Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
Annen de ayni kafadaysa yapacak bisey kalmiyo gazan mubarek olsun kardes.

Demir ilacının tadı güzelmiş yav ağza dökülen toz deyince bi garipsemiştim.

Sabah aç karnına tiroid.
Kahvaltıdan sonra demir.
Öğlen yemekten sonra D vitamini.
Akşam magnezyum.
Gece uyumadan önce OMEGA.

Şeklinde sıraya koydum bakalım

Evet kendimiz olamamak en kötüsü ve onlar gayet kendileri oluyorlar. Öyle olduğum yerde ben de kalırım haftalarca. Bizimkiler damatla hiç anlaşamıyorlar mesela. Damat hep diken üstünde tutuyor. Tamamen bebek olacağı zaman aylarca kalması yüzünden oluştu bu gerginlik de aralarında. O geleceği zaman ya da onlara gidileceği zaman çok tedirgin. Eşim bile buradan oraya tedirgin oluyor annemi üzecek bir şey yapar mı diye. Adam en baştan koydu çünkü tavrı. Hiç sevmeseler de içten içe mecbur katlanıyorlar. Ama bizim eve geldiklerinde ya da biz gidince oooh canları ne isterse onu yapmakta özgürler. Her konuda fikir belirtebilirler. Kızıyorum kendime ben verdim bu rahatlığı. Eşim de bizimkilere gidip gelince onları tedirgin etmesin rahat etsinler diye muhtemelen hep.
Bir de gerçekten siniri stresi uzun süre geçmiyor. Yıllar sonra hala sinir olup niye orada cevap verip susturmadım dediğim cümleler var mesela. Lohusalık kendimi kasmadan bazı konulara açıklık getirmem için doğru bir zaman sanırım

Kızlar şimdi biz bi kaç hafta sonra düzenli nst ye bağlanacağız ya, bunlar muayene hakkından mı düşecek ? Benim doğum paketi değil doğum kapsamlı tss, 6 hakkım var şuan. Doğum paketlerinde de bildiğim kadarıyla muayene hakkı oluyor. Sık sık muayene olursa nst için nasıl yetecek? Bilginiz var mı

Çok güzel izah etmişsin canım. Gerçekten o çizgileri net çözebilmek gerekiyor. Kendi hayatımla ilgili eksik bıraktığım şeyler oldu burada ama bebekte bunların olmaması için ekstra çaba göstereceğim. Az önce orange da yazmış onda gördüm. Bizimkinin de sünnet düğünü var. Eşim de bunları asla sevmez ve doğru bulmaz benim gibi ama annesi özenince akan sular duruyor. Yine de sen istemezsen yapılmaz diyor bana. Şimdiden ses etme dedi. İnşallah günü geldiğinde beni kötü etmeden çözer. Neymiş oğluna yapamamış imkanlar yokmuş o zaman. Olabilir benim oğlumla mı tatmin edicez bu hevesi? Bazı şeyler de heveste kalır bu hayatta. Bizim de kalan çok şey oldu. Bu veya başka konularda söz konusu çocuğumsa hayır demeyi öğrenicem. Bir sünnet düğünü masrafı ile bir sene iyi bir kreşe gidebilir çocuk mesela. İlla bir şeylere özenecekse bunlara özensin biz de memnun olalım. Ama ben ona para harcamam onu annesi babası olarak siz verin derse kendi nasıl hayır demeyi biliyorsa benden de çok net o cevabı alır.

Sanmıyorum canım. Bende sınırsız NST yazıyor mesela doğun paketi kapsamında. Haklarından düşmüyor. 36dan sonra diye biliyorum senin daha erken talebin olmazsa. Bence TSS’de de aynıdır. Sen bir hastaneye sorsana.

Kontrol muayenesi süresinden sonra olursa hakkın gider bence ama on günde bir olursa mesela 34,35,36 gibi haftalık çağırırsa onda biri gider biri gitmez. Bende de tss var ama eylülde yeniledim 9 hakkım var şu an yeter diye düşünüyorum. İnşallah muayeneyi ayrı nst yi ayrı saymıyorlardır. Bunu tam nereden öğrenebiliriz acaba ya.

