Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
O kadin utanmaz olmus kac yasinda. Bence tabiri caizse salaga yatiyor yoksa bunca seye ragmen hic mi empati yapmaz acaba demez. Yani bilmeden yapicalacak seyler degil bunlar. Benim ailede de var boyle biri degismiyolar maalesef.
Bugün kayınpeder aradı eşimi anneni niye arayıp sormuyosunuz çok hastaydı falan dedi, yine aramayacağız mesela nasıl anlayacak bu kadın ya kafaları yedim

Ay böyle iki yüzünde iki ayrı özellik olanı ilk defa duydum. Tamam hepsine bakayım canım ben gittiğimizde
Biz evlenirken kendi yatağımızı Yatsan’dan almıştık çok da memnun kaldık aşırı rahat bir yatak acaba bebek için de var mıdır diye düşünüyorduk. Ona da bakmak var aklımda. Senin dediklerine de bir bakayım

Annem beni arar görüntülü, aramadan önce mesaj atar müsait misin diye. Alt tarafı arayacak bak. Ne demek evine hele de dediğin gibi bi ilişkide olduğun birinin evine şak diye gelmek, söylenince de tabii ki gelicem ne var bunda demek A aaa şok dkfk gel taşın Ankara güzel

O kadin utanmaz olmus kac yasinda. Bence tabiri caizse salaga yatiyor yoksa bunca seye ragmen hic mi empati yapmaz acaba demez. Yani bilmeden yapicalacak seyler degil bunlar. Benim ailede de var boyle biri degismiyolar maalesef.
Ay yok ne empati yapamaması, anlamaması. Anlıyor da işine gelmiyor, insan başkasının yüzünden bile anlar istenmediğini bu kızçeler sözel olarak söylemiş bi de ayıp yani

Bugün kayınpeder aradı eşimi anneni niye arayıp sormuyosunuz çok hastaydı falan dedi, yine aramayacağız mesela nasıl anlayacak bu kadın ya kafaları yedim
Anlamayacak yavrucum aslinda brnce anliyo ama anlamamazliga geliyo sizde mecbur bu durumu en az hasarla nasil atlatiriz ona bakacaksiniz. Afedersin kufur de etsen max 3-4 gun surer yine bi yolunu bulur gelir . Anlattiklarini birlestirimce bunlar geliyo aklima. Zor bir insam ama sen hamilesin bunlari dusunerek hayati kendine zehir etme. Birak kocan halletsin o muhattap olsun.

Benim annem de aynı, bu arada ben de asla telefon etmeden gitmem kimseye kendi annem dahil. Bir de hiç öyle yüz verdiğim sıcak bi ilişkimiz de yok ha, gayet soğuğum ona karşı dışarıya nazaran. Demek ki itilip kakılmaktan anlıyor kadın, deli etti beni ya. Neyse ilk net adımı attık, muhtemelen benim ağzımı yoklar ben de aynı fikirde olduğumu söylerim. Veya kesinlikle aramayacağım o beni aramadıkça, eşek değilse anlar herhalde öyle bir durumda. Yav hastasın seni arayıp sormuyoz gurur yapsana biraz mesela, yok anacım kapıdan kov bacadan geliyo

Kendi oğlunu da sana çekiştiriyo ki aynı saftayız dedirtsin mdkf çakal bi birey

Yavrum bana bunlarla gelirse ben de baya sert konuşucam, ben gidip gelmesin demiyorum ama bir zahmet elinde poşetle her canı istediğinde gelmesin benim evime ya. Sanki ben sana çok geliyorum ne zaman gelelim desek dışarda buluşalım diyo. Bir şekilde anlayacak yoksa cidden çıkartıcam hayatımdan zehir etti günlerimi ya manyak karı

Ya oğlu da o kadar net tavır koyuyor ki hani anlamaması için aptal olması lazım. Bir insana daha ne kadar nasıl gelme denilebilir. Bence burada eşin en büyük şansın. Kadının aklı gel gitli galiba bugün dediğini bir süre sonra unutuyor. Doğuma kadar bu şekilde çat kapı gelebileceğini sanmıyorum tekrardan ama doğumdan sonrasını kestiremiyorum. Nasılsa evdelerdir bebek var sonuçta deyip geldim der mi falan. Siz neden gitmiyorsunuz hiç? Asıl onun yemek falan yapıp sizi alması gerekir yani karşılık beklemeden. Normalde 5 kere çocuklar gitse 1 kere büyükler ya gelir ya gelmez. Bizim aileler hep uzakta tabi ama çevremizden gördüğümüz bu şekilde yani.

Kendi oğlunu da sana çekiştiriyo ki aynı saftayız dedirtsin mdkf çakal bi birey
Evet ajfkskd bana devamlı diyo ki sakın annene sorunlarını anlatma gel bana anlat. Sonra beni annen olarak görmüyosun diye ağlıyo, evet görmüyorum çünkü neden göreyim mesela ajfkdkd yani o kadar soğuk davranıyorum ki anlatamam. Aramıyorum sormuyorum hastaysa ilgilenmiyorum kapıma geliyo habersiz gelme diyoruz artık bundan da anlamıyosa sonuçlarına katlanacak

Annene sorunlarını anlatmayıp kayınvalidene mi anlatacakmışsın, peki şey, niye?

