Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
Ay annende olmasına rağmen sende olmaması ne güzel ya. Bizde ablamda çıktıktan sonra ananemde de olunca doktor anneme demişti sende de var diye. Ve iç guatır oluşmuş nodül yumurta kadar olmuş acil ameliyatlık sonucu ile öğrenmişti. Ben de koşarak doktora gittim bende de yüksekti. Lisede öğrendiğimde aşırı üzülmüştüm ömür boyu bi ilaca mahkumum diye. Doktorun hatalı ilaç dozu vermesi yüzünden kalp sıkıntısı çektim. Kalp çarpıntısı ile yıllarca uğraştım. Regl gibi ara kanamalarım oldu. Hepsine tiroit dediler deliriyordum artık. En son bi doktor ilacın bende alerji yaptığını bu yüzde kalp çarpıntıları yaşadığımı söyledi. 15 yıl sonunda diğer ilaca geçtim ve çat diye hiç bir problemim kalmadı. Bir türlü düşmeyen tiroit düştü vücudumun dengesi yerine geldi. Ben çok çektim çocuklarımız çekmesin inşallah hiç birinde eksiklik olmaz

Valla anada babada olanların hepsi bende olsa ben yaşamazmışım boşver maşallah mdfk tiroid sıkıntı gerçekten kilodan adet düzensizliğine her şeye yol açıyor, iyi bari düzene girdiyse seninki

Benim sağlık sigortası ya gebelikle ilgili pek bişey yazmıyor benim arayıp sormam lazım. Bir de 32 mi 36 mı acaba, 36 ysa yeter her halükarda sanki

gecende doktora sordum onun caresi yok ilaclari var ama gebelikte yazamam dedi kan degerlerine baktirdin mi diye sordu kansizlikta yapiyormus sanirim. magnezyum iyi geldi bana sabun da iyi bir deneyin en azindan
Sabunu ben demiştim ama işe yarıyor dimi bir makale okuyup hemen ikna olmuştum. Huzursuz bacak insanı çok çaresiz bırakan birşey ya dün koltukta bile oturamadım. Benim yağmur zamanı coşar bi de bu zamanlar tam bir kriz resmen

Kızlar bende ne sağlık sigortası ne de doğum paketi var. Ben nstyi cepten mi ödeyeceğim şimdi kontrol harici olanlarda hep para gidecek anladığım kadarıyla.

Ay ben de öyle düşündüm, kontrollerle birlikte yırtabilir miyim acaba diye, bazı hastaneler nst den ayrıca para almış şikayet varda okudum da

Benimki paket, doktorun gerekli gördüğü ölçüde nst diye eklemişler pakete. Bence nst'yi ayrıca muayeneden saymıyolardır ama hastane ya da sigorta şirketi daha iyi bilit
Yok ayrı muayene değil ama her nst için bir hakkım giderse yetmez gibi geldi de, ben de bi sorayım sigorta şirketine

Kızlar bende ne sağlık sigortası ne de doğum paketi var. Ben nstyi cepten mi ödeyeceğim şimdi kontrol harici olanlarda hep para gidecek anladığım kadarıyla.
Muayene ücreti ödedikten sonra ödenmemesi gerekiyor aslında ama medical parklarda alınmış ayrıca nst ücreti 500-600 tl civarında. Bence muayeneye dahil olması gerekiyor ya en azından.

Muayene ücreti ödedikten sonra ödenmemesi gerekiyor aslında ama medical parklarda alınmış ayrıca nst ücreti 500-600 tl civarında. Bence muayeneye dahil olması gerekiyor ya en azından.
Medical parkta muayeneye benim tahlilleri eklemişlerdi mesela. Ama ben medipol vipe gidiyorum. Muayene ayrı tahlil ayrı nst hayli hayli ayrı o zaman. Son ay bi de onlar çıkacak. Özel sigortası olanlar çok şanslı be benim önceki şirkette doğumu kapsayan paketti bu şirkette yapmamışlar öyle paçozlar.

hamilelik harici olmuyor benim ama hamilelikte cosuyor ilkinde de oyleydi. aksamlaei gece yatarken genelde.. sabun ise yaradi bende rahat uyuyorum

İnşallah çok çıkmaz sen kendin ekletebiliyor muydun doğumu, bi arakadaşım ekstra ücretle kendi ekletti sanki ama her yerde oluyor mu emin değilim. Ufff yapacağınız bi sağlık sigortası ya onu da tam yapın bari

Canım ben de senin gibiyim yani annemlerin de isteyip kendi istemediğim şeyleri de yaptım. Ama istemiyorum diyebilmek lazım gerçekten. Bizim memleketler çok uzak birbirine çift düğün muhabbeti oldu. Eşimin memleketi X, yaşadıkları şehir Y olsun. Babası tutturdu burada Y’de yapılacak diye. Dedim ki bak kimse gelmez o parayı biz vericez çok istiyorsan en azından memleketinizde yapalım. Yok adam tutturdu burada yapılacak. Annem de bana karışma karışma. Ama bu arada kimse elini cebine atmıyor. İki düğünü de biz kendimiz yapıcaz. Zaten pandeminin de ilk dönemleriydi. Velhasıl dedikleri oldu yaşadıkları şehirde düğün yapıldı. 400 kişilik salona 50 kişi ancak geldi. 5 tanesi ben ve ailem 4 kişi de bizim oraya gelen misafirimizdi zaten. Onların memleketinden yaşadıkları şehre misafir getirmesi için de minibüs tutuldu falan hepsi bizden çıktı. Direkt memleketlerinde yapılsa olmuyordu zaten. KB üşendi diye işte. Daha sayısız böyle gereksiz talepler oldu bize zarar ziyan olan. Hepsi geride kaldı bir şekilde. İnşallah çocuktan sonra kırarız bu döngüyü.

Benim sağlık sigortası ya gebelikle ilgili pek bişey yazmıyor benim arayıp sormam lazım. Bir de 32 mi 36 mı acaba, 36 ysa yeter her halükarda sanki
32 erken sanki canım sancısı olmayana. Ama buna tecrübeli anneler cevap verse daha iyi ben arkadaşlarımda genelde son 2 haftada falan gördüm. 36 bile değil 38den sonra.

Ohaaa dkfkg bi arkadaşımın koleksiyonu var baya dolap yaptırdı ışıklı mışıklı, seninki daha girmedi mi o işlere fkkf
Çocuk doğduğu gibi arabayla oynıcak falan zannediyor benimki yakında onu da yaptırır ama en kısa zamanda bu arabaların burdan kalkması lazım hepsini yere indiresim geliyo

Kız ben de dün önceki gün çok fenaydım bu huzursuz bacaklardan. Sonsuz bir enerji güç var da sanki içinde durduramıyorum. Ve 2 gün de yağmurluydu Ankara. Ay bi tuhaf oldum şu an. Kemal Sunal’ın romatizma yağmur şeysine döndü

Kız benim kocam onları da halletti bi de dizdi onları oyuncakçı dükkanı gibi kaldırtmıyo da başıma bela oldular
Bizde de ayakkabılara bak. 3 yaşa kadar tüm ayakkabıları alındı. Yurtdışına gitmişti ucuz diye 26 numaraya kadar aldı. Kıyafetleri söyleyemiyorum bile 2 yaşa kadar herşeyi aldı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…