Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
Evet gebe okulunda bahsetmişlerdi. Ara ara alttan muayane edin kendinizi demişti ebe.
cilekkokusu90 gebelik okulunda öğrenmişti sanki, normal doğum olmuyomuş demişti diye hatırladım
Evet
Neeee ay inanmıyorum oha ağlıcam şimdi
Panik yapma hemen. Doktorunla görüş önce. Gebe okulunda bi tedavisi var mı bahsetmediler. Varisin bi tedavisi yok gebelikte gibi konusmustu ama belki rahimde cıkan varis için bi önlem vardır. Bi de havalı varis çoraplarından bahsetmişti ebe. Doğum çantanızda olsun gibilerinden. normal günlük hayattada öneriyorlardır belki varisin durumuna göre. Doğumu yaotırmayı düşündüğün doktorunla görüş bence durumu mutlaka. O seni yönlendirecektir. Sonrasında istediğin yönde gelişmezse baska doktorlarında görüşlerini al bi değerlendir.

Ne güzel evet olabilir ben çok hızlı klko aldım 6 kilo falan hep hamur işi aşerdim hafta sonu güzel bir yemişlik yaptım 4.5 aydır hiç bir şey yapamamıştım. Yoruldum sanırım sol kaşığım ara ara ağrıyor

Tahmini doğum tarihi 27 Aralık 19 hafta 2 günlük bebeğim cinsiyet erkek ismi Mustafa Efe listeye eklenebilir miyiz ?

Ünlü düşünür Google’a sordum, engel değil diyor ay daha bugün dua ettim ya önce bebeğim sağlıkla zamanında gelsin ve nolur vajinal doğum yapayım diye. Böyle salakça bir şeyden olmazsa çok üzülürüm gerçekten. Tüp bebek doktorum asla normal doğum yapmıyor o yüzden hiç söylemedi bana öyle bir şey, devam edeceğim doktora soracağım çok teşekkür ederim. Aktarabileceğiniz farklı bilgiler de varsa süper olur.

Genetik yatkınlıgı olan bi kız vardı o da sormustu benim simdiden bacaklarımda basladı napabilirim diye. Bi çözüm yok gibi bi olumsuz konuştu. O yüzden pekte soru alan bi konu olmadı. Vajinada varis muayanesini sık sık yapın eğer varsa doktorunuzu bilgilendirin önemli bi durum demişti.
Bence normal dogumcu olan bi doktorun görüşünü de al.

Hanımlar beni arayan soran yok, ben yarın gideyim diyorum tetanoz için, 19+6 oluyorum 20'ye 1 kalıyor yaparlar herhalde
ya beni de aramadılar. doktorum da bu hafta gitmemi söyledi. aradım sağlık ocağını. erken şimdi 22. haftada biz seni çağıracağız dediler.

evet 21. hafta detaylı için randevu aldım. 22de aşı olacak. burada 17 haftalıkken aşı olan da vardı. demek ki esnek biraz farkwtmiyor
Bana ilk başta kağıt verdiler orada yazdıkları tarih 17'ye denk geliyordu. Ama kimse aramadj sormadı doktor da 20den önce yaptırma dedi gitmedim, şimdi detaylıdan önce gideyim demiştim ama olmadı ben de detaylıdan sonra gideyim ya

Vajinada değil de rahimde varis var dedi doktor, ikisi aynı şey mi acaba bilemedim açıkçası. Bacaklarımda vs hiç yok neredeyse. Normal doğum yapalım dediğim doktoruma soracağım muhakkak diğer muayenede, çok teşekkür ederim

Saglik ocaginda ki hemsire bana 20. Haftadan once yapmama sebebimiz 20. Haftadan sonra olasi gebelik riskleri ve kayiplari azaliyor. Herhengi bir durumda asi suclanmasin diye 20. Haftayi bekliyoruz dedi. Yoksa oncesinde de yapilabilirmis aslinda

Tüm erikler. Lifli oldugu icin cok iyi geliyormus
A aydassss Ben dün kışlık hazırlıklarımı yapmaya başladım.
Domates konservesi yaptım. Yeşil erik, sarı erik,mor erik kaynattım 3 farklı tencerede şeker katmadan sonra ayrı ayrı konserveledim. Doğum sonrası için hazırlıklar. Bizim bebeler Kışa geldiğinden bu meyvelerin tazesi olmayacak. Kurutulmuşlarında da kükürtdioksit koruyucusu oluyor onları kullanmak istemiyorum. Kızılcık almıştım onlarıda yarın yoguracagım tarhana yapacagım. Gecen yıllarda arastırıp kesfetmiştim. Herkes cok sasırır benim bu özelliğime ilginç ilginç seyleri kesfediyorum diye. Çevremede öğretiyorum bir yandan. Kv bile yapmaya başladı. Bi de mutfakla alakam yok sanar beni tam tanımayanlar. Normal tarhanadan daha cok sevdik. Artık bunu tüketiyoruz. Cokta saglıklı. Doğum sonrası icinde cok faydalıymıs. Eeee kızılcık vajinal enfeksiyona filanda cok iyi geliyor. Ben enfeksiyon oldugumu hic bilmem şükür. Bugun sabah eşimin burnu akıyor gibiydi gecen yıl yaptıgım mahsülden hemen aksam yaptım içtik. İlk sırada kayısı ve kızılcık kompostosu var yine kış için. Bunları yapayım sonra çeşitli meyvelerdende yapıp koyacagım.
Bence hazır mevsimiyken kacırmadan imkanınız varsa yapın. Kışın cok faydasını göreceğiz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…