2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Benim de tüp canım 6. Haftadan itibaren serbest bize ama biz yapmıyoruz 😀 normal hayatınıza devam edin diyor hep. Değişiyor demek ki
buyuk ihtimal bana yasagi kaldircakken bende kanama oldu simdide gecen hafta kaldirdi biz cesaret edemedik 😂 1 hafta sonra yine yasaklandi yani bence yasaktan devam en guzeli 🤣

ayh bende tup bebek oncesinden beri yasak keske yasak kalkmasa dogana kadar hatta bi sure daha 😂 bide onu dusunemem gercekten bencilce belki ama yani bebem daha kiymetli artik bide attigim adimdan korkmaya basladim ama plesanta yukari cikarmis ya korkma aksi bi durum olcani sanmiyorum amaaan ye be bebise kan olsun can olsun
Doğumdan sonra da 40 günün var 😄 40 güne yakın adet gibi kanama oluyormuş ben de sonradan öğrenmiştim😅 Tüp bebek olana kadar gün aşırı ilişki öneriyor. Biz bıkmıştık 🤣 Bebeğe bişe olur korkusu da olunca istek de olmuyor. Bu defa da kanama alanı gibi problemlerle başlayınca Dr sorun yok dese de biz yanaşmıyoruz. Kanama olunca acildeki Dr un ilk sorduğu ilişki yaşandı mı.. Vicdan azabı çekmemek için yanaşmıyoruz

oouyh ben cosmusum devam etmiyim bari aldiklarimi dun hurclayim dedim 2 hurc etti su ikeanin buyuklerinden 😂 bence seninki normal ama body cok gidiyomus ben daha kisa kollu hic almadim
2 büyük hurç yenidoğan mı canım 😁 çıtçıtlı body en küçükleri böylelikle 7 tane oldu , diyorum bu böyle kalsın bebek kglu mu olcak zayıf mı olcak , belki de çok erken doğacak . Yorumlara baktığımda kimisinin bebeği zayıf oluyor 1 ay yenidoğan giydi diyor , kimisi 1 hiç giymedi diyor . Son kontrollerde bebeğin kilosuyla boyuyla bilgi alınca eksiklik varsa ekleme yapılır diye düşündüm

Doğumdan sonra da 40 günün var 😄 40 güne yakın adet gibi kanama oluyormuş ben de sonradan öğrenmiştim😅 Tüp bebek olana kadar gün aşırı ilişki öneriyor. Biz bıkmıştık 🤣 Bebeğe bişe olur korkusu da olunca istek de olmuyor. Bu defa da kanama alanı gibi problemlerle başlayınca Dr sorun yok dese de biz yanaşmıyoruz. Kanama olunca acildeki Dr un ilk sorduğu ilişki yaşandı mı.. Vicdan azabı çekmemek için yanaşmıyoruz
bende direk yasaklamisti zaten oncesinde cocuk icin ovulasyon testi yapiyodum artik goreve donmustu nefret gelmisti dedigin gibi aslaaa aklima gelmiyo esimde artik ne dusunuyosa bana ne modundayim yavrumdan sonrasi tufan valla ama onunda aklina geldigini pek sanmiyorum hepimiz bebisin derdine dustuk

2 büyük hurç yenidoğan mı canım 😁 çıtçıtlı body en küçükleri böylelikle 7 tane oldu , diyorum bu böyle kalsın bebek kglu mu olcak zayıf mı olcak , belki de çok erken doğacak . Yorumlara baktığımda kimisinin bebeği zayıf oluyor 1 ay yenidoğan giydi diyor , kimisi 1 hiç giymedi diyor . Son kontrollerde bebeğin kilosuyla boyuyla bilgi alınca eksiklik varsa ekleme yapılır diye düşündüm
yok yok yenidogan 1 adet tulum almistim oda cok begendim diye benim aldiklarimin suan en kucugu 3 ay hep 3-6 6-9 ay aldim

Bende ilk cocugumda 10lu, 5li hastane çıkışı, tulum gibi aldım çabuk büyür diye çok birsey almamıştım bebek doğdu kalakaldım kusuyorlar sürekli derken yetmiyor uzun kolluyu çoğaltabilirsiniz yaz bebeği olsada kısa giydirilmiyor 2li takımlardan 3tane falan daha olması rahat oluyor
Canım uzun kolluları çabuk büyür diye değil de yazın çok sıcaklarda doğacakları için giyilmez diye almadım, o yüzden sadece hastane çantası için 2 tane aldım. Çok sıcaklarda sadece kısa kollu çıtçıtlı body giyer diye düşündüm . Benim evim yazları çok sıcak , bebek için olması gereken 24 dereceyi çoktan geçmiş oluyor

yok yok yenidogan 1 adet tulum almistim oda cok begendim diye benim aldiklarimin suan en kucugu 3 ay hep 3-6 6-9 ay aldim
Ayy böyle bende çok aldım senin gibi . 3-9-12 karışık . 1 yaş yazlık şortlar bile aldım indirimde diye 🫠🫠 karışık alıyordum şimdi bu yenidoğan muhabbetini halledeyim , hem hastane çıkışı hem de ağustosta bu çocuk ne giyeceğinin alışverişini yaptım