Evet eşim konusunda çok şanslıyım gerçekten, öyle olmasa çeker giderdim muhtemelen yine diyor sakın arayıp sorma ben de aramayacağım diye. Evet çok hiperaktif, işine geldiği gibi davranıyor empati de sıfır canı nasıl isterse onu yapıyor. Aynen katılıyorum sana, doğumdan sonra da böyle olmaması için şimdiden tavır koymaya karar verdik biz de, annem 2 hafta izin alıp bende kalacak haftada 3 gün çalışıyor hala ve uzakta, anneme hep söylüyorum şu kadına yüz verme ve beni yalnız bırakma diye ama doğumdan önce sert bir şekilde önünü kesmek istiyoruz yoksa lohusa halimle dövücem ben bu karıyı muhtemelen. Ciddiyim. 4 senedir sustum artık burama kadar geldi ya, sen kimsin yani. Tabi ki öyle ya, bizim aile çok geniş hepsi erkek annesi kırk yılın başı yüz kere davet edildiklerinde gidiyorlar oğullarının evine, haftada 1 yemek yapıp çağırıyorlar 3 günlük yemek veriyorlar arkalarından. Bizimkinden yemin ederim 1-2 kere yemek yemişimdir ben, onda da sebze sevmiyorum diye yemem için sebze yapıyor mesela. Orda bile zorlama yani. Ama utanmadan benim evime gelip çayımı kahvemi içebiliyor, arasa ben de dışarda buluşalım diyeceğim kendisi gibi aramıyor ki. Asla arayıp sormasak görüşmesek anlar mı sence ya? Valla çıldırıcam artık

Tiktokta böyle bir iki aile örneği var. Kız kayınvalidem diye ölüyor, o da geline bayılıyor. Gelin kendi ailesi yok gibi bir yaşam tarzı içerisinde. Hatta şey bir videoda yatakta kv’si ile yatıp kocası gelince onu yatağa almıyorlardı shshjsjd Kumral’ın kv de bunları izleyip özeniyor olmasın sakın shsjjsj

Çünkü biz bir ekibiz ajfksjclsksks bir de diyorum ya sana o kadar soğuğum ki ona karşı normale göre, çünkü biliyorum elimi verdim mi gitti yani. Karı bomerang gibi ya atıyorsun geri geliyor kurtuluş yok. Kayınpederimi de seviyorum saygı duyuyorum bu arada, eşim de diyor ki çok istiyorsan babamı görmeye git çok sevinir boşver annemi diyor ajfksksk arıyor açmıyorum 1 hafta geçip evime habersiz gelebiliyor aklın alıyor mu bunu, daha ne yapabilirim mesela. Bir kez daha habersiz gelirse içeri almayacağım bu arada, artık onu da anlamazsa kendi problemi

Aşko orda karşılıklı bir şey vardır diye düşünüyorum ya, gelin de kayınvalidesine gidiyordur mesela. Sana yemin ederim ben kaçıncı katta oturduğunu unuttum ama bu bizden çıkmıyor ajfkdkdkdk

Ay bilen bilir grubu geçtim KK'nin en kayınvalideci insanıyım herhalde. Annem annecim diye konuşurum arkadaşlarım şaşırır, severim sayarım bize geldiklerinde giderlerken üzülürüm birkaç kere ağlamışlığım vardır Allah affetsin ndfkkf dedikodu yaparım dertleşirim ama benimkinin zararı yok, oğluyla sorunlar yaşadık birkaç kere çok üzülerek o da şahit oldu hiçbirinde oğlunu savunmadı korumadı, hep ara yapıcı oldu verici oldu karşılıklı yani her şeyimiz. Ama bana bile fazla bu anlattıkların kdkgfk

Ayy inşallah bebo doğunca sorun yaşamazsınız ya. Yaşayacağınızı eşinin tavırlarını da anlattığın için sanmıyorum ama kadın sülük gibi maşallah

Ay en nefret ettiğim şeydir habersiz gelmesi herhangi biri içinde geçerli bu çok şükür benim eşim o ilişki düzeyini anasına hissettiriyor anası sormadan asla gelmez ama ben olsam kesin laf söylemiştim senin evinin yemekleri nasıl acaba hiç çağırmadığın için bilemiyoruz diye yoksa bizde senin gibi çat kapı mı gelsek he diye ya mutlaka laf söylemeden duramazdım ben ya sen nasıl dayanıyorsun

Benim burada bir arkadaşım var kendisinin de eşinin de ailesi burada yaşıyor. Onun kayınvalidesi de seninkine benziyor. Ama o bir ben gelicem bir sen gelicen diyor kıza. Emrivaki yapıyor devamlı. Arkadaşım da hayır mecbur değilim sizinle sık sık görüşmeye ve geleceğiniz zaman eşimi değil beni arayıp benim müsaademi almak zorundasınız falan dedi. Kadın arada bir de büyük bir tatsızlık çıkarıyor tartışma kavga gürültü. Sonra yine aynı. Kızda bir ara kronik kabızlık olmuştu ya defalarca hastanelik oldu sebebi hep kendini sıkmak ve stresti. Sen de gebesin dikkat et o yüzden kendini kasmamaya.
Ama o kocasından yana senin kadar şanslı değil. Yakın zamanda yüzükleri falan çıkardılar verdiler hatta bu anne meselesi yüzünden. Sonra kızın ailesi araya girdi terapi merapi derken biraz daha toparladılar. İşler yoluna girer girmez yine başlıyor. Kızcağız 5 senedir çocuk yapmıyor biliyor musun daha çok gelip gidecek görüşmek isteyecek diye.
Yani demem o ki anlamayan hiçbir türlü anlamıyor. Kavga da etsen hatta belki dövsen bile. Sen yine de şimdilik hiç arayıp sorma inşallah doğuma kadar tekrarlamaz. Doğumdan sonra da duruma göre bir çözüm bulmaya çalışırsınız. Eşin, annen falan halletsin hatta sen hiç girme o topa lohusa halinle.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…