Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
D derya32 @birdilekdiledim kızlar siz kullanmışsınız Sidefer'i, aç tok fark ediyor mu? Doktoruma sormadım yarın da pazar, eşim de eczacıya sormamış emin olamadım
Yok o farketmiyor canım aklına gelince içebilirsin. Cünkü sideferdeki demirin formu epey farklı klasik demir preparatlarına göre. Emilim sekli de farklı o yüzden hem etkinliği yüksek hem de mide bagırsak sistemine yan etkisi yok.

İnan bir şeylere küsse, biraz kendini geri çekse insan biraz saygı duyup çekinir bence. Ama sürekli bikbik tepende olup hiç fırsat vermeyince ne saygı duyuyorsun ne de merak ediyorsun. Kimse sana gelme gitme demiyor ben öyle biri değilim ama bu hale getirdi artık, tek isteğim artık biraz anlaması gerçekten çünkü hamile halimle artık bugün beddua ettim gerçekten. Cumhuriyet başsavcılığı o oadar mantıklı ki bugün 2 kere kulağını çınlattım sjfkskdksksls

Biz de aynı canım. Benim iki de kız kardeşim var annem falan tam kız kıza ortam kurmalık oluyor toplanmalarımız. Babam da rahat edelim diye dışarıda vakit geçirir günün bir bölümünde. Eşim yokken doğruya doğru çok daha rahatım. Evdekiler benden de rahat. Zaten annem bana şey demişti sen özellikle istemiyorsan bizim için buraya gelip gelmemesinin hiçbir önemi yok. Biz seni özlüyoruz seni görsek yeter. Kocan ne istiyorsa onu yapsın. Kaynanam tabi oğlunu yanında karısıyla gezdirip sağa sola gösterme ihtiyacı da duyduğu için rahatsız olmuştu bana da söyledi ama umrumda bile olmadı sonraki bayramda yine aynısını yaptım. Varsın ileride çocuğum da bana aynısını yapsın kendi gelsin karısını getirmesin Hep diyorlar ya ne yaparsan ileride sana da yaparlar diye benim gibi olabilir hiç sorun yok
Biz bugünler için varız cağnım ne demek

Uzaklaştırma almak için mi kız Ay verirler mi ki cidden shshhs K kzkzkzkz sen avukat mıydın bebişim şimdi bu kumral’ın kayınvalidesine savcılık kararıyla uzaklaştırma alabilir miyiz vakitli vakitsiz gelip gittiği için ve yüzsüz davrandığı için shhshs

Ay boşver demek geliyor içimden ama insanlara had bildirmeden boşveremeyen bir insan olarak diyemiyorum da açıkçası. ay valla benim de son raddem oydu yani polis aramadan durmayacaklardı ben evli bir çiftin evine habersiz gelmeyi anlayamıyorum ya, ama bu bi politika bence. Vurdumduymazlık ve bezdirme politikası resmen.

Evet evet, ben de avukatım, alabilirsiniz yani cidden ben sözlü tacizden almıştım yarım saatte polis 500 metre yakınına gelemezsiniz dedi 2 sene oldu Ankaraya gelemediler korkudan

Evet evet, ben de avukatım, alabilirsiniz yani cidden ben sözlü tacizden almıştım yarım saatte polis 500 metre yakınına gelemezsiniz dedi 2 sene oldu Ankaraya gelemediler korkudan
Aaaa bak ben hem bu detayı hem de senin avukat olduğunu kaçırmışım Kim için aldın sen bunu kız kayınvalide kayınbaba için mi? Eşin ne yaptı bu durum karşısında

Baştan had bildiremedim benim de boşluğuma, çocukluğuma geldi işte çok pişmanım. Diyorum ya evime habersiz gelip saçıma bakıp NİYE BOYATTIN dedi ajfksksks sana ne be kral nedir saçlarımla bu derdin. Anlamış mıdır sence

Ben de bir annenin gelini / damadı boşver kendi çocuğunu zor durumda bırakmasının / arada bırakmasının / eşiyle yüz göz olmasının ya da arasının açılmasının ne gibi bir keyif verdiğini anlamıyorum. Hani sonuçta herkesin zamanında kendi kv/kb deneyimleri oldu di mi? Yaşadıklarını biliyorsun ve yaşatmak istemiyorsun. Bile bile neden mesela? Mesela bu kız bu sebepten eşiyle arasını bozsa evi terk etse ne bileyim tartışsa küsse falan bunun kime ne gibi bir faydası var yani? Görüşmese görüştürmese bir taraf tamam hak veririm, kimse kimseyi anne babasından ailesinden ayıramaz bunu teklif dahi edemez ama onu da yapmıyor ki hiç kimse. Sadece mesafe / saygı yani beklenen.