Ayy böyle bende çok aldım senin gibi . 3-9-12 karışık . 1 yaş yazlık şortlar bile aldım indirimde diye 🫠🫠 karışık alıyordum şimdi bu yenidoğan muhabbetini halledeyim , hem hastane çıkışı hem de ağustosta bu çocuk ne giyeceğinin alışverişini yaptım
ben cok buyuklere bilerek kalcmadim boy atar irilesir falan diye ama ilk ugur getirsin diye aldigim 2 urun vardi gozume hepsi kucuk gorununce birini 12-18 almisim birini 12 almusim sjsjsjsjs hepsi kucucuk gorunuyodu gozume alamamistim 😂

Göğüs Dr yazdı ben kendi Dr uma gösterdim öyle kullanıyorum maalesef çok ağır geçiriyorum bunları yazmak zorundayım dedi ama ben soğuk algınlığı ve antibiyotik kullanıyorum sadece diğerlerini okudum prospektüs vazgeçtim
Çok geçmiş olsun iyi yapmışsınız bence, insallah antibiyotik hemen ise yarar da toparlanırsınız 🙏🏻

Kızlar merhabaaaaa uzun zamandır bakamadım buralara herkes ne güzel ilerlemiş maşallah 🙏 gobusler çıkmaya başlamış 😍 bende artik eski pantalonlarima giremez oldum önceden giydiğim gömleklerimi giyemez oldum.
Ara ara bende kulakta kalp atışımi duyma durumu belirdi. Cumartesi randevum var doktoruma soracağım ama benimle aynı durumu yaşayanlar var mı acaba?
Birde kızlar Allah düşmanıma bile vermesin hemoroid problemi var bende dün hamile pilatesi ve yogasına başladım sabahtan beri fenalardayim 🙄 tuvalete çıkamıyorum diye oturup agliycam öyle bir duruma geldim. Önceden hemoroidi olup hamilelikte zorlanmaya başlayanlar var mı?
Canım bende çok uzun zamandır var nerdeyse ilk haftalardan beri sürekli duyuyorum kalp atışını özellikle yattığım zaman ama tansiyon nabzı ölçüyorum hep normal çıkıyor ben de anlam veremedim doktoruma sordum olabilir nabiz 100-110 vs çıkarsa o zaman önemli dedi ben de takılmamakta çalışıyorum.

Kızlar otururken bacak bacak üstüne atmayın diyorlar hurafe mi sizce? Ben hep öyle otururum çünkü
Soyle ben de okudum bir kaç yerde varis yapma ihtimalini arttırıyormuş o da zararlı olduğu için önermiyorlar. Ama tabi ki bacak bacak üstüne attın diye bir şey olacak hali yok sadece dikkat etmek lazım ben de öyle çok otururdum son zamanlarda dikkat ediyorum. Benim de gece sırt ustu yatmam sıkıntı ya ondan asla vazgeçemiyorum suan.

Canım bende çok uzun zamandır var nerdeyse ilk haftalardan beri sürekli duyuyorum kalp atışını özellikle yattığım zaman ama tansiyon nabzı ölçüyorum hep normal çıkıyor ben de anlam veremedim doktoruma sordum olabilir nabiz 100-110 vs çıkarsa o zaman önemli dedi ben de takılmamakta çalışıyorum.
Anladım canım ozaman korkulacak birşey yok şimdilik 🙏 cevabın için çok teşekkürler ❤️

Canım benim de aynı ve hala da eksi şeyler yiyorum tatlıyla pek aram yoktur zaten onla alakalı mı bilmiyorum :)
aiiy benim koca şook ben nutellayi kasik kasik yiyen biriyim oyle ekmege surmek falan vakit kaybedemem sjsjsj hic canim istemiyo ya kuzu kuzu bana bakiyo kavanoz kahveyide biraktim turk kahvesinide biraktim onuda gunde 8 9 icerdim hamilelikten beri canim istemiyo bazen aliskanlik bi keyif yapiyim diyorum 1 yudum iciyoeum oda kafeinsiz devami gelmiyo dokuyorum sjssjsj hic bi zevkim kalmadi

Soyle ben de okudum bir kaç yerde varis yapma ihtimalini arttırıyormuş o da zararlı olduğu için önermiyorlar. Ama tabi ki bacak bacak üstüne attın diye bir şey olacak hali yok sadece dikkat etmek lazım ben de öyle çok otururdum son zamanlarda dikkat ediyorum. Benim de gece sırt ustu yatmam sıkıntı ya ondan asla vazgeçemiyorum suan.
Şu an çok şart değil sanki yana dönüp yatmak son üç ay diyorlar canım, gebe yastığı varmış ya onu mu denesen acaba?

ya kizlar benim 3 4 gundur karnim eskisi kadar sis degil sacma geldi acaba ben mi yaniliyorum ya

X