Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 29 44,6%
  • erkek

OY: 35 53,8%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 1,5%

• Ankete Katılan
    65
Bende pirilama 11 haziranda başladım. Dünyam değişti. Yani 3,5 ay yatak döşektim kendime eziyet mi ettim acaba sorgulamasına girmedim değil. Ama bize üniversitede eğitim derslerinde bebek oluşumunda ilk 3 ay önemli kritik dönem telafisi olmaz dedikleri için kullanmak istemedim. Onunda vicdanu bende ayrı oldu cünkü. Gecen gece prilam içmeyi unutmusum dün tüm gün cok kötüydüm bulantıdan. İlacı içsem bile hala kokular midemi bulandırıyor. Bugun hastanede cantamdan telefonu alacaktım multiviyamin jelatininden cıkmıs cantamda geziniyor. Elimi değmeden çöpe attım. Cantama koku sinmiş elimede gecmiş ay midem bulan bulan öldüm. Simdi çamaşır makinasına attım yıkıyorum. Devlete detaylı randevusu almak ıcın gitmişken doktorla görüştüm belki ilaç değiştirir vs diye bu konuyu yapacak birşey yok bu da senin hamilelik hassasiyetin geçmesini bekleyeceğiz dedi. 1 hafta donra kendi doktoruma randevum var o zaman sorarım 😁 ya da mesela bugun devletteki doktorda kontrol etti herşey iyi 8 agustosa kadar randevu almana gerek yok dedi. Acaba kendi doktoruma haftaya gitmesem bir kaç hafta daha uzatsam mı süreyi 🥹 ya da 8 agustos sonradı mı gitsem bilemedim. bebişe o muayane ücretiyle ek birşeyler alırım. 😇😍 bu haftalarda önemli kaçırmamız gereken birşey yoktu sanırım.
Valla kuzum ilk 3 ay konusuna katılıyorum da ne bileyim diğer türlü de hastaneden çıkamazdık herhalde ya öyle düşünüyorum. Prilama rağmen su içemedim hiçbir şey içemedim yediklerim sınırlıydı falan ki bir de çalışıyorum hadi evden dışarı çıkmadan atlatayım kussam bile deme lüksüm de olmadı. Doktorum da ilacı yazarken şey demişti o da belki cesaret verdi. Sana verdiğimiz şey gerçek anlamda bir ilaç bile sayılmaz sadece midenin asitlik dengesinde bazı değişiklikler yapıyoruz ki rahatla diye hatta içerisinde bebeğine yarayacak vitaminler de var rahatlıkla içebilirsin demişti. Ya o koku durumları çok kötü. Beni düşün ki koku da alamıyorum yaklaşık 2 sene önce maalesef koku duyumu tamamen yitirdim. En keskin kokuları dahi alabilmem imkansız. Ona rağmen çektim bunca bulantıyı kusmayı, bir de koku alsam ne yaşardım hiç bilmiyorum :KK43: Şu an tam olarak kaçıncı haftasın? 8 ağustosa 5 hafta var aslında çok da ileri bir tarih değil gitmesen de olabilir bence sanki.

Ay herkes atmış ben eksik kalmışım kilom hala aynı😂😂 61.5 ile hamile kaldım minik bir göbeğim vardı şuan 60.5 im arkadaşlsr annemde 2 hamileliğinde çok kilo almamış ve tek karnı çıkmış inş bende öyle olurum çok amin😂 16+3♥️
Hepiniz ne kadar zayıfsınız öyle yaaaa ben 63le kaldım 66 oldum haftam aynı senle benim de var bu kadar bi tosbaam :KK70:

