Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
Bebek dogunca sizin evde durulmaz sıcaktan. Cocuk üşür diye yakar da yakar eşin beyefendi

Bebek dogunca sizin evde durulmaz sıcaktan. Cocuk üşür diye yakar da yakar eşin beyefendi
Valla ya şimdiden söylüyorum bak 24 dereceyi geçmemesi gerekiyor diye doktorada teyit ettirmek lazım yoksa dediğin gibi kendi üşüdüğünü çocuk üşüyor gibi algılar

Benim annem de cok kiziyo bana ve cok guluyo ayrica. Ne zamanlara geldik yarabbim diye

Benim annem de cok kiziyo bana ve cok guluyo ayrica. Ne zamanlara geldik yarabbim diye
Ay onların zamanı da bi garipti ama yine ya. Az önce demirim düşmüş doktor ilaç verdi dedim, ciğer ye düzelir dedi. Hamilelikte ciğer önerilmiyor A vitamini çok diye dedim, olur mu öyle şey ne alaka dedi. En son leke yapıyormuş çocuğun yüzünde dedim öyle kabul ettirebildim yenmeyeceğini dmlffk

Anası yatarken 92 kere dönüyor o dönmesin mii
Kim yakın zamanda doktora gidecek ya şu yatakta dönme işini sorsun kayınvalidem dediydi işte yatakta önce oturur pozisyona geleceksin ondan sonra döneceksin diye yoksa kordon dolanır bebeğe dedi ben de doktor demedi öyle bir şey dedim ama aklıma takıldı biri sorsada rahatlasam takılacak bir konu olmasın buda

Ay jdkfkf annesi de öyleyse demek ki eşini de öyle büyüttü ya bize ders olsun bebolarınızı çok kalın giydirmeyin sonra karısı kocası darlancakk
Aynen öyle annesi yapmış. Bana diyor ki kayınvalidem bakalım sizin çocuk sana mı çekecek babasına mı? Dedim tabi bana çekecek. Giydirmezsem alışmaz. Kendisi anlatıyor çocukları yaz kış demez lahana gibi kat kat sararmış, onlar da bunu kodlamışlar yani beyinlerine. Sanki giyinmezlerse donup ölecekler.
Geçen aralıkta da yeğeni oldu eşimin. Ablasının bebeği. Valla bebeğin babası o aralık ayında çocuğu tek zıbınla altında da çorapsız taytla gezdirdi evin içinde. Uzun kollu, çorap vs asla giydirmedi. Evleri de sıcaktı zaten. Dışarı çıkarken bile o halde üzerine bir müslin alıp çıkardı zaten arabaya binecek şimdi diyerek. Bir kere de hasta olmadı maşallah o çocuk. Şu an bile mesela Ankara’da akşam serinken hava mutlaka çorap giydireyim üzerine ceket giydireyim demez. Kayınvalidem kayınbabam kudururlar durdukları yerden aman hasta olucak aman burnu kızardı aman hapşırdı diye. Adam asla aldırış etmez. Hasta falan da olmaz çocuk Kimse soğuktan hasta olmaz ya hasta eden şey mikrop. Ben de hep bu düşüncedeyim.

ben gitsem bile şu soruyu soramam anam garip gelir sorarken dfkkf mantıksız geldi bana. Direkt sırt üstü kalkmıyorum mesela ama onun nedeni karnım acıyor kasılıyor sanki, önce yan dönüp öyle destek alıp kalkıyorum. Ama kordon öyle dönen bişi olsa gün içinde sağa sola dönerken de dolanırdı gibime geliyo

İşbirden aldım bu hafta kuzum. İki yatağı olacak benimkinin.. Biri Montessori biri park yatak.

100x200 kardelen model: bir yüzü sert, bir yüzü orta sert
70x110 kiki model: bir yüzü sert 0-3 yaş, bir yüzü 3 yaş sonrası için yumuşak.

%20 indirim vardı. İkisi 9000 civarına geldi. Yaptığım araştırmalara göre yatak konusunda en iyilerden işbir yatak. Yataşınki çökme yapıyyormuş diye okudum. Sen de bir bak bakalım.

Daha uygun park yatak arıyorsan Kraft comfort modelde önerilenler arasında.
İşbir yataktan bakıcam ben burada da önerilmişti. Pony Park Yatağı bi de şunu gördüm dün yine kk'de önerilmiş

