Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
Kuzum iki gün uzun bir süre ama bizim demek istediğimiz her saat hissetmek diye bir şey olmayabilir iki saat hissedilmeyebilir, bazı günler çok hareketli bazı günler daha zayıf cılız hareketler olabilir. Yani iki saattir bebek hiç hareket etmedi deyip panik olmamak lazım. Bu hikayeye çok üzüldüm. Allah korusun hepimizin bebeklerini

Demir ilacını aç için diyenler var ama benim ilacın üzerinde yemekten hemen sonra alınmalıdır diye yazıyor mesela. Öte yandan her ikisini de gece içmek ya da açken içmek midemi ağrıtıyor benim. Ben düzenli içtiğim günler şöyle yapıyorum. Sabah tiroid ilacı,kahvaltı sonrası demir, öğle yemeğinden sonra da demir, yarım saat sonra da magnezyum. Böylece tiroid hariç hepsini tokken alabilmiş oluyorum. D vitamini hiç düzenli kullanmadım. Doktor da yaz zaten tatile falan da gidersen o seni bir müddet götürür demişti. Ama şimdiden sonra kullanabilirim. Onu da akşam yemeğinde ekmeğe damlatıp kullansak olur.
Bu arada benim magnezyum hapının üzerinde de yemekten hemen sonra az su ile alınmalıdır yazıyor.

Benim ilaç tozmuş ben suya dökücem sanıyorum direkt ağza dökülüyomuş ben şok. D vitaminini ben direkt ağzıma damlatıyorum ya ekmek falan çok uğraştırıcı geliyor şu demiri düzene sokayım rahatlıcam

Puseti elinde tasimiyosun ki ya arabaya koyuyorsun ya da bebek arabasina takiyosun . Oyle surekli elinde gezdirebilecegin bi durum yok yani zaten :) ana kucagi da tamamen sans isi insallah sever demekten baska bisey gelmiyor elden
Yani bebek arabası için uyumlu almam lazım. Maxi Cosi almıştım arabayı, puseti de pahalı ve 3-5 ay için fiyat performans bakımından mantıklı gelmedi. Araba için de 0-36 kilo uyumlu aldım zaten oto koltuğunu. Bir de puset ne kadar desen de elde çok taşınıyor. Evden çıkarken, arabaya koymak için, arabadan çıkarıyorsun bebek arabasına takmak için ya da takmayayım dersen direkt onunla çıkarmak, bir yere gittiğinde bebeği içinde uyutmak falan. Benim gözüm kesmedi pek. Kullanan kullanıyor tabi bana da mutlaka al diyenler de oldu ama tamamen doğumdan sonra karar vericem bu puset, ana kucağı, kanguru vs şeylere

D vitamininin öyle içilmesi en faydalı kullanım türü zaten. Miden bulanmadıktan sonra bence daha doğru yaptığın. Ben onu hamilelikten önce bile öyle içemezdim. Bir de yağlı bir şeylerle birlikte tüketmek de iyi. D vitamini yağda çözünen bir vitamin çünkü.
Demiri de aç mı tok mu içmelisin doktora sor ona göre öğünlerin arkasına ya da yarım saat önüne koyarsın canım.

Yok ya midemi bulandırmıyor, çocuklar için olan vitamini vermiş belki daha mı tatsız bu bilmiyorum bi tat gelmiyor zaten öyle. Tenkyu canikom sorayım doktora

Trabzonlumusun yoksa gorev yerin orasimi , trabzonun neresi ben trabzonluyum da merak ettim.

Ben de bugun biraz fazla yurudum ama sadece ayaklarim agridi . Onlarda zaten hep agriyo

E ben bunu gün içinde birkaç kez yaşıyorum bu kasılma mı :/ ama can acıtan bi şey değil, dönüyor gibi oluyor dönerken bi yerini yaslıyor sanıyodum
Şunu doktoruna soran var mı canımlar? Kağan Kocatepe'yi dinledim şimdi bebeklerin de bizler gibi rahat oldukları pozisyonlar var o pozisyonları alırken bi yere yaslanıp toplanabilirler dedi. Ama ayırt etmek için bi yol söyledi mi doktorunuz kasılmayla?

Trabzonlumusun yoksa gorev yerin orasimi , trabzonun neresi ben trabzonluyum da merak ettim.
Yaa hemşeriyizzz bu yaşıma kadar trabzondaydım , buraya atandım , eşimi de buraya aldım :) ama 7 sene oldu artık tayin istedik Ankaraya evimi falan da kurdum gideceğim hafta kanama oldum . Ama yine gitmek nasip olmadı çocuklarımı da nasipse trabzonlu yapacam

Bebek yatağını hangi marka model aldınız kızlar? Ben beşiğe karar verdim ama yatağı hiç araştırmadım. Sadece orta sertlik olması gerekiyor onu not ettim. Yarın avm ye gidelim diyoruz gitmişken nereye bakalım?

İşbir yataktan bakıcam ben burada da önerilmişti. Pony Park Yatağı bi de şunu gördüm dün yine kk'de önerilmiş

Muthis cok sevindim , hemserimi gorunce mutlu oluyorum valla ben 30 senedir istanbuldayim ama baglarimi koparmadim tum ailem orada heryaz giderim her tatilde giderim . Cok da severim . Trabzondan sonra ankara degisik gelir

40 yasindayim ben karninda sertlesme oluyor ozellikle aksamlari ama hareket halindeyim genelde her gun yuruyorun haftalasonlari geziyoruz oyle zamanlarda da sertlesiyor hicbirsey yapmasam da sertlesiyor ozellikle aksam saatlerine dogru.Bilmiyorum yasin etkisi var mi

Benim besikle birlikte gelecek bi bakicam ona ama sanirim bende yeni alirim oyle dusunuyorum . Bi gelsin bakim de.

Muthis cok sevindim , hemserimi gorunce mutlu oluyorum valla ben 30 senedir istanbuldayim ama baglarimi koparmadim tum ailem orada heryaz giderim her tatilde giderim . Cok da severim . Trabzondan sonra ankara degisik gelir
ben de Trabzon dogumluyum annemin babasi Trabzoblu ama biz Giresunun ilcesinde yasadik universiteye kadar, annem babam hala orda gerci Universitede ankara sonrasinda da Istanbula gectim:)

hamilelik vitamini sabah omega 3 de pesine bazen oglen bazi gunler almiyorum. magnezyum aksam yatmadan

Radikal bir değişiklik oldu ama dediğim gibi , annem göbek bağımı nere attıysa ayrılamıyorum ben burdan :) durr özelden de yazacam sana :)

Demir ilacına göre değişiyor galiba benim ki yemekle beraber yada sonrasında içilir yazıyor süt ve süt ürünleriyle tüketmeyin yazıyor mesela senin ki aç karnına olan mı yoksa yemekle alınan mı

Demir ilacına göre değişiyor galiba benim ki yemekle beraber yada sonrasında içilir yazıyor süt ve süt ürünleriyle tüketmeyin yazıyor mesela senin ki aç karnına olan mı yoksa yemekle alınan mı

Şu canım bilmiyorum ki hangisi, eşim aldı daha getirmedi bi bakiyim belki yazıyodur üstünde.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…