Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 29 44,6%
  • erkek

OY: 35 53,8%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 1,5%

• Ankete Katılan
    65
Kızlar hem devlette hem özelde doktora gidiyorum. Devletteki doktorum bunları yazmış bugün, diğer doktorum söylemeden kullanmıycam ama siz böyle şeyler içmeye başladınız mı ve kaçıncı haftadaydınız? Ben 15 teyim
12'de sadece ek D vitamini başladım, folik asit bırakıp yerine multivitamin aldım

evet sakaryadayım . Ben normalde özele gidiyorum canım ama bende eğitim araştırma olmasını istedim hem devlet takipli gidiyorum hem özel. bu doktora ilk defa gittim .adı emin levent aksoy. kadın hastalıkları ve doğum doktoru . çok tatlı biriydi sevdim . perinatolojiye yönlerdirmedi. detaylı ultrason için randevu verelim dedi bi kağıt verdi radyolojiden randevu aldım sekreterden . 22 haftalık olacak çekime gittiğimizde . 8 ağustosta randevum var. şuan 15+5 im .
Bende bugun şehir hastanesine gittm bu 2. Gidişim oldu. 16+4üm bugun. İlk geldiğimde ikili test randevusu vermişlerdi, randevum 16:00 daydı bugunde detaylı ultrasyon randevusu aldım. 8 agtustosa. Eğer memnun kalmazsam özelde her ay gittiğim doktorum var kendisi detaylıda bakıyormus onada yaptırırız diye düşündüm ama sanki gerek kalmayacak gibimede geliyor ama bilemeyin.
Kızlar siz naptınız?

Bende bugun şehir hastanesine gittm bu 2. Gidişim oldu. 16+4üm bugun. İlk geldiğimde ikili test randevusu vermişlerdi, randevum 16:00 daydı bugunde detaylı ultrasyon randevusu aldım. 8 agtustosa. Eğer memnun kalmazsam özelde her ay gittiğim doktorum var kendisi detaylıda bakıyormus onada yaptırırız diye düşündüm ama sanki herek kalmayacak gibimede geliyor ama bilemeyin.
Kızlar siz naptınız?
aynı gün detaylımız :) umarım süper geçer :)

kızlar bı annemız koza bebekten kıyafetler almiştı. resim paylaşmıştı hatta kimdi o bişeyler baktım ordanda nasıldı aldıkları .

Merhaba kızlar ocak anneleri grubundan geliyorum umarım hepimizin gebeliği sağlıklı bir şekilde ilerler.İstanbul’da olup nipt testini natera panormaya yaptıranlar varsa firma broşürünü paylaşabilir misiniz? Hastaneden aldığım broşürlerde bu firma yoktu.

D dnz34 şu canım
IMG20240622125152.jpg

Ben şu an biraz prilamdan dolayı vicdan yapıyorum 9 haftadır içiyorum ve hala devam etmek zorundayım diye ama diğer türlüsü büyük çaplı eziyet yani. Yemeden içmeden kesilip direkt çökermişim gibi
Bende pirilama 11 haziranda başladım. Dünyam değişti. Yani 3,5 ay yatak döşektim kendime eziyet mi ettim acaba sorgulamasına girmedim değil. Ama bize üniversitede eğitim derslerinde bebek oluşumunda ilk 3 ay önemli kritik dönem telafisi olmaz dedikleri için kullanmak istemedim. Onunda vicdanu bende ayrı oldu cünkü. Gecen gece prilam içmeyi unutmusum dün tüm gün cok kötüydüm bulantıdan. İlacı içsem bile hala kokular midemi bulandırıyor. Bugun hastanede cantamdan telefonu alacaktım multiviyamin jelatininden cıkmıs cantamda geziniyor. Elimi değmeden çöpe attım. Cantama koku sinmiş elimede gecmiş ay midem bulan bulan öldüm. Simdi çamaşır makinasına attım yıkıyorum. Devlete detaylı randevusu almak ıcın gitmişken doktorla görüştüm belki ilaç değiştirir vs diye bu konuyu yapacak birşey yok bu da senin hamilelik hassasiyetin geçmesini bekleyeceğiz dedi. 1 hafta donra kendi doktoruma randevum var o zaman sorarım 😁 ya da mesela bugun devletteki doktorda kontrol etti herşey iyi 8 agustosa kadar randevu almana gerek yok dedi. Acaba kendi doktoruma haftaya gitmesem bir kaç hafta daha uzatsam mı süreyi 🥹 ya da 8 agustos sonradı mı gitsem bilemedim. bebişe o muayane ücretiyle ek birşeyler alırım. 😇😍 bu haftalarda önemli kaçırmamız gereken birşey yoktu sanırım.

