Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 26 44,8%
  • erkek

OY: 31 53,4%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 1,7%

• Ankete Katılan
    58
bende ole yapaym balı cok saol :) herkes ayrı bsey solyr aslında ıkıncı bebeısım ama 8 sene sonra olunca unutmsm valah :) bıde kıs bebeği olacagı ıcın :)
Zaten çoğu zaman kundakta kalacak kışın dedi bana şu pofidik dış kundaklar var ya, ondan dışına bi şey alma dedi. Ben yine yüksek tog değerli tulum alcam

kabızlık sıkıntısı yaşayan var mı aranızda hamilelik döneminde genelde olan bir şeymiş ama yorumlarda hiç görmüyorum hemoroid e kadar ilerleyenler oluyormuş benim hamilelikte yaşadığım tek sıkıntı bu oldu. İlerleyen aylarda ne halt yiyeceğim bilmiyorum çok kötü sabahları sıcak su ve kayısı yiyorum ama yemediğim zaman unuttuğum zaman hop yine aynı bilmiyorum hemoroid de var mı. :KK43:

kızlar bende bebek arabasında kabin boy alacağım galiba . dün kuzenime uğradım joie nin oto koltuğunu verecek güzel bi şey. bide çok hafif bir puset. o yüzden kabin boy alayım dedim. zaten kışa denk geliyor araba haricinde tek başıma bir yere gitmem gibi duruyor .

model bu . 6 kg tek elle de kapanıp açılıyor baya pratik

evet bende yürüyüşlere başlamak istiyorum çünkü sorun gözükmüyor artık gibi. e yat yat her yerim tutuldu . :KK70:

dün mesela ultrasonra bakarken baya alt karnımdan baktı. sağ sol değildi neredeyse tam ortaydı. bende artık elimi oraya koyuyorum hissederim belki diye. :KK70:
Benimde tam ortadaydıı 😍😍 progestanda bıraktık yeto artık gezme vakti😂
Ya benim böyle titreşim gibi şeylr oluyor alt karnımda normalde bağırsak hreketm çok olur hissedeirm ama bu sefer farklı gibi sanki acaba bebek mi😄
benim bağırsak hareketim pek olmaz ama yinede anlayamıyorum😂😂

biz dün 16. Hafta kontrolüne gidince doktorum 20. Haftada detaylı ultrason için randevu alın dedi ama biz minişi görünce sevindirik mi olduk ne yaptık bilmem muayene çıkışı kan verip hemen arabaya atlayıp eve geldik 😂 yolda aklıma geldi benim de detaylı ultrason için sıra almam gerektiği malesef ne bilgi alabildim ne fiyat sorabildim 🤭 telefonla arayınca da Şuan 16.haftada olduğunuz için işlem yapamıyoruz en erken 18. Haftada randevu oluşturabiliriz dediler :) Medicalpark Batıkent hastanesine gidiyoruz bizde doğum paketimiz var doğum paketi olanlara indirim yapıyor dedi doktorumuz. Fiyat bilgisi doktor ile ilgili bilgiler öğrenince paylaşırım sizle de inşallah ♥️
Teşekkürler canım, bekliyoruz 🩷 Bebiş nasıldı büyümüş müüü :)

kabızlık sıkıntısı yaşayan var mı aranızda hamilelik döneminde genelde olan bir şeymiş ama yorumlarda hiç görmüyorum hemoroid e kadar ilerleyenler oluyormuş benim hamilelikte yaşadığım tek sıkıntı bu oldu. İlerleyen aylarda ne halt yiyeceğim bilmiyorum çok kötü sabahları sıcak su ve kayısı yiyorum ama yemediğim zaman unuttuğum zaman hop yine aynı bilmiyorum hemoroid de var mı. :KK43:
Bende de oluyor maalesef kan ılacları mı yapıyor bıkmıyorum kı şu aralar iyi sabahları aç karna ıkı yemek kaşığı zeytınyagı uzerıne ılık su ıctım üç gün civarı yaptım ıyı gelmıstı ama yapmadığım zaman aynı oluyorum vitamınler kan ılacı yapıyor büyük ıhtımalle bol su tüket

Bende de oluyor maalesef kan ılacları mı yapıyor bıkmıyorum kı şu aralar iyi sabahları aç karna ıkı yemek kaşığı zeytınyagı uzerıne ılık su ıctım üç gün civarı yaptım ıyı gelmıstı ama yapmadığım zaman aynı oluyorum vitamınler kan ılacı yapıyor büyük ıhtımalle bol su tüket
İnşallah geçer canım çok kötü bir şey

