Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 66 41,0%
  • erkek

OY: 86 53,4%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    161
Öğretmenim görev yerim Antep tatil gereği şu an Sakarya'dayım. İstanbul'a bebek arabası için gitmeye enerjim olsa keşke ama yok 😁😁 Biraz şansa bırakacağım artık. Prego kabin boy da alabilirim ama onu da burada bulamam denemek için muhtemelen. Artık şansa ne çıkarsa 🙇‍♀️
Prego ben denedim mağazada, sevdim. En çok smart fold olanı sevmiştim çok rahat katlanıyordu

Ya bebekler zaten yeni doğduklarında büyük cougunlugu uyuyarak geçirecekler emzir uyut bu şekilde gidicek yani. Evimiz de küçük bu sefer anakucagi bile almam belki pusetin içine ayrı minder yaptırmıştım ben onunla baya rahat duruyolar yani puseti dışarda değil evde kullanacam galiba🤭 boynunu tutabilsin diye egzersizler içine oyun halısı çok işe yarıyor ayna falan oluyor değişik oyuncaklar bazen yüz üstü bazen sırtüstü baya oyalayan bişey olacak onu tavsiye ederim bak
çok mantıklı aslında direk puseti kullanmak ay ufkum açıldı resmen işte tecrübeli anne başka oluyor çok sağol canım benim

Onu görmemiştim şimdi baktım o renk de güzelmiş. Acaba hangisi daha kalitelidir? Elele'nin kabin boy bebek arabasını da beğendim aslında ama bazı yerlerde tekerlekle ilgili sorun olduğunu okudum. Park yatağından genel olarak memnun kalmış çoğu kişi.
Çiçeğim ben uygun fiyatlı bebek arabası bakarken çok baktım o markaya, genel olarak memnuniyeti de çok yüksek. Bir de Mido 2 diye bir modeli vardı yanılmıyorsam 8 kiloydu, çok beğenmiştim. Bence iyi bir markadır. İstanbul’daysan Bahçelievlerde mağazası var, gidip bakarak alabilirsin. Toplu indirim vs de olur bence.

Yaa bağırsak hareketi mi acaba Soyle ki elimi karnımda tutmasam hissetmem zaten mümkün bile değil. Eşime bende baktırdım. O da sertliği hissettiğini söyledi ama hareket zannettiğim şeyi de 1. Bayram günü ilk kez ve bugün 2. Kez hissettim gibi oldu. Ayyy bence de erken ama ben ne hissediyorumm🤪😂
Benim kaç haftalık 16. Haftadan önce hissetmek biraz zor gibi ama belli olmaz ben öncekinde 17.de hıssetmıstım bunda daha erken olacak gibi hıssedıyorum

Kızlar bişey sorcam ben iki parça hastane çıkışı aldım bugün. Bizim bebişler kış bebişi olucak ya bunların içine bi daha bişey giydirilir mi sadece şu çıtçıtlı kısa kollu zıbınlar yeter mi 🙈😂 valla nası giydircem bu bebeği dert oldu bana bu saatte😂
Ben de hiç bilmiyorum ve çok merak ediyorum nasıl giydireceğiz diye 😅
Hic konuşuldu mi bilmiyorum denk gelmedim ben. Bebim göğüslerim hamileliğimi öğrenmeden aşırı acıyordu. Hatta sağ göğsümde kitle var galiba diye bi gece eşimi uykudan uyandırmıstım. Yani ilerleyen süreçte hamile oldugumu öğrenmesem doktora gidecektim ı kadar endişeleNdirmişti beni. Sonraki sürecte dönem dönem ara agrılar geciriyordum. Sürekli farklı sekılde agrıyor ilginç yani o da. Daha ilk trimester bittiğinde benim göğsüm eskisinin 3 katı kadar olmuştu. Sizinde o kadar cok büyüdü mü? Bi de bilginiz var mı ilerleyen süreçte büyümeye devam edecek mi ?
Benim de aşırı aşırı büyüdüler.

hafte tıpkı SMA testleri gibi ücretsiz olmalı, bu külfet insanlara yüklenmemeli. Tercihe, şansa, maddi duruma bırakılmamalı. Ama tıp zaten kromozomal anomalili bebeklerin çok büyük oranla ilk trimesterde kendiliğinden sonlandığını düşündüğünden devlete de bu maliyeti yüklemiyor bence.

Edoşum sizin cinsiyet belli olmadı mı daha? Ne zaman en yakın kontrol 🥰
Yok çiçeğim haftaya pazartesi belli olacak inşallah. 15 haftalık olacak. Fetal DNA yı da haftaya vereceğiz. Bayram girince gecikti benim herşey ya.