Son düzenleme:
burada olması lazım özel detaylı . eğer özelde yaptıracaksanız arkadaşıma sorarım bi
Antep'teki doktorum perinatolojide bakılması gerekiyor demişti. Özellerde de öyle bir alan göremeyince yok sandım açıkcası. Arkadaşınızın gittiği memnun kaldığı yer varsa öğrenmek isterim. Gitmeden aradan çıkartmak istiyorum onu da. Devlette ne olacağı belirsiz şu an. Aldığım randevuyu durduk yerde iptal ettiler. Kim bilir ultrason işi ne olacak 🤷‍♀️

aynı gün detaylımız :) umarım süper geçer :)
Evet bende görünce o yüzden yazdım ☺️aynı
tarihe vermişler. İnşallah hepimizin güzel geçer 🙏🏻 Güzel bi gebelik doğum geçirelim🤍
Kızlar sizde randevularınızı almaya baslayabilirsiniz. Devletten almayı düşünenler varsa ellerini sıkı tutsunlar 1 hafta icinde doluyormus o ayın randevuları sekreter kız söylemişti banada. Suan 7 aylık arkadasımda bulamamıstı detaylı randevusu doldu demişlerdi banada inş sen bulursun diye dileklerde bulunmustu.

doğal yollardan bir şeyler denedin mi . mesela zencefil çayının iyi geldiğini duymuştum . elma çayı falan ? bayada büyümüş ufaklık neden geçmedi ki hala .
Denemedim canım. Ya sıcak şeyler daha çok bulantı yapıyor diye korkuyorum. Ben 6. haftadan beri ne su ne çay ne kahve ne bitki çayı hiçbir şey içemedim daha. Yeni yeni su içmeye başladım işte o da hala çok az çok yetersiz :KK43:

Doktor Tc mi isteyip baktı ikili sonucuna ya değerleri yüksek görünce ben bı panik yaptım mide bulantım oldu kaşık agrim oldu panikten resmen. Neyse sonuçlarında sıkıntı yok canm diye mesaj atınca bı rahatladim..Bime gidebilirim🤣🤣

Yaaa bu kediler her yerden çıkıyor ahahah bayılıyorummmm çok komikler🤭🤭 gebelikte düşüyor çoğu zaman sıcak ya havalar belki dışarı çıktığın için oldu
Hiçte çıkmadım ya dün çıkmıştım ama çıkmadan önce kötüydüm🙄 evet evet heryerden çıkıyor kucağımda yattı tüm gün kıskançlık yükleniyor 😂😂

Ay herkes atmış ben eksik kalmışım kilom hala aynı😂😂 61.5 ile hamile kaldım minik bir göbeğim vardı şuan 60.5 im arkadaşlsr annemde 2 hamileliğinde çok kilo almamış ve tek karnı çıkmış inş bende öyle olurum çok amin😂 16+3♥️

Eklentiler

• 20240001-5AE1-4E98-B859-2E784C22B877.jpeg
    20240001-5AE1-4E98-B859-2E784C22B877.jpeg
    73,4 KB · Görüntüleme: 53
Bugün 16+0 olduk uygulamaya göre. Ultrason biraz daha ilerideydi hatta. Çarşamba günü prilamı bırakmayı denedim mahvoldum, perşembe günü de 1 tane içeyim dedim yine zor geçirdim günü. Galiba ben doğuma kadar bulantı kusmadan kurtulamayacağım :KK43: Artık umutlarım tükeniyor yani :KK43:
18. Haftadayim , bir cok kez prilami birakma denemem oldu ama sonuc malesef kusmayla veya bulantiyla sonuclandi. Bunlar olmadiginda da reflu ve su icememe durumu yasadim, aslinda reflu icin verilen bir ilac degil ama baglantili olabilir. Sanirim ben de doguma kadar prilamla devam edicem. 😞

X