Aaaa bak ben hem bu detayı hem de senin avukat olduğunu kaçırmışım Kim için aldın sen bunu kız kayınvalide kayınbaba için mi? Eşin ne yaptı bu durum karşısında
Kayınvalide kayınbaba kayın görümce hepsi için aldırdım, eşim de aldırdı o da bezmişti kumralın eşi gibi ben böyle bi seçenek söyleyince kendini Türk adaletine emanet etti

Sorun şu bence hatta geçen twitterda da döndü bu muhabbet, anne babaların çocuklarıyla olan sorunlu ilişkileri. Yani temel mantıkla sorduğun sorular çok yerinde ama maalesef geleneksel ebeveyn kültürü çok sıkıntı bizde. Oğluyla gelinin yanında yatmak isteyen kv, öz kızını rakip gören anne gibi neler var. Yani biraz irdeleyince gerçekten çok sağlıksız bir aile yapısı bizdeki. İnsanlar yetiştirmek için değil duygusal tatmin için evlat istiyor, annelik babalık egosu tatmin olsun ona bağımlı birisi olsun diye. Bu da ileride bizim sorunları çıkarıyor ortaya

paşa gönlüm istedi ya sanane üffff, insanlar çok acayip valla. Sana benim saçımdan sananeee diye bağırsaydın delirip, bazen tek çözüm deli taklidi yapmak

paşa gönlüm istedi ya sanane üffff, insanlar çok acayip valla. Sana benim saçımdan sananeee diye bağırsaydın delirip, bazen tek çözüm deli taklidi yapmak
Artık bir daha olursa ya kapıyı açmayacağım ya da çıkıyorum diyip eve almayacağım. Ararsa zaten açmıyorum sjfksjdks yani herhangi bir engeli yoksa anlar herhalde artık.

Kızlar benim kv’de de tarih yaklaştıkça eşime hatırlatma yapar gibi doğuma gelmek istediğini söylüyor ya. Gelirmiş görürmüş hemen de gidermiş hiç kalmazmış. Bir de böyle bir yumuşatma haliyle. Kış günü 8 saat yoldan gelip hastanede geceyi sabah edip sonra nasıl dönüp gidecek duy da inanma. Öte yandan normal doğum istiyorum ve belli bir tarihi yok. Yani ne düşünüyor mesela? Doktor 9unda dedi ben ayın 1inde gidip orada bekleyeyim mi diyor? Eşime de bunu dedim. Doğuma gelmek gitmek ne oluyor? Biz gölbaşında onlar Keçiören’de mi oturuyor ki gelsin gitsin. Aramızda 600 km yol var ve mevsim kış olacak. Gece hastanede olacağız misal annemle eşim refakat edecek. Onu nereye yatıracağız ya da oturtacağız. Zaten nazlıdır hemen sağı solu ağrır. E eşim dese ki gel ben seni eve bırakayım gitmesi gelmesi en az 2 saat. Neden gece gece ya da gün içinde olsun fark etmez onunla uğraşalım? Ya dedim ablan da doğum yaptı geldi mi kayınvalidesi? Ya da gelsin ister miydiniz? Senin annen 4 ay kaldı toplamda ablanla o kadın 1 hafta kaldı. Doğumdan da bir hafta sonra geldi. Aynı saygıyı bana neden göstermiyorsunuz? Almamış mı hastane doğum hevesini dedim. Ablam ayrı ben ayrıyım bu benim çocuğum dedi. Ama sen doğurmuyorsun ben doğuruyorum sonuçta ve başrolde olmak da bi zahmet benim hakkım olsun di mi dedim. Ha deseniz ki doğuma gelecek bitecekse bırak gelsin. Olur mu? Annem gidince tekrardan gelecek hatta ablası babası hepsi birden gelecekler o zamana bebek görmek için.
Yanlış mı düşünüyorum yani istemiyorum demekle eşime haksızlık mı ediyorum o da annesini yanında istiyor olabilir mi çocuğu olurken? Baba olduğunu hemen görsün istiyor olabilir mi? Hani böyle duygusal bakınca sadece ama sadece eşime karşı bir vicdan yapıyorum da öte yandan da rahatımı, o günkü ruh halimi düşününce ne gerek var böyle bir şova diyorum yani.