Kızlar merhabalar. Ben sata göre 14+ 4 üm bugün 3 gün önce ikili test için Dr a gittim. Ondan önce en son 9 . Haftada gitmiştim bebek sat ile uyumluydu. Ama bu kere gittiğimde bebiş usg de 15+5 göründü ve ikili test zamanım geçmiş çok şaşırdım. Nasıl böyle birden 10 gün öne geçti. Ve 3 lü test yaptılar. Başına böyle bişey gelen var mı. Ve cinsiyeti de sormayı unuttum şoktan Dr da söylemedi. Devlet hastanesi söylemiyor mu ki acaba söylemesi gerekirmi sormadan sizce. Sizlerde nasıl oldu acaba

14 haftalık hamileyim ben çok minik ara ara bulantı olurdu ama hemen geçer di kusma falan hiç yaşamadım sadece mide ağrım vardı o geçti hiç kalamdı ama iki gündür müthiş derecede bulantım var kusma yine yok ama çok midem bulanıyor normal mi bu yani dün bebeği gördüm bir sorun yok gayet sağlıklı ama bulantım başladı ilk gebeliğimde 7 inci haftada başlayıp 14 üncü haftada bıcak gibi kesilmişti bundan neden böyle oldu anlamadım
Enfeksiyon olabilir mi, en son ne zaman bakilmisti crp ye?

Evet bende görünce o yüzden yazdım ☺️aynı
tarihe vermişler. İnşallah hepimizin güzel geçer 🙏🏻 Güzel bi gebelik doğum geçirelim🤍
Kızlar sizde randevularınızı almaya baslayabilirsiniz. Devletten almayı düşünenler varsa ellerini sıkı tutsunlar 1 hafta icinde doluyormus o ayın randevuları sekreter kız söylemişti banada. Suan 7 aylık arkadasımda bulamamıstı detaylı randevusu doldu demişlerdi banada inş sen bulursun diye dileklerde bulunmustu.
canım devletten randevu olayı nasıl oluyor? perinatolojiden randevu aldığımızda direkt bakıyor mu detaylıya yoksa detaylı için ayrıca gün mü veriyor

Ben de almayi dusunuyorum bu modelden ama sanki cok kucuk gorundu gozume
Ben de sizin gibi düşünüyordum ama bu bütçeyi ayıran 10 kişiden 8’i eezy s twist kullanıyor, memnun olmayan da görmedim henüz. Balios S bakıyorduk biz ama mağazaya gidip görme şansınız oldu mu bilmiyorum harika bir araba ama gerçekten inanılmaz büyük ve ağır, bir Jeep’in bagajının tamamını kapatıyor. Bizim arabamız çok büyük ona rağmen ısınamadım ben yerden kalkmıyor inanılmaz ağır. Bizim arkadaşlarımız da eezy twist kullanıyor çok memnunlar. Mios’a baktım ben aralarında çok kaldım ama onun da oturma alanı aynı genişlikte, sadece sırtı daha geniş. 22 kg’a kadar taşıyor zaten, bir sorun olmaz bence dediğim gibi sahile ne zaman insem arabaların birçoğu eezy. Bir de büyük araba alacaksanız sonrasında yine baston veya kabin almaya mecbur kalıyorsunuz. İçinize sinmezse küçük geldiyse ilerleyen süreçlerde küçük bir araba da alabilirsiniz ama maalesef benim 12 kilo bir arabayı indirip kaldırmam imkansız.

Kızlar merhabalar. Ben sata göre 14+ 4 üm bugün 3 gün önce ikili test için Dr a gittim. Ondan önce en son 9 . Haftada gitmiştim bebek sat ile uyumluydu. Ama bu kere gittiğimde bebiş usg de 15+5 göründü ve ikili test zamanım geçmiş çok şaşırdım. Nasıl böyle birden 10 gün öne geçti. Ve 3 lü test yaptılar. Başına böyle bişey gelen var mı. Ve cinsiyeti de sormayı unuttum şoktan Dr da söylemedi. Devlet hastanesi söylemiyor mu ki acaba söylemesi gerekirmi sormadan sizce. Sizlerde nasıl oldu acaba
Merhaba, üçlü testin geçerliliği artık yok diye biliyorum ben. Takip ettiğim doktorlar yaptırmayın diyordu. Fetal DNA yaptırın isterseniz onun bir süresi yok 10.haftadan itibaren yaptırabiliyorsunuz.

