramadı umarım diğer dedikleri gibi olmaz.

Aaaa süpermiş ben de hiç meyve yiyebilen biri değildim ömrümde yemediğim meyveyi 3 ayda yedim 😂 Tatlıya da bayılırdım her türlü tatlı, pasta, çikolata bakamadım bile bulantıdan bırak yemeyi 😂 Ama şeker önemli canım bak ben bugün öğle yemeğinden sonra çok az bir dilim karpuz yedim 169 çıktı aslında olması gerekenin üzerinde bir değer. Şimdi o yüzden onu da çok çok sınırlandırdım sen de çok dikkat et vücudumuzdaki insülin yeterli gelmiyormuş artık şekeri düşürmeye. Belki de bundan çok kustum diyorum yani hep şeker vardı ama kusarak mı düşürüyordum acaba. Çünkü değer yüksek çıkıp kustuysam bir süre sonra çabucak düşüyor denk geldim birkaç kere.
şekerini ölçmeyi gerektirecek bir şey oldu da mı ölçtün canım? yoksa tedbiren mi?

benim şimdilik çok iyi gidiyor şeker ama hamilelikte belli olmuyor, biliyorum. yalnız şöyle bir şey var, ben akşam 8 gibi en son yiyorum, sabah da 12’den önce biraz zor bir şey giriyor mideme. ister istemez 16-8 aralıklı oruç oluyor ki ben o düzende hiç kilo veremeyen biri olarak her zaman şekerimi çok dengelemiştir

Hiç gitmediysen şimdiye kadar 1 kere kadın dogumdan randevu alıp muayane olman gerek. Cıkısında zaten yaklasan haftan ile ilgili ne test varsa bankodaki sekreterliğe yönlendiriyor. Ben 4+3 iken gitmiştim. Doktor vıkısta sekreterlikten istersen ikili randevusu al dedi. Sonra hic randevu almadan detaylı randevusu falan o sekreterlikten alabiliyorsun. Ben mesela bayram öncesi sekreterliğe bi kere ugradım. Temmuz randevularını acmıstık bikaçgünde doldu demişti. Agustos randevusu acılmadı normalde acılması gerekiyordu ama bayramdan sonraya bırakacaklar galiba dedi. Bende bayramdan sonra gittim aldım randevuyu. Hatta hastaneye gittiğimde gebelik okulu hakkındada bilgi almıstım kayıt olmak istiyorum diye numaramı bırakmıstım. Bugun whatsapp kurmuslar eklemişler beni. Temmuzda gebelik okulu eğitimimde baslıyor haftada 2 gün 3 hafta sürecek. Giriş saatini yazmıslar ama derslerin bitiş saatini yazmamıslar gidince göreceğiz. Herhalde en gec personel cıkıs saatidir 4-5 gibi. Bizim özel saglık sigortamız var ama gebeliği kapsamadıgı icin özelde yapılan kan testine bile ekstra ücret cıkartıyorlar 12 hafta iken vitamin değerlerime bakmak istedi doktor ilaç yazabilmek icin 3200 tl dediler kan testine sadece.
çok teşekkür ederim açıklama için 🌹

Yaaa bak bu üzücü ama🙄 benimde canım çikolata istemiyor mesela ama dondurmaya hayır diyemiyorum hiç şuan😬
Yiyebildiğin şeye vücudun ihtiyacı var bence ya yaramayanı da vücut atıyor canım ye canın istedikçe. Belki o an şekerin düşük belki o süt proteinine ihtiyacın var belki mide asidin öyle düzenlenecek, ben kendimi hep böyle teselli etmece 😂 İleride düzelirsek biz de yeriz inşallah dondurma 🙏🥰

Bulantının sanki şeker ile alakası yok. Benim 4 yıl önce doğuran arkadasımın hamilelikte şeker yüklemesinde şekeri oldugunu öğrendi. insülin vurulmaya basladı dogurana kadar. Ama hic mide bulantısı yaşamadı. Erkek oldu. Bayram öncesi doguran arkadasımında 8 ay bıyunca mide bulantısı oldu hicbirşey yiyemşyordu. Sonra meyve yiyebildiğini keşfedince sürekli meyve yedi sanırım vucuduna cok yüklendi. Hamilelik sekeri cıktı ondada. Şeker yüklemeside yaptırmadı o yüzdeb zor zamanlar gecirdi. Diyet verdiler kız zaten birşey yiyemiyordu diyet onu mahvetti uyamadı diyete fenalastı erken dogum yaptı vs. Erkek oldu onunda. Yani kusma ilede şeker ilişkili değil. Bence tamamen vucudun insülinin yetersiz olmasıyla alakalı vucuda yuklediğin şekerle alakalı , meyveleride sağlıklı diye abartmamak gerekiyor.

Sana söylemediler mi ya ne saçma. Parmak sayısı organlar boyutları şekilleri bacak boyun uzunluğu vs vs bunlara bakılıyor sanırım . İncelenirken seni bilgilendirmediler mi
Raporda bu yazdıklarınız var hep. Ben sadece üniversite hastanesi olsun prof olsun yorumları iyi bir doktor olsun dedim bi gittim ultrason ücreti şu muayene ücreti şu dediler bizde yaptık ödemeyi sorduk ne bunlar diye vezneye genel muayene ücreti dedi ultrason için alınıyor dedi biz de normal ultrason diye düşündük haliyle çünkü bu haftada normal ultrason olur diye düşündük hep doktorun yanına gidince detaylıca baktı ki bence detaylı ultrasondu çünkü raporda dediğim gibi saydıklarınızdan daha fazlası var tüm organlara beyin kemik burun ense parmak ayak şekli normal vs vs vs tonca bilgi vardı. Ben normal muayene sandım haliyle kimse bir şey demeyince öyle başladı zaten . Ama çok bi ücret çıkmadı 1200 tl mi neydi. D ultrason ücreti ne kadar bilmiyorum . Detaylı ultrason değilse de adı , detaylıca baktı kadın saolsun öyle düşünüyorum ben . sağlıklı dedi normal gözüküyor her şey bir de isterseniz ikili test için kan verin dedi bu kadar .

O haftalarda detaylı ultrason olmuyor canım değildir en az 18. Hafta olması gerekiyor
O zaman üni hastanesi ve özel muayene olunca detaylıca bakmış ilgilenmiş sanırsam doktor. Yani şuan çoğumuz müzdarip olduğu iki dk baştan savma muayene yapıp göndermemiş kadın hakkını vermiş anlaşılan . Jsjs

X