Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 28 44,4%
  • erkek

OY: 34 54,0%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 1,6%

• Ankete Katılan
    63
Çok net gözükmez 20. Haftadaki gibi oda incelemiş herhangi bir anomalisi var mı diye detaylıca bakmış 20. Haftada parmak sayısı böbrek mesane beyin mide bacak şekli onlara daha detaylı bakılıyor canım
Bebekte kalp,beyin gibi organlara detaylı bakılıyor herhangi bir problem var mı dıye

Kızlar bakın ne cıktı karşıma
benim ilk hebeligimde sadece karnim buyudu soyleki sanki yapay karin takmis gibiydim goguslerimde bir beden buyudu onun disinda ayniydim. dogumum kis ayina denk gelmisti hamile kazaklari ve taytlari is gormustu L beden tarzindan cok bel kismi genis olmasi lazim ben de senin gibi S giyiyorum normalde hep s ve m hamile kiyafetlerim vardi bir kac tayt bir iki kazak ve uzun kol penye gibi genelde hm indirim yapiyor ordan bakmistim. mont olayi buyuk sorun cok pahali montlar ben almamistim pndemiye denk gekmisti evdeydik. o son aydaki gobegi ne kapatir bilmem. herkesin vucut yapisi da farkli ama resim bulursam atayim sana
ay fikir olarak cok yardımcı oldu cok teşekkür ederim.

diyetisyene tabi ki gidebilirsin ama karbonhidrat ve tatlıyı kesersen çözülür bence. yine de sen daha iyi bilirsin tabi
hermoniel hermoniel Benim arkadasım bayram öncesi dogurdu.erkek annesi oldu. 13 kilo almıstı o da birşey yiyemiyordu 8 ay kustu. Dogurdu bana diyorki eski halimden daha zayıf oldum. Ödemmiş meger hepsi gitti. Kara kuru birşey cıktı. O da şok oluyor suan haline. Yani demem o ki cok takmamak gerek evet hamileykende insan güzel görünmek kendini begenmek istiyor: bence diyet yerine egzersiz yapabilirsin simge duman var. Hem vajinal yani normal dogumada yaptıgın egzersizler kolaylastırıcı oluyor. Bende baslamadım haftaya baslarım inşallah. Dogumu açılmayı aşırı kolaylaştırıyormuş. Sancıda genelde cok az hissettiğini söylüyorlar. Zaten egzersizin oyle bir etkisi var gercekten. Ben yıllar önce spor salonuna gitmiştim. Normalde adet agrısından bayılırım. Adet olmusum salonda hic hissetmemişim hatta devam eden günlerdede agrım minnacık oldugu icin gitmeye devam etmiştim. Bence egzersizi düşün faydaları cok daha fazla 😊

hermoniel hermoniel Benim arkadasım bayram öncesi dogurdu.erkek annesi oldu. 13 kilo almıstı o da birşey yiyemiyordu 8 ay kustu. Dogurdu bana diyorki eski halimden daha zayıf oldum. Ödemmiş meger hepsi gitti. Kara kuru birşey cıktı. O da şok oluyor suan haline. Yani demem o ki cok takmamak gerek evet hamileykende insan güzel görünmek kendini begenmek istiyor: bence diyet yerine egzersiz yapabilirsin simge duman var. Hem vajinal yani normal dogumada yaptıgın egzersizler kolaylastırıcı oluyor. Bende baslamadım haftaya baslarım inşallah. Dogumu açılmayı aşırı kolaylaştırıyormuş. Sancıda genelde cok az hissettiğini söylüyorlar. Zaten egzersizin oyle bir etkisi var gercekten. Ben yıllar önce spor salonuna gitmiştim. Normalde adet agrısından bayılırım. Adet olmusum salonda hic hissetmemişim hatta devam eden günlerdede agrım minnacık oldugu icin gitmeye devam etmiştim. Bence egzersizi düşün faydaları cok daha fazla 😊
Dün doktoruma sordum da plates için 20.haftayı bekleyelim dedi ben acayip kafama takıyorum galiba evet doğum yaptıktan sonra veririm ama çevre baskısı bakışlar vs beni rahatsız eder sanırım ya 🤭