Video bu, risk vs çıkabiliyormuş görünce paylaşmak istedim sizinle.

Yani devlet hastanesi usg ile özel arası 5gün fark vardı. Daha önce gittiklerimde. Devlet özelden geriydi. Yani şuan özele gitsem demek 17+2 oluyorum ama sata göre 14+4 üm. Baya fark açılmiş oluyo. Acaba gebelik diyabeti filan mı diye düşünüyorum. Yok mu bu şekilde durum yaşayan. Endişelendim cidden

Yani devlet hastanesi usg ile özel arası 5gün fark vardı. Daha önce gittiklerimde. Devlet özelden geriydi. Yani şuan özele gitsem demek 17+2 oluyorum ama sata göre 14+4 üm. Baya fark açılmiş oluyo. Acaba gebelik diyabeti filan mı diye düşünüyorum. Yok mu bu şekilde durum yaşayan. Endişelendim cidden
Grupta çoğu kişinin bebeği önde senim bebek de aşırı ileride değil doktorum 1 hafta ileri 1 hafta geri sorun teşkil etmez dedi. Benimki de geriden geliyordu. Senin de sadece 8 gün var sorun olacağını sanmıyorum

Grupta çoğu kişinin bebeği önde senim bebek de aşırı ileride değil doktorum 1 hafta ileri 1 hafta geri sorun teşkil etmez dedi. Benimki de geriden geliyordu. Senin de sadece 8 gün var sorun olacağını sanmıyorum
Yani inş ama 8 gün değil 18 gün oluyor sattan farkı

Valla kuzum ilk 3 ay konusuna katılıyorum da ne bileyim diğer türlü de hastaneden çıkamazdık herhalde ya öyle düşünüyorum. Prilama rağmen su içemedim hiçbir şey içemedim yediklerim sınırlıydı falan ki bir de çalışıyorum hadi evden dışarı çıkmadan atlatayım kussam bile deme lüksüm de olmadı. Doktorum da ilacı yazarken şey demişti o da belki cesaret verdi. Sana verdiğimiz şey gerçek anlamda bir ilaç bile sayılmaz sadece midenin asitlik dengesinde bazı değişiklikler yapıyoruz ki rahatla diye hatta içerisinde bebeğine yarayacak vitaminler de var rahatlıkla içebilirsin demişti. Ya o koku durumları çok kötü. Beni düşün ki koku da alamıyorum yaklaşık 2 sene önce maalesef koku duyumu tamamen yitirdim. En keskin kokuları dahi alabilmem imkansız. Ona rağmen çektim bunca bulantıyı kusmayı, bir de koku alsam ne yaşardım hiç bilmiyorum :KK43: Şu an tam olarak kaçıncı haftasın? 8 ağustosa 5 hafta var aslında çok da ileri bir tarih değil gitmesen de olabilir bence sanki.
Oy balımm🥹 inşallah atlatacagız. Doktor zaten oyle dediyse öyledir. İlaç bile değil demesi benide rahatlattı şimdi. cünkü tam bir bilgi bende bulamamıstım. Öğrendiğim cok iyi oldu. Zaten ilaç bile olsa kar zarar yapıp ona göre karar veriyorlarmıs. Doktor öyle karar verdiyse bence bitmiştir yani 😊 ya bi de zaten tam anlamıyla neyin zarar verdiğini açıklayan bi çalışmada yok. Yani cok agır bi ilaç bile kullansan 3 ayda bebege zarar vermeyebiliyor ilginç yani. Sadece ilişkisini bulamadıkları icin garanti olsun diye agır ilaçları içmeyin filan diyorlar önlem gibi. Zaten miden ayrı bulanıyor kokudan bagımsız. Koku ise ayrı bi durumu agırlastırıyor. Yani bulanan midemin üzerine koku agır kötü geldiysr beni tetikleyici olabiliyordu kusturmak icin. Ama hic bir koku olmadanda kustugum cok oldu. Ama koku olunca durulmuyor midem x10 bulanıyor. Umarım kokuda bir süre sonra gelir. Yanda bi tedavi bi çözüm bulunur.
Biz özeldeki doktorumuza 4+5 8+5 12+5 de gittik.
Kendi doktoruma randevu bulamadım 1 hafta hastanede yattım diye taburcu olunca o hastanede baska doktora gitmiştim 10+0 iken.
Onun dısında 4+4 16+4 şehir hastanesi.
Yani bugun doktor muayane etti detaylıyı ne zamana verdiler dedi 8 agustos diyince tamam o zamana kadar randevu alma bebek saglıklı detaylı sonrası randevu olusturabilirsin dedi. Normalde benim 16+5 bu haftasonu randevum vardı ameliyatı varmıs diye randevumu haftaya almıslardı 17+5 ikene. Simdi bu doktor oyle diyince dedim acaba haftaya gitmesem detaylı sonrası 10 agustosa mı alsam randevumu ? Bende karar veremedim. Bu süreçte ilaç değişikliği filan yaptıkları ya da ek bi ilaç verdikleri oluyor mu? Ben suan genel olanlardan multivit dvit demir kullanıyorum ekstra durumum için prilam, tiroid ve aspirin.

