Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
Beşikle birlikte sünger yatak gelmiş ben babynestli reflü yatağı almıştım bir kaç ay onda yatırcam zaten sonrasında bakarım onada dedim şuan hiç kafa yorasım gelmiyor

Demirle tiroid arasında en az 4 saat olmalıymış, ben sabah tiroid içiyorum akşam işten gelince aç içildiği için demiri içiyorum yemekten önce. D vitaminini kahvaltıyla alıyorum 11 12 gibi. Magnezyum yatmadan 1 saat önce omegada yatarken.

E ben bunu gün içinde birkaç kez yaşıyorum bu kasılma mı :/ ama can acıtan bi şey değil, dönüyor gibi oluyor dönerken bi yerini yaslıyor sanıyodum
16. Haftadan beri benim böyle . Ben de döndüklerini düşünüyordum ki bence dönüyorlar ya yani inşallah kasılma değildir hatta düz yattığımda oluyor nabzım yükseliyor sanki .

bana arkadasim park yatak verdi kullanamadan tasinmislardi buradan icindeki yatagida ikeadan almis kullanirim onu. ilk 6 ay icin anne yani besik alacagim yarin burdan bir tanidiktan 2 el.
sonrasinda iki cocuk olacagi icin ya ranza yaptiririm ya da calisma odasini cocuk odasina cevirirsek ikeanin yataklarini sevmistim oglum da kullaniyor yere baya yakin ondan alir oda kurarim. ya cocuk anne ve babanin yatagina transfer oluyor aninda 2 yasina kadar :)

Benim besikle birlikte gelecek bi bakicam ona ama sanirim bende yeni alirim oyle dusunuyorum . Bi gelsin bakim de.
Alacağım beşikle birlikte gelecek yatak için yapılan yorumlar içime sinmedi ya. Yumuşak kalıyor diyenler olmuş. Büyüdükçe gömülür içine yumuşak olursa. Bir de sırt anatomisini desteklemesi önemli yatağın. Ayrıca sanırım kumaşı da çok beğenilmemiş. Zaten de çok kaliteli bir şeyler koymalarını beklemiyordum. Yine gelince bakarım da onu başka maksat için kullanırım herhalde biraz büyüyünce minder gibi falan.

seninki vitamin gibi sanki tok alınır bence normal reçete ile alınan ilaca benzemiyor
Evet ilaç değildir yazıyor multivitamin gibi bişi, Trendyolda falan da varmış
16. Haftadan beri benim böyle . Ben de döndüklerini düşünüyordum ki bence dönüyorlar ya yani inşallah kasılma değildir hatta düz yattığımda oluyor nabzım yükseliyor sanki .
Nabzıma hiç dikkat etmedim de pozisyon değiştirirken olabilir demiş Kağan hoca. Bilemedim nasıl ayırt etmek lazım

Yanımızda da çok yatar muhtemelen de yine de beşiğin içinde güzel bir yatağı olsun sevsin ve ona alışsın da isterim ya İkea’ya gitme düşüncemiz var yarın ya da bir sonraki hafta sonu. Eve de çok uzak aslında bir saat gittiğime değer mi diye de düşünmeden edemiyorum Ama online’da da tam anlayamıyorum gardrop modellerini, modül eklemeyi, fiyat çıkarmayı vs. O yüzden bir kere gidip bakmakta yarar var sanırım

Beşikle birlikte sünger yatak gelmiş ben babynestli reflü yatağı almıştım bir kaç ay onda yatırcam zaten sonrasında bakarım onada dedim şuan hiç kafa yorasım gelmiyor
Mantıklı canım. Ben de babynest’i reflü yatağı olarak alsaydım (ki bunu neden o gün düşünemedim bilmiyorum) ilk aylar beşikte kesinlikle onu kullanırdım. Almadığım için mecburen iyi bir yatak alıp hafif eğim oluşturucam yarısına kadar minder falan koyup alttan.