Canım eşini hiç düşünme çünkü o genel olarak öncelikle kendini düşünen biri, anlattıklarından gördüğüm bu. Doğuracak olan sensin ve senin istediğin olur, bence olabildiğin kadar net ol. Kv ile anne asla aynı olmuyor, gerçekten onlar da biraz empati yapsın 4 ay kızıyla kalmış kv 1 hafta kalmış. Kendi kızına saygı var ama gelinine yok, sana saygı duymak zorundalar. Hiç duygusal falan bakma, bir de onlar gelince kafayı yersin. Bir de ilgi manyağı seninki lohusalığı atlat öyle gelsinler, her şeyde her an yanında olmayıversinler ya

İnan aynılarını düşünüyorum ya. Hani diyorum yandan yandan çorba falan yapıp eşime yedirmeye içirmeye çalıştığını, ağzına tahin pekmez sokmaya çalıştığını falan görsem tepemin tasını attırmaya bunlar bile yeter. Ben ne dertteyim bunun aklı fikri yine yedirmekte diye. Eşim de saçma sapan çok konuda annesine ısrarcı olabilir. İlgi manyağı olduğunu hepiniz anlamışsınızdır zaten.
Öte yandan görüş ayrılıkları meselesi de kafama takılıyor. Şimdi kayınvalidem ben geçen sene de torun baktım, yenidoğanlara yeni nesil nasıl davranıyor bilirim havalarına girecek. Abladan gördükleriyle bize bilmiş bilmiş akıllar verecek. Annem tabi görmedi yakın zamanda küçük bebek daha geleneksel yöntemler kalmıştır aklında onları söyleyecek. Misal süt az geldi yetmedi diyelim annem sarılığı artmasın mama verin der, kaynanam da ilk 6 ay sadece anne sütü diye kamu spotu geçer o sırada. İnadımdan vermeyeceksem bile mama veresim gelir. Çocuğu daha çok giydirin dese inadına soyasım gelir. Yıkanmaz sık sık dese her gün yıkayasım gelir. Hani bak bu benim çocuğum ve ben ne istersem onu yaparım’ı gözüne sokmak için. Ama bu arada olan çocuğuma olur sinirle hazır ona istemediğim şeyler yapıp sonra vicdan azabı çekebilirim. Hastanede sancı çekerken mesela eşimi bir yere gönderse kendini tuvalete götürtse o bile dert olur ya geldi rol çalıyor diye Ki ben gergin anlarımda bunların hepsini yapabilirim yani özellikle o psikolojiyle.
Hiç açık kapı bırakma diyorsun di mi özetle. Şimdiden net bir şekilde söyle ve kapat konuyu?

Asla açık kapı bırakma, açılır gibi olursa da kapat diyorum bacım bunlara yüz vermeye gelmez. Senin eşin bi de anasından taraf sonra asabın iyice bozulur.

Yıllardır tiroit hastası olarak tavsiyem herşeyi atla ama tiroidi atlama. 1 sıfırdan büyüktür diyip hemen yiyeceksen bile iç ilacını. 3 gün öyle içmesen değerler hemen değişiyor. Ben vücut değişimlerinden anlıyorum artık hele bir hafta içmediğim zaman olmuştu ölüyorum sandım. Gözünü korkutmak gibi olmasın ya da olsun bana göre en önemlisi tiroit geliyor ilaçlar arasında kendim çok çektiğim için

Asla açık kapı bırakma, açılır gibi olursa da kapat diyorum bacım bunlara yüz vermeye gelmez. Senin eşin bi de anasından taraf sonra asabın iyice bozulur.
Doğru diyorsun. Eşimin bir sonraki kontrol de 23 Kasım haftasındaymış. Ay resmen doğuma bir kala yani. İnşallah can sıkacak bir şey söylemez de doktorlar. Öyle bir durum olur ve bunu duyarlarsa kimse tutamaz yine doluşurlar zaten. Ben de doğum paketimi falan yakar eşyaları yüklenir memlekete annemlere giderim bu sefer. Devlet hastanesinde de doğururum doğuma falan da gelemez giremez eşim. Burnumuzdan getirdikleri ile kalırlar. Şimdiden aklıma kötü kötü şeyler geliyor bak ama günde en az 3-4 kez bunu düşünüyorum ya obsesif oldum resmen.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…