Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 66 41,0%
  • erkek

OY: 86 53,4%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    161
ya sakarya güzeldir. hele okuması :) bilecik yakın yolunuz düşerse kahveye beklerim :)

çok mantıklı aslında direk puseti kullanmak ay ufkum açıldı resmen işte tecrübeli anne başka oluyor çok sağol canım benim
Ne demek canım ilk bebiş olunca bazen heves edip çoğu çok az veya neredeyse hiç kullanılmayacak şeylere boş boş paralar verebiliyoruzÇünkü bu anakucagi sonrasında bebek öne eğilme falan olunca havaya kalkıyordu puset ona göre daha ağırdı ve koltuk önüne ayakları koltuğa değecek şekilde koydugumda öne doğru egilse otursa bile daha ağır olduğu için kalkma düşme olayı da olmuyordu ana kucağı hep yatarken ama puset otururken bile ise yariyo

Benim 1 hafta ileriye atıldı, zaten adet tarihime 10 gün kala hamile kalmıştım 1 hafta da ileri gidince benimki epey garip bi döllenme olmuş herhal

Bana son ultrasonda bugünkü hesaba göre bakalım doğum tarihini de buna göre geri çekicez dedi. Ondan bi emin olamadım
Onu ben sormadim bak ama benimki 4-5 gun onden gidiyo 2 uygulamam var birini sat a gore birini ultrasona gore ayarladim ama dogumu bence ultrasona gore verir ya. Sat olayi 3 asagi 5 yukari bi hesaplama zaten.

Onu ben sormadim bak ama benimki 4-5 gun onden gidiyo 2 uygulamam var birini sat a gore birini ultrasona gore ayarladim ama dogumu bence ultrasona gore verir ya. Sat olayi 3 asagi 5 yukari bi hesaplama zaten.
Bende de 4 uygulama var 2sini sata göre 2sini ultrasona göre ayarladım bi tanesi bebişten mesajlar gönderiyor haftalık o çok heyecanlandırıyor beni ondan onu ileri çektim

Ultrasonu bı şekilde yakaliyor gibi zamanla da benim geç döllenme olduğu için sat degistirdi şuan Sat değişimine göre gününe uyumlu çıkıyor mesela seninle bizim sat aynıydı ama benim minik 12+3 seninki daha büyüktür

Kızlarımm nasıl gidiyor hamişlikk?
Mide bulantılarım artık yok denecek kadar az ve biraz iştahım arttı artık benim baya rahatladım en azından dışarı çıkabiliyorum :) sizlerin de mide bulantılarının hemencecik geçmesi için çokkk dua edeceğim, yemek yemeyi özlemişim

şu 1-2 gündür sanki alt karnımda seğirme hissediyorum, o benim yavrum mu yoksa gaz mı anlayamadım 15+5 suan hareket hissedebilir miyim aranızda bu haftalarda hisseden var mı acaba

Perşembe günü 16. Hafta kontrolümüz var çok heyecanlıyım

Evet canım son ultrasona göre hesaplarsak 14 şu an, normalde 13+1'di sat'a göre. 13 haftalık bebiş boyuyla 14 aynı değil ya kendi kendime hep bugün şeftali olmuş falan diye hesaplıyorum yoksa çok da önemli değil şimdilik zaten

ben sürekli kız görüyorum rüyamda:) bakalım ne olacak

Merhabalar bugün ikili test sonucumuz çıktı sonuçlar onun yorumladığına göre gayet iyi doktorum riskin düşük olduğunu söyledi ultrasonda da hersey normal ancak ben buna razı değilim kesinlik istiyorum diyorsan nifty yaptıralım dedi nifty testi yaptırmalı mıyım sizce

Ama sonradan o esitlenebiliyor ya doktor ona göre ayarlar ultrasona göre gidersini sonra siz senin mecbur sezeryan mi olacaktı o yüzden bı hesap yapar ona göre 10 15 gün öncesine çeker bebislerin ne zmaan geleceğini Allah bilir de benimde mesela haftasını tam doldurursa 7 9 Ocak gibi bişey oluyor ama sezeryanla olacağı için 30 31 i gibi dedi dayabirsan 1 ocakta yaparız dedi kısmet artık

Korkun mu var sıkıntılı olacağına dair ya da bunun hakkında kötü geçmişin mi var eğer yoksa gerek yok bence temiz gelmiş sıkıntısız olmuş bırak hamileliğin tadını çıkar

Daha önce riskli durumların oldu mu düşük gibi veya gebelik sonlandırılması gibi şeyler. Bana da doktor ikili test artık neredeyse çok ülkede kaldırıldı daha geniş kapsamlı testler geçildi falan gibi bilgiler verdi de ben şimdilik istemedim. Bütün doktorlar bilgi vermek amaçlı söylüyor böyle şeyleri sanırım artık. Dolar Euro üzerinden ödeme oluyor maddi açıdan degerlendir esinle canım yoksa kimse yaptırma demez heralde burada ama ben yaptrmayı düşünmüyorum ikili sonucu temiz gelirse

Korkun mu var sıkıntılı olacağına dair ya da bunun hakkında kötü geçmişin mi var eğer yoksa gerek yok bence temiz gelmiş sıkıntısız olmuş bırak hamileliğin tadını çıkar
Hayır aslında korkum ya da kötü bir geçmişim yok ilk gebeliğim zaten fikir almak istedim

canım ne kadar süre sonra ayrı odaya geçirmeyi planlıyorsunuz?
ben eşimle pazarlık halindeyim, ona kalsa 2 aya hemen odasına geçmeli:) bana kalsa 1 yıl benle kalmalı inşallah sütüm de gelirse.
ama doğrusu ne, bilmiyorum cidden henüz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…