Siz Sakarya'daydınız değil mi? Ben de tatil vasıyasıyla geldim. Normalde özelde kontroldeyim ama detaylıyı araştırmada yaptırmak istiyorum ben de. 2 temmuzda randevum var devlette kadın doğumda. Önce oradan kayıt açtırmak gerekiyormuş sanırım perinatoloji için. Haftaya sata göre 17. haftam olacak. Siz kaçıncı haftada gitmiştiniz? Bir de hangi doktor ve hemen sıra verdiler mi? Merak ettim 🙄
evet sakaryadayım . Ben normalde özele gidiyorum canım ama bende eğitim araştırma olmasını istedim hem devlet takipli gidiyorum hem özel. bu doktora ilk defa gittim .adı emin levent aksoy. kadın hastalıkları ve doğum doktoru . çok tatlı biriydi sevdim . perinatolojiye yönlerdirmedi. detaylı ultrason için randevu verelim dedi bi kağıt verdi radyolojiden randevu aldım sekreterden . 22 haftalık olacak çekime gittiğimizde . 8 ağustosta randevum var. şuan 15+5 im .

bebek arabası düşünme derdine an itibariyle son verdim :KK70: abim alacaktı bebek arabasını hediye. ona gönderdim. beğendik . şimdi sipariş verdim umarım güzel gelir. kraft markasını hep sevmişimdir zaten . güzel bir indirim yapmışlar. bence travelden baya kullanışlı olacak kabin boy . 6 kg kendisi 25 kg taşıyor. tek kötü yanı çift yönlü değil ama bütün özellikleri aynı yerde bulamadım . gelince daha detaylı yorum yapar sizede gönderirim :)

selamlaarr benim bulantı biraz hafifler gibi oldu ama her şeyden tiksiniyorum ya. burnumda sürekli acı bir koku var asla gitmiyor. her şey ve herkes kokuyor 😩 hissettiklerim yüzüme yansıdığı için okulda arkadaşlarım nur yüzlü diyorlar artık bana 😂
detaylı için ben de araştırma yaptım. doğum yapacağım hastanede 5280₺ imiş. 🥲 sakura’yı araştırdım ama orada da eşi içeri almıyorlarmış. renkli göstermiyormuş ve pek açıklama yapmıyormuş. 50 dk kadar inceliyorlarmış ama. enabızdan takipli doktorun görebiliyormuş sonra. kararsız kaldım.

selamlaarr benim bulantı biraz hafifler gibi oldu ama her şeyden tiksiniyorum ya. burnumda sürekli acı bir koku var asla gitmiyor. her şey ve herkes kokuyor 😩 hissettiklerim yüzüme yansıdığı için okulda arkadaşlarım nur yüzlü diyorlar artık bana 😂
detaylı için ben de araştırma yaptım. doğum yapacağım hastanede 5280₺ imiş. 🥲 sakura’yı araştırdım ama orada da eşi içeri almıyorlarmış. renkli göstermiyormuş ve pek açıklama yapmıyormuş. 50 dk kadar inceliyorlarmış ama. enabızdan takipli doktorun görebiliyormuş sonra. kararsız kaldım.
bence gerçekten kaliteli bakıyorlarsa bana göstermesinler babayıda içeriye almasınlar hiç önemli değil diye düşünüyorum . :) renkli fotisi de olmayı versin canım :)

bence gerçekten kaliteli bakıyorlarsa bana göstermesinler babayıda içeriye almasınlar hiç önemli değil diye düşünüyorum . :) renkli fotisi de olmayı versin canım :)
ikna oldum şu an 😂 ben tatile gittiğim yerde devlet hastanesine gideceğim de orada perinatoloji için takip açabilir mi bana acaba istanbul dan randevu alabilmem için

ikna oldum şu an 😂 ben tatile gittiğim yerde devlet hastanesine gideceğim de orada perinatoloji için takip açabilir mi bana acaba istanbul dan randevu alabilmem için
canım inanki bilmiyorum hatta devlet hastaneleri randevu açabilir mi onu bile bilmiyorum . bana hep eğitim araştırmaya gitmemi söylediler. ama biizim ilçe devlet çok küçük ve kötü ondan olabililir. ama başka şehirden istanbula bence sorun olabilir.