Canım bende de var bu durum bir ayağımı atıp diğerine geçene kadar ağrıyor gibi oluyor. Çok garip. İlk ayağa kalktığımda baskı yapıyor basamıyorum hemen. Ama rahim kısalığı için hiç bişey demedi. 21 hafta da detaylı da 27 çıkmıştı. Sonra bisaha kontrol etti de bana mı söylemedi bilmiyorum. Şuan 26 haftadayım

Canım bende 50lik doz ilaç da var. Başta onu vermişti doktor. Kısa sürede düşünmeyince buna geçti. Gebelik öncesinde yoktu bende. Hashimoto vardı ondan şüphelenip TSH bakıldı 12. haftada yükselmeye başladığını görünce bu daha yükselir dedi doktor. Verdi. 50lik dozum da var evde. Hatta 75lik bitince bir müddet onu kullanayım diyorum. 2 hafta sonra 30 haftada aşıya gideceğim aile hekimine. O zaman baktırayım bakalım gitmişken. İnşallah çok düşmemiştir.

Ben de bebeğin odasını erkenden yapamıyorum gelecekler de yatacaklar o odada diye. Ama kardeşlerim de yatıyor. Bizimkiler de gelince 6 kişi oluyoruz lazım oluyor her şey. Herkes gelsin gitsin ondan sonra dedik işte. Ya ben doğum sonrası gelecek olmasına okeyim onun kaçarı göçeri yok. Hem yemek yapar devamlı masa kurar beslenme konusunda çok destek olur arada bebeği idare eder duşumu alırım belki az da olsa yatar dinlenirim falan onlar tamam da. Öncesinde bir de doğuma gelmek istiyorum doğuma özeniyorum demesi gıcık bir durum. Doğumun nesine özeniyorsun iki tane sen doğurdun bir tane kızın doğurdu bir de beni görünce ne olacak yani

Benimki paket, doktorun gerekli gördüğü ölçüde nst diye eklemişler pakete. Bence nst'yi ayrıca muayeneden saymıyolardır ama hastane ya da sigorta şirketi daha iyi bilit

Bunu ben kınamda yaşadım ya. Kına istemiyordum annem çok istedi diye yaptım. Son haftalarda buldum hatta yeri, şirketi falan resmen rol yaptım kınada da acayip saçma geliyor o konseptler dansçılar bilmem ne ama annem çok mutlu oldu. Annem değil de kv istese yapmazdım ama Kv bohça istedi mesela ben istemiyorum dedim. Hep boşa masraf. Sürekli söyledi en son annem iyi yapalım dedi (bana sormadan bir de ) bu sefer de ama zaman az kaldı hazırlanamam dedi Hayır yani annemler de kına istiyor o kadar durumları da yok. Kv ona gelen zarf falan bize verdi düğün parasına katmadı, masrafı siz yaptınız diye. Anneme gelenlerle falan ödedik orayı da yani. Sırf annemi kırmamak için yine yapardım açıkcası.
Ama sünnet yok ya onu daha çocuğun erkek olduğunu öğrenmeden söyledim. Sünnet düğünü yapmayacağım diye. Eşim zaten istemez, istemediğim bir şeyde de tamamen arkamda durur.
Hayır demek mutluluktur kesinlikle. Annem hayır diyemeyen bi insan evlenirken bile diyememiş. Beni de çocukken öyle büyütmeye çalıştı idare et diye ama yaşlılığında anladı yanlış yaptığını. Özellikle ben evlendikten sonra istemediğin ne varsa söyle diye kavga eder benimle, ben derim olsun idare edeyim diye

ben de geleneksel hicbirsey yapmadim ne kina ne bohca ne nisan ne imam nikahi ne taki ve toreni kimse birsey demedi sag olsunlar. biz nikah ve ardindan aile ve arkadaslarimi cagirdigimiz yemek verdik,
sunnet de yaptirmadim ogluma sonucta bizim hayatimiz herkes kendi veriyor kararini, oyle mudahale edici tipler degiller ne esimin ne benim ailem, olsalardi ne olurdu bilemedim.
Tr de genel aile yapisi genelde herseye mudahale eden oluyor bu yuzden kendi ailemi de esimin ailesini d opup basimin ustune koyuyorum sag olsunlar, geleneksel aile tipiyle zor.
hepsi birer ani olarak kaliyor ama gunun sonunda yapanlar icin de guzel

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…