Kasılmada bebek bir tarafa toplanıyor böyle top gibi oluyor öyle ayırt edebılırsn
Bana da oluyor o bir aydır hatta yüksek bir yere çıkmışım gibi nefesim kesiliyor. Doktoruma sorduğumda normal poposunu veya kafasını dayıyordur dedi. Zaten sonrasında hareketini de hissediyorum. Sanırım kasılma olsa o toplanmadan sonra hareketi hissedilmez.

bir bak ikeaya oglumun odasinda gardolap cekmece ve dolabi ikeadan aldik biz ama ilk 2 sene park yatakta yatmisti birazda yanimizda karisik

Benimki bişey demedi ben kasılma olduğunu endol isimli fitili kullanırken fark ettim. Verilen fitil hem suyu azaltıp hem kasılmayı azaltıyormuş. Fitili kullanınca öncesinde kasılma yaşadığımı fark ettim.

Dediğim gibi miydi canım senin de, bebek bi yerini yaslıyor gibi miydi yani bemde hep öyle bi hissiyat vardı

Dediğim gibi miydi canım senin de, bebek bi yerini yaslıyor gibi miydi yani bemde hep öyle bi hissiyat vardı
Evet bi yerini yaslıyor gibiydi ama bebek hareketini hiç hissetmiyordum o sırada ve karnımın her yerinde gerginlik oluyordu. Sen o sıra hareket hişsediyor musun ya da gerginlik oluyor mu?

bir bak ikeaya oglumun odasinda gardolap cekmece ve dolabi ikeadan aldik biz ama ilk 2 sene park yatakta yatmisti birazda yanimizda karisik
Ben sadece gardrop ya da gardrop + şifonyer için bakacağım aslında. Komple takım almayı düşünmüyorum. Beşiği anne yanı alacağım 2 sene bizimle aynı odada yatar muhtemelen. Pedagoglar da ilk 2 senenin çocuğun gelişimi ve güvenli bağlanması için gerekli olduğunu söylüyor araştırdığım kadarıyla. 2 sene sonra da odasına geçirebilirim montessori yatak alıp ona alıştırabilirim. 2 sene sonra yeniden bebek düşüncem var açıkçası tabi nasip de olursa Beşik yenidoğanın olur O da 2-3 sene yatsa derken bayağı hakkını vermiş oluruz anne yanının

Evet bi yerini yaslıyor gibiydi ama bebek hareketini hiç hissetmiyordum o sırada ve karnımın her yerinde gerginlik oluyordu. Sen o sıra hareket hişsediyor musun ya da gerginlik oluyor mu?
O sırada değil de sonra normale döndüğünde hissediyorum ya sanırım ama bi dikkat edeyim yine

ben ayirt edemiyorum karinda kasilmayi toplanmayi sertlesme oluyor bende ama tum karnimda oluyor ozellikle yemeklerden sonra, aksam saatleri ve cok yuruyunce. sabaha yumusak oluyor tekrar. oyle bir yere toplanma hic olmadi sanirim ya da ben anlayamiyorum onu

Normalde uzanınca kanım yayılıyor bebek hareket edıyor ya kasılmada uzandım dıyelım bebek bır tarafa toplanıp sertleşiyor baya ama doktorun bakıyorsa sorun olmaz zaten benim kı de ıkı hafta da bır çağırıp vajınal rahim ağzına bakıyor

bizdeki gardolap bu kucuk olunca cocuk kendi acip seciyor kiyafetini iyi oldu boyle 1 yasindan beri var herhalde 6-7 yasina kadar kullanir diye tahmin ediyorum. sifonyerinde resmini ekledim bu da cocuk boyu yine kendi cekmecesini acip giyiniyor kendi 3 yasindan beri

Eklentiler

• IMG_3258.jpeg
    129,4 KB · Görüntüleme: 16
  • image.jpg
    104 KB · Görüntüleme: 16
  • image.jpg
    130 KB · Görüntüleme: 16
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…