Şimdi içimi dökme seansı yapacağım ben de biraz biliyorsunuz ben kv bayılmıyorum, devamlı mesafe koymaya çalışıyorum çünkü yakın olduğumuzda çok yakın oluyor, uzak olduğumuzda da hiç haberimiz olmuyor falan ortayı bulmaya çalışıyorum ama maalesef bulamayacağımı anladım o yüzden kendimi hasta etmemek için mesafeli durmaya karar verdim. Geçen haftalarda habersiz geldi -önceden gelmişliği de var- bana eski kıyafetini getirmişti düğün için çok sinirlenmiştim hatırlarsınız belki, sonrasında karar aldım asla aramayacağım sormayacağım diye aramadım da. Aradan 1 hafta geçti aramak zorunda kaldım -o arada hastaydı, duydum ama ciddi bir şey değildir diye düşündüm, içimden de gelmedi zaten meğersem baya ciddi hastalanmış- neyse konuştuk, eşim birkaç gün önce terslemişti bunu telefonda onu şikayet etti, ben de hazzetmem böyle şeylerden cevap vermedim. Telefonu kapatır kapatmaz bak arkadaşım kapı süsü yapıyor vs diyerek bana iki tane link attı, sonra da aradı. Mesajları okudum ama aramalarına dönmedim, mesajlarına da cevap vermedim. Arada instagram hikayelerimi beğendi o kadar. Bugün öğlen eşimle dışarı çıkacaktık kargo bekliyorduk kapı çaldı bi baktım bu, beynimden vurulmuşa döndüm anlatamam size. Eşimle de sözleşmiştik bir daha böyle bir şey olursa konuşacaktı, bugün bizim temizlikçi günümüz, temizlik yapan kadın da kvmin çok eskiden tanıdığı biri neyse. Girdi kapıdan bu arada saçlarıma ombre yaptırdım ben sarıyı hiç sevmez devamlı söyler, saçıma baktı ben de güler yüzle karşılamadım açıkçası. Sonra hazırlanıp dışarı çıkıyorduk dedim ben içeri gittim geliyorum dedim, o arada eşim yerinden bile kalkmadan neden habersiz geliyorsun sen dedi, o da niye haber vereyim arkadaşımla yürüyüşe çıkıyordum yolumun üstü geldim dedi. Eşim de dedi ki habersiz gelme evde olmayabiliriz dedi, ben temizlik vardır diye geldim dedi. Sonra odaya girdim elinde poşet vardı ayaktaydı bir şey mi getirdin dedim -hep bir bahanesi olur gelmek için- anneanne bebeğe yelek ördürmüş onlaro getirmiş, sağ ol dedim. Kapıya yöneldi direkt oturmadan bunlar senindi dedim eski kıyafetlerini verdim, çıkıyorduk ama istersen kahve iç dedim yok teşekkürler dedi gitti. Bir yandan içimin yağları eridi oğlu kovmaktan beter ettiği için bir yandan da kudurdum ne demek neden haber verip geleyim vs demek diye. O kadar kasıldım ki tüm gün anlatamam size. Bu arada biz kendisine ne gidiyoruz ne de 4 senelik evliliğimde bir kez çayını çorbasını içmişliğimiz var, hanımefendiyle devamlı dışarda yeme içme faslımız oluyor ama utanmadan o bana habersiz gelebiliyor. Sizce anlamış mıdır kızlar? Çözebilecek miyim ben bu konuyu gerçekten ne yapacağımı şaşırdım artık. Biraz uzun oldu kusura bakmayın

Soğuk hasta etmez ya zaten kat kat giydirince terlemek sonra da o terin soğuması (çok bilimsel konuştum) hasta eder bence de. Soğuk hasta etse kuzeydekiler falan ölürdü yani adamlar karın ortasına sıpıtıp atıyorlar çocuklarını

Bu soruyu benim doktoruma sorsam cok guler bana cahilmisin der soramam

Senin dönmen kordonun dolanmasına asla sebebiyet veremez yaaa. Bana hiç mantıklı gelmedi. Ben bunu sormadım ama hani hareketlerini hissettiğimiz yeri içine doğru bastırsak falan yüzüne gözüne denk gelir mi rahatsız eder mi dedim. Senin yapacağın hiçbir şey hiçbir hareket onu rahatsız edemez dedi. Yani biz kendimize zarar verebiliriz bazı hareketlerle ama bebeğe veremeyiz bence.

Anlamamıştır bence anlayacak insan bunu siz dillendirmeden de anlardı. Ama eşinin de senden taraf olması güzel, en azından alışkanlık haline getirmez 1 terslenir 2 terslenir belki 3.sünde utanır. Ne demek niye haber vereyim yav, öyle saçma şey mi olur

Aynen öyle canım. Ben mesela bir ara işe servisle giderken servisin içi sıcak oluyor diye kış boyu ten çorap giydim mecburen bileklerim hep açıktı. Üstüme de tişört + ceket + mont falan. Serviste tişörtle oturuyordum. Bir tek ben öyleydim inanır mısın? Koca koca adamlar bile o montu çıkarmadan oturuyorlardı içerisi havale sıcaklığı yani. İnince de buz gibi havada çarpılıyorlardı işte. Hala hava soğuk diye hasta olduklarını sanıyorlardı. Oysa sıcak yüzünden oluyordu hepsi de

Üşüyen erkodan nefrettt

Ben de anlamamıştır diye düşünüyorum dediğin gibi, ya insan 1 kere çağırmadığı insanın evine nasıl elini kolunu sallayarak girer benim aklım almıyor. Ben senim evinin yolunu unutmuşum, güya annesin restoranda yemek yiyoruz. Bir de benim evime destursuz gelip “SAÇINI NİYE BOYADIN” diyo ajfkskdks canım öyle istedi dedim. Baya bozuldu gitti umarım anlamıştır gerçekten psikolojim bozuldu artık ya dövücem ya istanbul dışına taşınıcammajfkdks

Kız yok öyle sey olur mu ne kadar korunaklı bir yerde içerde bebeler. Dışardaki hareketlerimiz içerde onu etkilemez oyle kordonu falan dolayacak kadar. Bir de yani her dönmeye kalktıgımızda otursak gece yatarken falan asla uyuyamayız ama yatıyorsak birden kalkmayın diyor doktor once yan dönüp sonra kalkmak gerekiyormuş o nedendi ama unuttum

O kadin utanmaz olmus kac yasinda. Bence tabiri caizse salaga yatiyor yoksa bunca seye ragmen hic mi empati yapmaz acaba demez. Yani bilmeden yapicalacak seyler degil bunlar. Benim ailede de var boyle biri degismiyolar maalesef.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…