Benim 18 Mart 4 yada 5 gün ileride usgde bi anda bu kadar öne geçmesi münkün değil bence sen bence özele tekrar görün cnm

canım devletten randevu olayı nasıl oluyor? perinatolojiden randevu aldığımızda direkt bakıyor mu detaylıya yoksa detaylı için ayrıca gün mü veriyor
Hiç gitmediysen şimdiye kadar 1 kere kadın dogumdan randevu alıp muayane olman gerek. Cıkısında zaten yaklasan haftan ile ilgili ne test varsa bankodaki sekreterliğe yönlendiriyor. Ben 4+3 iken gitmiştim. Doktor vıkısta sekreterlikten istersen ikili randevusu al dedi. Sonra hic randevu almadan detaylı randevusu falan o sekreterlikten alabiliyorsun. Ben mesela bayram öncesi sekreterliğe bi kere ugradım. Temmuz randevularını acmıstık bikaçgünde doldu demişti. Agustos randevusu acılmadı normalde acılması gerekiyordu ama bayramdan sonraya bırakacaklar galiba dedi. Bende bayramdan sonra gittim aldım randevuyu. Hatta hastaneye gittiğimde gebelik okulu hakkındada bilgi almıstım kayıt olmak istiyorum diye numaramı bırakmıstım. Bugun whatsapp kurmuslar eklemişler beni. Temmuzda gebelik okulu eğitimimde baslıyor haftada 2 gün 3 hafta sürecek. Giriş saatini yazmıslar ama derslerin bitiş saatini yazmamıslar gidince göreceğiz. Herhalde en gec personel cıkıs saatidir 4-5 gibi. Bizim özel saglık sigortamız var ama gebeliği kapsamadıgı icin özelde yapılan kan testine bile ekstra ücret cıkartıyorlar 12 hafta iken vitamin değerlerime bakmak istedi doktor ilaç yazabilmek icin 3200 tl dediler kan testine sadece.

Sat 18 Mart benim. Satı bana yakın olanlar bebişleriniz ne kadarlık mesela usg de.
Başka doktorada görün canım istersen içindeki şüpheyle yaşamak zordur doktoruna sormamış mıydın haftası neden ileride diye ben de normal de 16+4 ken gittiğinde 17+2 çıktı usg de seninkinin tarihi sata göre değil gibi sanki öncesinde döllenme olmuş gibi 18 gün tabi duymadık hiç bilgim yok maalesef

X