Kızlar şurda ikili test sonucum çıktı şimdi gördüm down sendromu yazıyor ya sonuç bu mu bü yüzden mi yani

Eklentiler

• 4CBE6F22-A2AC-46EC-A072-036A3E4D4FA9.jpeg
    4CBE6F22-A2AC-46EC-A072-036A3E4D4FA9.jpeg
    41,3 KB · Görüntüleme: 63
Bilmiyorum valla akşam kayınvalidemle konuştuk hissedersin tabii 4 aylık olacak nerdeyse dedi. Ama hep 20.haftalar konuşuluyor 🥲 ben de hissettiğime inanmak istiyorum kime ne 😛
Benim annem de aynısını söylüyor bebeği eli kolu oluştuğunda seyirmeye başlar diyor. Hele de erkek bebekler daha çok hareket eder hissettiğin bebek diyor bilemedim. Doktorum da geçen hafta kelebek gibi hissetmeye başlarsın artik demisti

Ben 13te gittiğimde sordum. Doktor 18-20 den önce imkansız gibi konuştu. Bebek kemiklenmeye sanırım 15ten sonra başlıyormuş o yüzden hissedemezsin, ya bağırsak hareketi ya da kan pompalanmasını hissediyorsundur dedi. Oraya yoğun bir kan akışı oluyor zayıf olunca da onu hissedebiliyormuşuz. Çok da zayıf değilim aslında 62 kiloyum ama bilemedim 🤣🤣 O sertlik bence kese ya benim de sol ve ortada oluyor genelde. Bebek de oradalarda oluyor ultrason için gittiğimizde.
Ama yer değiştiriyor sertlik bende tabiki sertliğin yer değiştirdiğini hissetmiyorum elimle dokununca sertliği bulup öyle biliyorum yer degistirdigini 🤪🤪 15. Haftada gittiğimde doktorum 1-2 haftaya kelebek gibi hissedersin dedi ama kelebek gibi hissetmedim pit put bisey hissettim yanılıyor olabilirim belki öyle olmasını istediğim icin 🤭🤭 Benimde sağ tarafımda oluyor sertlik bazen ortaya geçiyor kese yer değiştiremez bence 🥴

Canımlar bebeğin gelişimine sat'a göre mi son ultrason tarihinize göre mi bakıyorsunuz? Son trimesterde artık çok fark etmez tabii ama bizim olduğumuz haftalarda bebek 1 hafta arayla 2 katına çıkıyor hızla büyüdüğü için, merak ediyorum 🥲

Benim kaç haftalık 16. Haftadan önce hissetmek biraz zor gibi ama belli olmaz ben öncekinde 17.de hıssetmıstım bunda daha erken olacak gibi hıssedıyorum
Benim de 16+2 oldu . Benim 2. Hamileligim ama ilkinde hareket hissedemeden sonlanmisti. Benim de o yüzden ilk sayılir. Sen bence diğerini 17 de hissettiysen şimdi daha erkek hissedersin. İkincilik erken hissedilir diyorlar

Canımlar bebeğin gelişimine sat'a göre mi son ultrason tarihinize göre mi bakıyorsunuz? Son trimesterde artık çok fark etmez tabii ama bizim olduğumuz haftalarda bebek 1 hafta arayla 2 katına çıkıyor hızla büyüdüğü için, merak ediyorum 🥲
Ben sata göre takip ettim. Benim 1 hafta gerideydi bebek son 2 gittiğimde vaktini yakalamış sata göre konuşuyor doktorum. Gerideyken de sata göre konuşuyordu

Eşim oğlumda hamile kalmadan önce rüya görmüştü oğlumuz olacak falan demisti ve hisleri onunda güçlü bu konuda sanki o hep bı erkek dedi bende kız olabilir diyodum ama içimde dediğin gibi oğlum olacak hissi vardı. Bunda da hamile kalmadan önce kızın olacak falan dedi ama detay vermedi çok sürmedi hamile olduğumu öğrendim. Şimdi geçen soruyorum en yoğun ne hissediyorsun diye kız diyor o da. Kendime değil de eşimin hislerine güveniyorum sanki😂😂
erkeklerin hisleri daha kuvvetli bence :KK70: bakalım doğru çıkacak mı :)

Orangegreysky Orangegreysky canım ben uygulamadan son adet tarihine göre hesaplamıştım. Ama doktorlar ultrasondaki büyümeye göre hafta hesaplıyor. Erken döllenme, geç döllenme olabiliyormuş onun için bir haftalık kaymalar olabilirmiş. Doktorun söylediğini referans alacakmısız.

X