Bugün 16+0 olduk uygulamaya göre. Ultrason biraz daha ilerideydi hatta. Çarşamba günü prilamı bırakmayı denedim mahvoldum, perşembe günü de 1 tane içeyim dedim yine zor geçirdim günü. Galiba ben doğuma kadar bulantı kusmadan kurtulamayacağım :KK43: Artık umutlarım tükeniyor yani :KK43:

Bim ganimetleri 😁😁 mama sandalyesi biraz zayıf kalıyor ama yazlıkta kullanım için aldım 😊💜

Eklentiler

• IMG_2939.jpeg
    IMG_2939.jpeg
    184,2 KB · Görüntüleme: 72
biz dün 16. Hafta kontrolüne gidince doktorum 20. Haftada detaylı ultrason için randevu alın dedi ama biz minişi görünce sevindirik mi olduk ne yaptık bilmem muayene çıkışı kan verip hemen arabaya atlayıp eve geldik 😂 yolda aklıma geldi benim de detaylı ultrason için sıra almam gerektiği malesef ne bilgi alabildim ne fiyat sorabildim 🤭 telefonla arayınca da Şuan 16.haftada olduğunuz için işlem yapamıyoruz en erken 18. Haftada randevu oluşturabiliriz dediler :) Medicalpark Batıkent hastanesine gidiyoruz bizde doğum paketimiz var doğum paketi olanlara indirim yapıyor dedi doktorumuz. Fiyat bilgisi doktor ile ilgili bilgiler öğrenince paylaşırım sizle de inşallah ♥️
Detaylı ultrasonda neye bakılıyor canım. Ve diğer hanımlar. Ben 14.Hafta içinde üniversite de profesör e gitmiştim bakmayın devlet olduğuna ücreti medicana dan daha fazla çıkmıştı :) herhalde 4 4 lük bakacak diye verdik parayı olduk muayene. Uzun sürdü ultrason normalde diğer doktorlar bakıyordu kalp atılı var kanama yok normal diyordu 5-10 dk da bitiyordu. Bu uzun sürdü ve rapor yazdı ense kalınlığı burnun varlığından kafa kemik iç organların varlığı böyle uzunca bir rapor yazdı şu var şu yok vs diye. En son da kan verdik ikili test için. Arada renkli o 3 boyutlu olan mı krem renkli olan işte o ultrasona geçiyordu. Her şey yolunda dedi gönderdi. Ben acaba detaylı ultrason mu ki dedim de o haftada olmaz yani de bilemedim işte bu neymiş böyle ilk kez gördüm böyle detaylıca bakan bir doktor ve rapor yazam.

Bim ganimetleri 😁😁 mama sandalyesi biraz zayıf kalıyor ama yazlıkta kullanım için aldım 😊💜
Maşallah maşallah güle güle kullanım inşallah. Ben hala 1 çift patik dışında (onu da aileye göstermek için almıştım) başka hiç bir şey almadım. Bir nedeni yok daha erken gibi geliyor . Bir kaç kez çıkar ihtiyaç dahilinde alırım diyorum. Bir de doğum yaklaşsın da öyle diyorum galiba hani doğmamış çocuğa don biçme hesabı

Detaylı ultrasonda neye bakılıyor canım. Ve diğer hanımlar. Ben 14.Hafta içinde üniversite de profesör e gitmiştim bakmayın devlet olduğuna ücreti medicana dan daha fazla çıkmıştı :) herhalde 4 4 lük bakacak diye verdik parayı olduk muayene. Uzun sürdü ultrason normalde diğer doktorlar bakıyordu kalp atılı var kanama yok normal diyordu 5-10 dk da bitiyordu. Bu uzun sürdü ve rapor yazdı ense kalınlığı burnun varlığından kafa kemik iç organların varlığı böyle uzunca bir rapor yazdı şu var şu yok vs diye. En son da kan verdik ikili test için. Arada renkli o 3 boyutlu olan mı krem renkli olan işte o ultrasona geçiyordu. Her şey yolunda dedi gönderdi. Ben acaba detaylı ultrason mu ki dedim de o haftada olmaz yani de bilemedim işte bu neymiş böyle ilk kez gördüm böyle detaylıca bakan bir doktor ve rapor yazam.
Detaylı ultrasonda neye bakılıyor bilmiyorum bende vallahi 2li test yaptırdık fetal DNA yaptırdık birde detaylı ultrason yaptıracağız ama 20. Haftada yaptırın dedi doktor radyoloji uzmanı veya perinatalog bakıyormuş nasıl oluyor bende bilmiyorum tecrübeli anneler varsa bizi aydınlatsın 😍😍

X