Kızlar hepinize cici günler böyle ara ara girip birşeyler soruyorum size tecrübelerinizden faydalanınca çok mutlu oluyorum tekrar birşey soracağım ❤️

ben de 19 haftadan sonra diye biliyordum detaylıyı ama bugün kendi doktorumun asistanı 16+5 randevum için detaylı olacak, uzun sürecek, tok gelin ki bebek hareketli olsun dedi.

periantolog’daki detaylıya 21+0 için aldım randevu.

sanırım 11-14 arası, 16 hafta civarı ve 21 hafta civarı detaylı görüntüleme yapılıyor, muhtemelen hepsinin amacı ayrı
4 lü tarama içinde demiş olabilşr canım ondada detaylı bakıyorlar

14 haftalık hamileyim ben çok minik ara ara bulantı olurdu ama hemen geçer di kusma falan hiç yaşamadım sadece mide ağrım vardı o geçti hiç kalamdı ama iki gündür müthiş derecede bulantım var kusma yine yok ama çok midem bulanıyor normal mi bu yani dün bebeği gördüm bir sorun yok gayet sağlıklı ama bulantım başladı ilk gebeliğimde 7 inci haftada başlayıp 14 üncü haftada bıcak gibi kesilmişti bundan neden böyle oldu anlamadım

14 haftalık hamileyim ben çok minik ara ara bulantı olurdu ama hemen geçer di kusma falan hiç yaşamadım sadece mide ağrım vardı o geçti hiç kalamdı ama iki gündür müthiş derecede bulantım var kusma yine yok ama çok midem bulanıyor normal mi bu yani dün bebeği gördüm bir sorun yok gayet sağlıklı ama bulantım başladı ilk gebeliğimde 7 inci haftada başlayıp 14 üncü haftada bıcak gibi kesilmişti bundan neden böyle oldu anlamadım
gayet normal bende öyleydim buraya belki 3-4 defa mide bulantılarım bitti yazıp ertesi gün tüm gün bulantı çektim . benimde özellikle 14. haftada pik yaptı bulantılar. 15 daha rahat geçti. ben midem bulanınca aha kızım büyüyor diyorum daha kolay geçiyor :KK70:

Kızlar hem devlette hem özelde doktora gidiyorum. Devletteki doktorum bunları yazmış bugün, diğer doktorum söylemeden kullanmıycam ama siz böyle şeyler içmeye başladınız mı ve kaçıncı haftadaydınız? Ben 15 teyim

Eklentiler

• IMG_1849.jpeg
    IMG_1849.jpeg
    84,9 KB · Görüntüleme: 33
gayet normal bende öyleydim buraya belki 3-4 defa mide bulantılarım bitti yazıp ertesi gün tüm gün bulantı çektim . benimde özellikle 14. haftada pik yaptı bulantılar. 15 daha rahat geçti. ben midem bulanınca aha kızım büyüyor diyorum daha kolay geçiyor :KK70:
Çok huzursuzum ya alışık olmadığım için bu gebeliğimde bulantıya garip geliyor minicik olur geçer di hemen ama iki gündür yataktan çıkamıyorum inşaAllah böyle devam etmez

Çok huzursuzum ya alışık olmadığım için bu gebeliğimde bulantıya garip geliyor minicik olur geçer di hemen ama iki gündür yataktan çıkamıyorum inşaAllah böyle devam etmez
bol su için çok iyi geliyor . kirazda iyi geliyor bana . ama git gide toparlayacagız . ben bu hafta öncekilere göre epey iyiyim .

Kizlar slm.herkese sağlıklı doğumlar diliyorum simdiden.ben 12 haftaya giriyorum inşallah yarın. normalde Ocak 9 10 gibi doğum ama ilk bebek sezaryen oldgundan Aralık'ta olabilir doğum.sizi de takip edeyim dedim .

Kızlar hem devlette hem özelde doktora gidiyorum. Devletteki doktorum bunları yazmış bugün, diğer doktorum söylemeden kullanmıycam ama siz böyle şeyler içmeye başladınız mı ve kaçıncı haftadaydınız? Ben 15 teyim
VALAH BENM OZELDKI DOKTORUM HIC BIRSEY VERMEDI . ILAC KARSITI RESMEN HERSEYI YICEKSIN BESININI SENDEN ALICAK DEDI . HATTA BEN BALIK FALAN YEMYRM DEDIM . BALIK YEMEYENLER ÖLMÜYOR DEDİ . ARTIK BILEMDM . BEBEGINDE GAYT İİ HATTA ONDE BILE GDYR DEDI . COK SUKUR . AMA ILERLEYEN ZAMANLARDA VERIRI MI BILEMDM 12 HAFTADAYIZ . BIIZM HESAPLAMAMIZA GORE AMA GECEN HAFTA CINSYTNI FALAN OGRENDIK . BARIZ BUYUK . :) HATTA OLMASI GEREKEN HAFTADA N . ANNELRMİZİN TABIRYILE USTUNE GORUNME GIBI BISEY OLMUS SANIRIM . :)

X