Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
Canımm başın sağ olsun, Allah sana ve kurduğun ailene sağlıklı uzun ömür versin inşallah Bugün S seydaseydas da anlattı bak pandemi dönemine denk geldiği için ve yurt dışında yaşadıkları için kimse gelememiş yardıma kendi başlarına halletmişler her şeylerini ve ikisi de bebek bakımı bilmiyorken. Kesinlikle yapabilirsiniz siz de kimseyi kendine ayak bağı etme bence. Kumral’ın dediği gibi buzluk doldurmak güzel bir seçenek olabilir. Eşinin olmadığı saatlerde en pratik şekilde bir şeyler hazırlayıp hemen yiyip kaldırabilmen açısından. Yemeklerinizi o gelince yaparsın. Ev işlerini de günlük azar azar arada imkan varsa yardımcı alarak falan. Zaten bizler de kimimiz bir hafta kimimiz 3-4 hafta sonra aynı duruma gelmiş olacağız. En önemlisi ilk hafta, onda da eşin izinli olup beraber hallettiğiniz zaman gerisi gün gün kolaylaşır inşallah

Ama çok yaşlı beee. Anneannem var 77 yaşında eli ayağı da yerinde maşallah o bile gelse ne kadar faydası olabilir ki yani 5 dakikada yoruluyor her şeyden seninki de öyle olur. Varsa kardeşlerin, teyzen, halan hani samimi olduğunuz bir akraban onu çağır olmazsa kv’ye de canım sen hiç yorulma biz hallediyoruz dersin

Kızlar selamlar 3 gün bakamadım nasıl bı kdar çok konuştunuzkendi kendime böyle bir fotoğraf çektim
Ay yesinler küçük fanatiği Bizimki de Galatasaraylı. Dün ikisinin derbisi vardı eşim diyor ki bir sonrakini oğlumla izleyeceğim inşallah. Sanırım şubat gibi olacakmış. Hepsini giydirirsin orada

İyi geceler kızlaarr valla biraz okuyabildim konuşmalarınızı ❤
Kışlık hazırlıkları yaptım bende biraz da buzluk yaptım benim de doğumdan hemen sonra eşim askere gidicek odaya alakalı herşeyim tamam organizasyon işleriyle ilgili görüşmeler yaptım çok çok pahalı bir sürü yer buldum kendim yapmak için arka fonlar buldum isterseniz paylaşırım fiyat aldım hoşgeldin bebeğim vs ya da bebek adı falan yazdırsam 1500 gibi fiyatlar zincir balon uygun zaten kapıya ayıcıklı balon vs yapsam ayı 500₺ yani 10 bin 15 bin fiyat veriyorlar istanbul için fotoğraf çekimi hastanede 12 bin ₺ ben fotoğrafçıyım terzi kendi söküğünü böyle anlarda dikemiyor bu beni üzdü işte doğuma hemşireye para verip çekim yaptırcam daha mantıklı böylesi ekonomik olarak. Siz naptınız sağlığınız nasıl bebişler ne durumda haftasından geri ya da önde giden var mı

Kızlar demir d vitamini ve multivitaminleri her gün alıyor musunuz? Ben bazen atlıyorum multivitamin her gün alınmasa da olur diye okumuştum ama demir ve d vitaminini atlamak sağlıklı mı bilmiyorum hiç alasım gelmiyor bazen

ilk dogumda lohusa depresyonu falan yasamadim hic ben ama esim yasadi ornegin erkeklere de oluyormus okumus arastirmis :)
bize yardima gelen hic olmadi pandemiydi zaten seyahat yasagi vardi yasak kalkar kalkmaz biz gittik tr ye bebek de 6 aylik olmustu artik.
Ben zorlandigimi hatirlamiyorum esimle paylastik herseyi hep evdeydik ama o zorlandi ornegin- is yapmaktan ziyade bebegin getirdigi hayatindaki degisimlerden- uyku bolunmesi vs gibi
evimiz cok cok kucuktu o donemde fiziksel sartlarda etkiledi pandeminin verdigi kapalilik durumu insan gorememe sokaklarin bombos olmasi gibi hersey ustuate gelmisti onun icin
lohusa depresyonu illaki olacak diye birsey yok aslinda bebegi alir bol bol disari cikarsin yakin cafelere. esin ise gidiyorsa gelince o bakar sen dinlenirsin, bazen disardan yemek soylersiniz pratij yemekler yaparsiniz, temizlikci geliyorsa daha sik gelir camasir utu falan da halleder gecer zaman bir sekilde

her gun Pregnacare aliyorum icinde d vitamini ve demir var ekstradan almiyorum onlari

kizlar bebek bakimi cok endiselendirmesin sizi zaten yenidogan surekli uyuyor annelik izninde oldugunuz surece korkacak birsey yok yardima gelen olmasa dahi bakilir bebek cok bir isi olmuyor yedir uyut dongusunde geciyor. gece uykusuzlugu zorlayabilir biraz onda da eslerle paylasilinca rahat geciyor kismen. Gazli bebek birsz huzursuz oluyor onun icknde gaz damlalari var infacol gibi onlardan verdik biz. ten temasi da iyi geliyor. eger cok gazli bebek degilse emer uyur ne yapacak bebek cok bir isi olmaz kvler anneler en cok sezaryan ameliyati sonrasinda bakim icin ise yarar diye tahmin ediyorum bir de evde ekstra baska cocuk varsa onu oyalar yemek yapar.
eger esiniz is yapan biriyse cok rahat iki kisi bakar aslinda cocugu

S seydaseydas ne güzel anlatmışsın. Çok teşekkür ederim. çok rahatlattı söylediklerin… Eşim destek olacak biri… iş konusunda vs yardım eder diye düşünüyorum. Biz normalde lohusa depresyonunda gibiyiz zaten bu ara ara ara bana bakıp biz ne yapacağız diyor… bir şekilde büyüyorlar aslında… çok rahattım aslında bir süredir ama doğum zamanı yaklaştıkça biraz endişelerim başladı. “Bakabilecek miyim? Lohusa depresyonu olur mu? Doğum zaten hayatım boyunca fobim oldu… sezeryan sonrası hemen toparlanır mıyım? Bebek sağlıklı olacak mı” gibi gibi… belkide çevremizde bebek büyüten insanların olumsuz konuşmaları bizi korkutuyor ama en önemlisi sağlıkla dünyaya gelmeleri. Onun dışında her şeyi halledeceğiz inşallah

Benimde var bu tam iki bacağımın arası dudak kısımları sanki böyle bir garip. Ama bebek kilosu ile ilgili mi bilemedim. Birde su gibi akıntım var. Çamaşırım ıslanmış gibi oluyor bu fazla baskıdan mı

B bbbbulutttttt meyveliruj3 çatı ağrısı dediğiniz şey vajinanıza benim tekme atıyormuş gibi zonklama ağrısı mı? Baskı hissiyatı mı? Ben korkup doktora gittiğimde bana endişe edeceğim bişey olmadığını söylemişti. 24. Haftada başladı arada oluyor bende. Doktor magnezyum verdi ..

Bildiğin sabunu biraz ucundan dişlemek suretiyle ya da yalamak da olur yemek istiyorum. Kız yerdim eskiden de. Azıcık tadına bakardım zaten hemen kusacak gibi olurdum. Ama gebelikte gerek var mı şimdi böyle bir maceraya
Benim arkadaşım da sabunla aşk yaşardı hamileyken. Yemek isterdi. Her yeri sabunla silerdi. Bence bazı gecelerde sabun aşkı var hamilelikte. Arkadaşımın da bulantısı çoktu bu arada.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…